Kültür-Sanata Bir Armağan Daha: Zorlu PSM Caz Festivali

10106 İzlenme

Tarihler: 03 Mayıs 2017 Çarşamba ~ 12 Mayıs 2017 Cuma 

Yer: Zorlu Performans Sanatları Merkezi-STUDIO

Adres: Zorlu Center Beşiktaş İstanbul
Web: http://www.zorlucenterpsm.com
E Posta: info@zorlucenterpsm.com

 

Caz çatısı altında; blues, elektronik, etnik, funk, indie, klasik, pop ve rock müziğin heyecan verici renklerini de içerecek şekilde kurgulanan Zorlu PSM Caz Festivali; bünyesindeki yan etkinliklerin çeşitliliğiyle 3-12 Mayıs tarihlerinde ilk kez gerçekleştirilecek. 

Zorlu PSM’nin tüm sahnelerinin, 10 gün boyunca aktif olacağı festival programında; Grammy ödüllü piyanist Michel Camilo ile İspanyol flamenko virtüözü Tomatito aynı sahneyi paylaşacak. İskandinav cazının yaratıcısı Norveçli saksafoncu Jan Garbarek, farklı coğrafyaların enstrümanlarına kendi yorumunu taşıyan Alman sanatçı Stephan Micus da festival kapsamında sahne alacak. Yaşayan caz efsanesi Chick Corea, piyano, perküsyon, gitar, çello ve bas gitar gibi pek çok enstrümanda usta rock, soul ve blues sanatçısı Beth Hart da festivalde cazseverlerle buluşacak. Yerli sahnenin başarılı isimleri Önder Focan & Şallıel Bros, Redd, Gaye Su Akyol, Esra Kayıkçı ve daha birçok isim de festivalde yerini alacak. 

Zorlu PSM Caz Festivali; müzik performansları haricinde; konsept partilere, değerli konukların katılımıyla gerçekleştirilecek panellere, farklı konseptlerin işleneceği workshop’lara ev sahipliği yapacak. Geniş yelpazesiyle plak pazarı, açık havada ücretsiz etkinlikleri, film ve belgesel gösterimleri İstanbul’da kültür-sanat hayatında yepyeni bir geleneğin başlangıcını yapacak.


Kültür-Sanata Bir Armağan Daha: Zorlu PSM Caz Festivali

Zorlu PSM Caz Festivali...

japon Kültürü Caddebostan da Tanıtılıyor

Kültür...

Biz

Biz Dans Etkinliği...

Kahve Dünyası Atölye-Çikolata Kursu

Atölye, Çikolata Kursu,...

Kantarın Topuzu

Kantarın Topuzu Sergisi ...