Makyaj Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

11362 İzlenme

makyaj, makyaj yapmak, kolay makyaj, günlük makyaj, doğal makyajGünümüzde şık olmak, makyaj yapmak ve saç güzelliğine önem vermek, modern şehirli kadın için alışılmış bir durum haline geldi. Bakımlı görünmenin en kolay yollarından biri olan makyaj, doğru bilinen yanlışlar yüzünden hem zor ve vakit alan hem de güzel yüzleri çirkinleştiren bir aktiviteye dönüşebiliyor. Makyaj yaparken dikkat etmeniz gereken noktaları iamistanbul.tv takipçileri için derledik. 

- Göz altı morluklarını kapatmak için ten renginden daha açık bir tonda kapatıcı kullanmak göz altı morluklarını saklamaz, aksine belirgileştirir ve göz altında dikkat çekici bir renk dalgalanmasına neden olur. Bu yüzden kullanılacak kapatıcı ten ile aynı ton ya da bir ton koyu olmalıdır.

- Gündüz makyajı yaparken parlak renkler yerine koyu ve mat renkler tercih edilmelidir. Gündüz spor kıyafetler üzerine parlak renk tercihi yapmak yaşınızı olduğundan büyük  ve yaşlı gösterir. 

- Pudra, fondöten ve allık; yüze uygulandıktan sonra boyun bölgesine de hafifçe uygulanmalıdır. Böylece kafa boyun üzerine sonradan oturtulmuş gibi görünmez. 

- Küçük gözlere sahip kişiler göz Beyaz veya açık gri göz kalemi kullanarak gözlerinin biraz daha iri görünmesini sağlayabilirler. 

- Likit/eyeliner çekerken göz kapağının ortasından başlayarak daha kusursuz bir çizgi çekebilirsiniz. 

- Ünlülerin makyözü Figen Tokmakiamistanbul.tv takipçileri için, doğal makyaj önerilerini uygulamalı olarak anlattı.


Makyaj Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Günümüzde şık olmak,...