İleri Sürüş Teknikleri Nelerdir?

1719 İzlenme

Trafik kazaları yüzünden yılda binlerce insan hayatını kaybediyor. Kaza yapmamak için İleri Sürüş Teknikleri Uzmanı Resul Ergün, nelere dikkat etmemiz gerektiğini iamistanbul.tv izleyenlerine aktarıyor. 
 
İleri Sürüş Tekniklerinde Neler Var?
 
Skid Car sistemi aracımızın yerle olan temasını azaltarak sürüş tekniklerimizi geliştirmemize yarıyor. Kaygan zeminlerde araç kullanıyormuş hissi yaratan bu sistem sayesinde, yağmurlu havalarda ve buzlanan yollarda daha dikkatli araba kullanmamız gerektiğini öğreniyoruz.
 
Hidrolik bir sisteme sahip olan bu motorun bir de kumandası var. Bu kumanda sayesinde aracımızın yerle olan temasını azaltıp önden ve arkadan savrulmalarda kontrolü elimizde tutmamızı sağlıyor.
 
Eğitim alınarak öğrenilen ileri sürüş tek teknikleri sayesinde milli bayramlar ve diğer günlerde yaşanan trafik kazalarının en az seviyeye düşürmeyi hedefliyoruz.
 
Aracın kontrolü sağlamak için doğru oturuş ve doğru direksiyon tutuşu gerekiyor. Aracımıza bindiğimiz zaman ilk olarak emniyet kemerini takmamız gerekiyor. Emniyet kemerini takmadan önce oturuş pozisyonumuzun rahat olmasına dikkat ediyoruz.
 
En iyi oturuş pozisyonunu ayağımızı debriyaja tam bastığımız ve iki kolumuzla direksiyonun üst kısmını tuttuğumuz zaman sağlamış oluyoruz.
 
1940 yılından sonra trafikte az araç olmasına rağmen, hemen her gün kimsenin engel olmadığı trafik kazaları oluyor. Bunun nedenlerinden bir tanesi ise kaygan zemin türlerinin çok fazla olmasıdır. 4 çeşit kaygan zemin türü vardır ve kısaca bunları kar, buz, kırağı ve gizli buzlanma diye ayırabiliriz.
 
Trafik kazalarının diğer nedenlerine değinecek olursak bunları hız körlüğü ve tünel bakışı diye ikiye ayırabiliriz.
 
Hız körlüğü ve tünel bakışı hakkında konuşacak olursak bu iki temel neden kaza yapmamızda ki en önemli iki unsurdur. Tünel bakışı ise hız körlüğü ile birlikte geliyor. Genellikle hızlı giden araç kullancılarının gördüğü, yolun fermuar gibi açılması olayına tünel bakışı deniliyor.
 

Pilates Nedir?

Pilates, zihin ve beden bütünlüğü öngö...

Yüze Göre Makyaj Nasıl Yapılır?

İyi bir makyaj için, öncelikle yüzünüz...

Fotoğraf Makinesinde İSO Ayarı Nasıl Yapılır?

İSO bazı fotoğraf makinalarında ASA diye ...

Sıradaki Video

Tırnakta Ebru Sanatı

2165 İzlenme


Piercing Bakımı Nasıl Yapılır?

Piercing’i taktırdığ...

Balık Sırtı Örgü Nasıl Yapılır

Balık Sırtı Örgü | E...

Katmer Nasıl Yapılır

Katmer Nasıl Yapılır |...

Windows 8 Nasıl Kullanılır?

Yazılım devi Microsoft,...

Kaslarda Kramp Nedir?

Kas krampları aniden ba...

Evde Diş Beyazlatma

Evde herkesin kolayca yap...

Taş Üstü Resim Nasıl Yapılır?

Taş üstü resim,bilindi...

Mamografi Taraması Nedir? Nasıl Çekilir?

Meme kanserinde erken te...

Muammara Tarifi

Muammara Tarifi | Kökeni...

Dövme Nasıl Silinir?

Lazer ışını derinin e...