İstanbul'daki Balık Restorantları

13658 İzlenme

İstanbul'daki balık restaurantların tamamı iamistanbul.tv'de!

Beşiktaş Balık Restaurant

Beşiktaş Balık Pazarının içinde yer alan, Tarihi Beşiktaş Balık Lokantası geçmişi 1800'lere dayanan, eski bir Yunan lokantası'nın bugüne varan uzantısı. Her gün 12.00-00.00 saatleri arasında açık olan mekan da kredi kartı gecerli. Turgut Vidinli tarafindan işletilen lokanta özel Hamsi Köftesi ile Fransa'da ödül almış. Akdeniz balıklarıyla, çiftlik üretimlerini asla işletmesine sokmadığını söyleyen Turgut Bey, Hamsi Kapama, Iskorpit çorbası ve Iskorpit şiş tarifini devlet sırrı gibi saklıyor. Hamsi kaygana, tencere kapağında kömür ızgarada torik, balık çorbası ise mutlaka denenmeli diyor şef Turgut Vidinli. Semizotu, deniz börülcesi, patlıcan salatası, uskumru cirozu da hafif bir şeyler yemek isteyenler için... Zehra Bilir, Hamiyet Yüceses gibi eski yıldızların da bir dönem müdavimi olduğu Beşiktaş Balık Lokantasına gitmenizi tavsiye ediyoruz.

Fish-Var Balık Restaurant

1997 yılında Boğazın incisi olan Yeniköy Kalender sahilinde mütevazi bir kayıkla hizmet vermeye başlayan ve daha sonra 1998 yılında FISHVAR YÜZER BALIK LOKANTASI ile hizmet veren restoran, Tekne üstünde, keyifli geçen yemek şölenleri teknelerin kaldırılmasıyla son bulmasına rağmen 2004'ün Eylül ayında eski İstinye Süreyya Restoranı alarak lezzete adını vererek sizleri zengin mutfağına davet ediyor.

Barınak Restaurant

Barınak Balık Restaurant koca İstanbul'un hala keşfedilmeyen ve bakir kalan bir köyü olan Rumelifeneri'nde 2000 yılının ilk aylarında hizmete açılmıştır. Sarıyer'den 12 km. yol alıp da Bogaz'ın Karadeniz'e göz kırptığı noktada olan Rumalifeneri Köyüne geldiğinizde yolunuzun sonunda Balıkçı Barınağının yanında Barınak Restaurant'ı bulursunuz. Aslında İstanbul'un çok uzağındaymış gibi görünse de hemen yanı başında olan Barınak Balık Restaurant hafta içi ve hafta sonu stresinizi ve yorgunluğunuzu atabileceğiniz bir mekan.İçli Köfte

İçli Köfte Yapılış...

Kalem Böreği

Kalem Böreği Yapılış...

Sticky Toffee Pudding Nasıl Yapılır?

Çiğdem Alagöz Çoşkun...

Fırında Somon Nasıl Yapılır?

Çiğdem Alagöz Çoşkun...

Nezine Tatlısı Nasıl Yapılır?

Aşçı Nilay Eryıldır ...

Sezar Salata Nasıl Yapılır?

Şef Aşçı Hüseyin Kuz...

Ispanaklı Tost Nasıl Yapılır?

Pizza Ustası Ramazan Şi...

Vejeteryan Pizza Nasıl Yapılır?

Pizza Ustası Ramazan Şi...

Arabaşı Çorbası Nasıl Yapılır?

Asçı Nilay Eryıldır '...

Karışık Tost Nasıl Yapılır?

Pizza Ustası Ramazan Şi...