Haziran Ayı Burç Yorumları

Nuray Sayarı

Astroloji Uzmanı

37 Video

Uzmanın Tüm Videoları

12468 İzlenme

Burçlar hayatınızı ne derece etkiliyor? Yıldızlar bu ay sizin için ne diyor? Ev almak, işe başlamak ya da yatırım yapmak için uygun bir dönemde misiniz? Tüm bu soruların cevabını ve burcunuzun mayıs ayındaki yorumunu ünlü astroloji uzmanı Nuray Sayarı iamistanbul.tv takipçileri için anlatıyor.

KOÇ

kocMerkür’ün Satürn ile 3 Haziran tarihinde oluşturacağı 180 derecelik açı sizi ciddi düşüncelere sürükleyebilir. 4 Haziran’da ise Yay Dönencesi’nde görünecek olan tam Ay Tutulması sizi doğru yolda olup olmadığınızı sorgulamaya itecek. Ancak bu tarih ayrıca Venüs’ün Mars ile 6. Detay Evinize gireceği ve işyerinizdeki monotonluğu ortaya çıkaracağı bir gün olacaktır.

5 Haziran’da sizi rahatsız eden şeyleri düzeltmeye başlayabilirsiniz. 7 Haziran’da ise öfke yönetimini kullanmanız gerecek bir gün olabilir. Bu süreçte her ne kadar öfke enerjinizi yapıcı faaliyetlerde kullanmak isteseniz de Merkür’ün pasif Yengeç Dönencesi’ne girişi duygularınızı kontrol etmenizi zorlaştıracaktır.

11 Haziran’da 3. Yakın Süreçteki Sosyal İlişkiler Evinize girecek olan Jüpiter, yaşamınıza yeni bir kişinin girmesine neden olabilir. Bu süreçte uzun vadeli dost ve arkadaşlarınızı kendinizden uzaklaştırmamalısınız. Ancak Merkür’ün Uranüs ve Plüton ile gireceği konum bugün net düşünmenizi engelleyebilir. Bu konumlanma sizin tedirginlik hissetmenize ve kendinizden şüphelenmenize neden olabilir. Yaşamda karmaşık hale gelen şeyleri düzeltmek zaman alır. Bunu unutmamalısınız.

Şansınıza 13 Haziran tarihinde mantık timsali Satürn ile 7. Dostluk ve Ortaklıklar Evinize girecek olan Güneş sizin dostlarınızdan doğru tavsiye ve öğütleri almanızı sağlayacaktır. İkizler burcunda gerçekleşecek olan Yeni Ay 19 Haziran’da dikkatinizi dağıtacak ve yaşamınızdaki dalgalanmayı fark edemeyeceksiniz. 20 Haziran’da Güneş’in Yengeç Dönencesi’ne girişi size sabır getirse de bugün Venüs-Uranüs ikilisinin 1. Kişilik Evinizde alacakları konum, sinirlerinizi allak bullak edecektir.

21 Haziran tarihinde Merkür, Mars ile 60 derecelik bir açı yaparak sizi söylediklerini yapan bir insan haline getirecek. 25 Haziran’da Jüpiter-Neptün konumu yaşamınızda yön kaybına neden olduğunda iş yerinizde oluşacak tansiyonu eve taşıyabilirsiniz, dikkatli olmalısınız! Bugün öfke göstermekten kaçınmalısınız.

29 Haziran tarihinde sizi üzen şeyleri çevrenize stresi azaltacak ve uyumlu bir ortam sağlayacak şekilde ifade etmelisiniz.

BOĞA

Haziran ayı yaşamınızdaki fazlalıkları atacağınız, kendinizi üretken hale getireceğiniz ve değerinizi arttıracağınız yoğun bir ay olacak. Bu ay engellerin üstüne gitmekboga yerine çevrelerinden dolaşmanız halinde hedeflerinize daha hızlı varabilirsiniz. Venüs’ün Merkür ile 1 Haziran’da birleşmesi sonucu uzun süredir haber beklediğiniz birinden haber alacaksınız.

Venüs ve Merkür gibi uyumlu birliktelik sayesinde en ateşli tartışmalarda bile sakin kalacak ve ikna edilmesi zor bir kişiye kabul edebileceği yaratıcı önerilerde bulunacaksınız. Taktik değiştirseniz bile amaçlarınızdan sapmamalısınız. Hareketli Mars ve çekici Venüs’ün yaratacakları gergin dik açı sizi 4 Haziran’da sosyal olarak biraz engelleyebilir. Bugün siz coşkulu iken çevreniz ciddi kalabilir ve bu nedenle frekanslarınız uyuşmayabilir. Yine bugün olan Yay Dolunay’ı içinde espri, öfkeye karşı en iyi panzehir olacaktır.

5 Haziran’da güzeller güzeli Venüs’ün Güneş’le olan birlikteliği yaşamdaki güzellikleri görmenizi sağlayacaktır. Sevimli olmak bazen en sert insanların kalplerini bile yumuşatabilir ve şirinlik bazen istediğinizi elde etmenin en kolay yoludur. Mars’ın Uranüs ile gireceği dik açı ve bu iki gezegenin Plüton’un tam karşısında yer almaları 11 Haziran’da yaşamınızdaki gerilimi arttırabilir. Bugün korkulardan hayalperestliğe geçiş yapan düşünceleriniz nedeniyle bir kişiyle ciddi tartışma yaşayabilirsiniz. Haksız bir eleştiriye uğradığınızı düşünüyorsanız sakın karşılık vermeye çalışmayın.

Vereceğiniz ters bir karşılık ile gelecekte size çok önemli olabilecek bir dostu kaybedebilirsiniz. Yaratıcı fikirlerinizi çevrenizi kızdıracak şekilde açığa vurmak yerine gelecekteki projelerinize saklamalısınız. 20 Haziran’da Güneş Yengeç burcunda olacak ve 3. İletişim Evinizi ısıtacak. Bugünkü Venüs-Uranüs birlikteliği ilişkilerinizdeki bir problemi veya maddi bir engeli ortadan kaldıracaktır. Duygularınız sizi şüpheye sürüklese de geçmişe bakmak yerine geleceğe yönelmek, problemlerinize çözüm bulmanızı kolaylaştıracaktır.

29 Haziran tarihinde bulunduğunuz durumu korumakla zincirlerinizi kırarak özgürlüğünüze kavuşmak arasında ikilem yaşayacaksınız. Güneş’in Uranüs ve Plüton ile bulunacağı sert konum sizi bugün hassas hissettirebilir. Nerde bulunduğunuzu bilmediğinizde basit sözler büyük tepki vermenize neden oldukları gibi başkalarına güvenmenizi de zorlaştırabilir. Bugün destek duvarları örmek yerine engelleri yıkmalısınız. Başkalarının davranışlarını değiştirmek yerine risk almalı ve kendinizi değişik şekillerde ifade etmeyi denemelisiniz.

İKİZLER

ikizlerHer on iki yılda bir Jüpiter burcunuzu ziyaret ederek size muhteşem fırsatlar sağlar. Bu ay da Jüpiter’in burcunuza girip gelecekteki güzel gelişmeler için fırsatlar yaratacağı bir dönem yaşayacaksınız. Jüpiter’in 1. Evinizde sağlayacağı enerji ile bu ay, özgüveniniz tavan yapıyor olacak.

3 Haziran tarihinde Merkür ile Satürn’ün yapacakları dik açı sizi oturup ciddi şekilde düşünmeye sevk edecek. Özel ilişkilerinizde yaşayacağınız stres nedeniyle sorumluluklarınızı mantıklı olarak düşünmeniz imkânsız hale gelebilir.

4 Haziran’da gerçekleşecek olan Yay burcu Ay Tutulması belki size uzak ufuklar açarak yakın plandaki gerçekleri görmenizi engelleyebilir. Bu dönemde duygularınıza dikkat etmezseniz yeni bir aşka çabuk ve yersiz şekilde kapılabilirsiniz. 5 Haziran’da Venüs’ün Güneş ile gireceği birliktelik başladığınız ilişkilerin iyi sonuçlar vermesini sağlayacak.

11 Haziran’da Jüpiter’in burcunuza girmesiyle ilham bulsanız bile aynı tarihte Uranüs ve Merkür’ün oluşturacakları konumlanma dikkatinizi dağıtabilir. 12 Haziran’da içinde bulunduğunuz ilişkiden kaynaklanan veya finansal durumunuzda gerçekleşecek beklenmedik bir durum nedeniyle stres yaşayabilirsiniz. Kendinizi disiplin altında tutmalı ve yapacağınız atağı Güneş’in Satürn ile 13 Haziran’da gireceği dik açıya kadar bekletmelisiniz.

İkizler Yeni Ayı’nın görüleceği 19 Haziran’a kadar heyecanınız hatta endişeleriniz artarak sürecek. Güneş’in Yengeç burcuna girdiği 20 Haziran itibarıyla enerjiniz içinizde yoğunlaşacak ve dış dünyada yapacağınız değişiklikler azalacak. Satürn ve Merkür’ün karşılaşmalarıyla hayalleriniz yerlerini gerçekleşmeye bırakacak ve siz bir süre de olsa gerçeklerden kaçamayacaksınız.

Ancak 21 Haziran tarihinde Merkür’ün Mars ile gireceği 60 derecelik açı size yeni fırsatlar için gerekli enerjiyi sağlayacak. 15 Mayıs tarihinde başlayan Venüs’ün geri çekilme hareketi sürecinde gerekli planları yaptıysanız, 27 Haziran tarihinde bu gezegenin hareketini terse çevirmesiyle gerek özel yaşamınız gerekse maddi durumunuzda çabalarınızın karşılığını fazlasıyla alacaksınız.

Ancak tüm bunları gerçekleştirmeden önce 29 Haziran tarihinde ilişkileriniz, yaşamdaki kontrolünüz ve maddi durumunuzdaki bazı zorluklarla başa çıkmak durumunda kalabilirsiniz. Yaşayacağınız zorlukların sizi hayal kırıklığına uğratmasına ve planlarınızı değiştirmelerine izin vermemelisiniz. Bu zorluklar uzun vadede başarıya ulaşmak için sizin ders almanız gereken durumlardır. Bazen çok kolay kazanılan zaferler çabuk yitirilirler.

YENGEÇ

Bu ay çok yoğun temponuza rağmen hayal kurmanız sizin gerçeklerden kaçmanıza olanak sağlamaktan çok, geleceğe yönelik plan yapmanızı sağlayacak. Bu yengecayın başından itibaren geçmişten gelen yarım kalmış işlerinizi tamamlamalısınız ve yeni ilgi alanlarınıza ulaşmak için enerji toplamalısınız.

7 Haziran’da Merkür’ün burcunuza girmesiyle zekânız keskinleşecek ve duygularınızı tanımlama yeteneğiniz çok artacak. Bugün gerçekleri net olarak görürken bir yandan da özel konuşmalarınızda kuramsal kargaşadan uzaklaşarak objektif bakış açınızı kaybedebilirsiniz. Aynı gün Güneş- Mars dik açısı yüzünden yanlış anlaşılmalar tartışmalara dönüşebilir. Ancak iyi bir yaşam koçunun desteğiyle derhal işleri doğru yöne sokmayı becereceksiniz.

8 Haziran’da içinde bulunacağınız tartışmalar yumuşayacak ve zıt kutuplar arası uzlaşma ortamı ortaya çıkacak. 11 Haziran’da ilginç fikirler ve ani değişiklikler sizi sarsabilir. Ancak esnek ve olumlu yaklaşım ile bu sarsıntıların size daha geniş bir yaşam perspektifi kazandırmasını sağlayabilirsiniz. Bu süreçte birinin sizi kontrol ettiğini sanabilirsiniz ancak bu doğru değil. Bu yanlış anlama, içinde bulunduğunuz aşırı hassas ruh halinde en ufak ricaları en büyük emirler gibi algılamanızdan kaynaklanıyor.

19 Haziran’da gerçekleşecek İkizler Yeni Ay’ı bir sonun başlangıcı olacak ve siz yaşamınızda kontrolü ele almak için önceliklerinizi belirlemeye başlayacaksınız. 20 Haziran’da eskiyi süpürüp yaşamınızdan atmak size iyi bir başlangıç sağlayacak. Aynı gün Güneş’in Yengeç Dönencesi’ne girişi ile yeni astrolojik yılınız başlayacak. Uranüs ve Venüs’ün bugün oluşturacakları 60 derecelik açı ilişkilerinizi yeniden gözden geçirmenizi, kaynaklarınızdan en üst seviyede yararlanmanızı sağlayacaktır.

23 Haziran’da Satürn ve Venüs’ün içine girecekleri konum nedeniyle kendinizden şüphe eder duruma gelebilirsiniz. Ancak bugün ayrıca ortaya çıkacak olan Güneş-Neptün birlikteliği sizin içinde bulunduğunuz bu olumsuz ruh halini yumuşatacak. Mart 2015’te bitecek olan Uranüs-Plüton dik açıları serisi 24 Haziran’da başlayarak dünyayı sarsacak. Bu sarsıntılar içinde yapmanız gereken, sizi kariyeriniz açısından geniş vizyona taşıyacak güçlü ortaklıklar kurmak olacaktır.

29 Haziran’da üstleriniz veya astlarınız ile aranızda çekişmeler gerçekleşebilir. Şansınıza bugün gerçekleşecek olan Merkür-Jüpiter konumlanması iletişim yeteneklerinizi arttıracak. Bugün problemlerin çevresini saracak ve yaratıcı çözümler önerecek esnekliğe sahip olacaksınız. Kendi doğrularınızı başkalarına zorla kabul ettirmek yerine yapıcı tartışmalara girmeniz sizin için çok daha yaralı olacak.

ASLAN

aslanHaziran ayında günlük yaşamınızda küçük de olsa değişiklikler yapmalısınız. Günlük yaşamınızda yapacağınız küçük fakat olumlu değişiklikler, uzun vadede sağlığınıza büyük katkıda bulunabilir. Haziran Aslan burcu insanı için önder bir ay olacaktır. Bu ay gelecek kapıları önünüzde açılarak sizi nelerin beklediğini gösterecek.

3 Haziran tarihinde Merkür-Güneş birlikteliğinin size vereceği güçle uzun süredir devam eden bir ilişki probleminizi halledeceksiniz. Ancak 4 Haziran’daki Mars-Venüs birlikteliği çevrenizdeki tansiyonu arttıracaktır. Bugün sevimli kişiliğinizle bu gerginlikle başa çıkabilirsiniz. 5 Haziran’da 11. Arkadaşlık Evinizde gerçekleşecek olan Venüs-Güneş birlikteliği sizi haklı olacağınız bir tartışmaya zorlasa da anlaşmazlıkları güzellikle çözmekte büyük yarar olacaktır.

11 Haziran’da ileri görüş yeteneği bilinen Jüpiter’in 11. Hayalleriniz Evine girmesiyle gelecek gözünüzde netlik kazanacak. Bugün sözlerinizi iyi seçmelisiniz, aksi halde anlaşmazlık veya tartışmalara neden olabilirsiniz. 12 Haziran’da Merkür’ün alacağı konum bir iş arkadaşınızla olan probleminizi düzeltmenizi sağlayacak. 13 Haziran’da iş yaşamınızdaki tansiyon düşmüş olsa bile mücadelenin sessizce devam ettiğini göreceksiniz.

19 Haziran’da İkizler Dönencesi’ndeki 11. Gruplar Evinizde gerçekleşecek olan Yeni Ay sizin duygularınızı dillendirmenizi gerekli kılacak çünkü bugün ilişkilerinizde bir kayma yaşayacaksınız. Unutmayın ki açıklanmayan duygular pişmanlık yaratabilir. 20 Haziran’da gerçekleşecek olan sert Merkür-Satürn karşılaşması, iletişim kapasitenizi kısıtlayabilir. Bu akşam yaşanacak olan ekinoks ile Güneş Yengeç Dönencesi’ndeki 12. Özel Yaşam Evinize girecek ve sizi ihtiyaçlarınızı karşılarken, fikirlerinizi kendinize saklamaya yönlendirecektir.

21 Haziran’da fazla konuşmasanız bile hareket ve davranışlarınız sizin düşüncelerinizi dışarıya yansıtacak. 25 Haziran’da Jüpiter’in Neptün ile gireceği dik açı sırasında fazla çalışmadan başarılı olabileceğinizi düşünebilirsiniz. Bunun nedeni 24 Haziran’da gerçekleşen Plüton-Uranüs dik açısının sizin konsantrasyonunuzu bozması olabilir. 25 Haziran’da Merkür’ün burcunuzdaki 1. Kişilik Evinize girmesiyle tüm sorunlarınıza rahatlıkla eğilebilecek hale geleceksiniz.

27 Haziran’da 11. Hedefleriniz Evinizde sosyal girişimciliği ile tanınan Venüs’ün bulunması size sorunlarınızı çözmekte sosyal özgüven sağlayacaktır.

BAŞAK

Haziran ayında evinizde sağlayacağınız sağlıklı ortam size iş yerinizde başarı getirecek.  Mantıklı Merkür gezegeni ile sorumlu Satürn’ün 3 Haziran’da girecekleri 120 basakderecelik açı sayesinde baskı ve stres altında sakin kalmayı başaracaksınız.

Mantıklı ve hedefe odaklı düşünceleriniz başkalarını kırmadan kendinizi ifade etmenize olanak sağlıyor. Bu özelliğiniz 4 Haziran’da Terazi Dönencesi’nde ortaya çıkacak tam Ay Tutulması öncesi çevrenizin size güvenini arttıracak. Bu Ay Tutulması sonucu ortaya çıkan gergin durum sizi eski zevklerinizden vazgeçmeye zorlayabilir ve ilişkilerde görüş ayrılıklarına düşebilirsiniz.

5 Haziran’da ise Güneş-Venüs konumlanması yaşamınıza mutluluk saçacaktır. 10. Statü Evinizde gerçekleşecek olan bu birliktelik sayesinde sevimli yapınız profesyonel yaşamınızda sizi ödüllendirecek. 7 Haziran tarihinde yönetici gezegeniniz Merkür’ün Yengeç Dönencesi’ne girmesiyle duygusallaşacak ve davranışlarınızı yumuşatacaksınız.  Bu durum arkadaşlarınız veya iş ortaklarınız karşısında objektif bakış açınızı zedelese de yumuşak tavrınız sayesinde ilişkilerinizi çok güçlendireceksiniz. Bugün Güneş ve Mars’ın neden olabileceği öfkeyi çok başarılı olduğunuz yaratıcı alanlara yönlendirmelisiniz.

11 Haziran’da Merkür’ün Uranüs ve Plüton ile yaratacağı dik açılar iletişim problemleri yaşamanıza neden olabilir. Daha önce sessizlik içine bastırılmış olan öfke veya saldırganlık, bugün bir basit kelimenin söylenmesiyle ortaya çıkabilir. Bu durumda olağandışı fikirlerinizi ifade ederken veya başkalarının derin duygularını anlamaya çalışırken sıradan bir dil kullanımının yetersiz olduğunu kavrayacaksınız. Bugün birden parlamak yerine başkalarını anlamaya özen gösterin ve kendinizi net anlatmaya çalışın.

20 Haziran’da Güneş’in 11. Gruplar Evinize girişiyle takım faaliyetlerinizde çevrenizden destek bulacaksınız. Ancak içinizden başkalarına olan güvensizliği hissedebilirsiniz. 21 Haziran’da Merkür-mars konumlanması ilişkilerdeki yanlış anlaşılmaları veya hataları gidermenize yardım edecek olmasına rağmen, sağlıklı bir birliktelik için derinde gömülü olan problemleri önce çözmeniz gerekecektir. 7 Haziran’da Venüs’ün geri çekilme hareketi 10. Sosyal Sorumluluk Evinize girmesiyle son bulacaktır. Bu sizin iş ilişkilerinize yeni bir yön tayin etmeniz gerekeceğini gösterecektir.

Gelecek vizyonunuzu netleştirmeniz için 29 Haziran’da şimdiki algılarınız ile uzun vadeli amaçlarınızı çakıştırmalısınız. Bugün Güneş’in Plüton ve Uranüs ile gireceği ters pozisyon, yaşamınızı sarsarak beyninizi size tamamen yabancı olan fikirlere açabilir.

TERAZİ

teraziYaşamınızdaki değişikliklerin büyük boyutta olacağı Haziran ayında sabırlı olmak size başarıyı getirecektir. Özel ilişkilerinizde bu ay gerçekten yaşamdan ne beklediğinizi ve özgürlük özleminizi samimiyetle açıklamalısınız. 3 Haziran’da Merkür ve Satürn’ün alacağı konum nedeniyle samimi ve içten davranmalı ve ilişkilerinizi bu özelliklerinizle düzenlemelisiniz.

4 Haziran’da Dönteraziencesi’nde gerçekleşecek Ay Tutulması’nın gerçekleri hayallerinizle saptırmasından uzak durmalısınız. Bugün Güneş, Venüs ve Merkür’ün 9.Geleceğe Bakış Evinizde olmalarına rağmen Mars’ın Venüs ile alacağı dik açı, sizi gelecek hayallerinizden bugüne döndürmeye yetecek.

5 Haziran’da Venüs’ün İkizler Dönencesi’ne girişi sizi edebi konuşmalara itebilir fakat bugün önemli konuları şiirsel konuşmalar içinde saklamamalısınız. Direkt konuşmanın gerektiği yerde sürtüşmelerden kaçmak işlerinizi zora sokabilir.

Jüpiter’in bir yıllığına 11 Haziran tarihinde İkizler Dönencesi’ne girişi sizde büyük heyecan yaratacaktır. Böyle durumlarda dikkatinizi bir konuya odaklamanız zor olabilir. Bugün 10. Sosyal Yaşam Evinizdeki Merkür’ün Uranüs ve Plüton ile alacağı konum iş yaşamınızda strese neden olabilir. Yine de 12 Haziran’da 6. Kişisel Gelişim Evinizde bulanacak olan Merkür sizin13 Haziran tarihinde Güneş’in Satürn ile gireceği açı, sizi zeki ve olgun kılarak önemli konulara odaklanmanızı sağlayacak.

19 Haziran’da gerçekleşecek olan İkizler Yeni Ay’ı 9. Seyahat ve Eğitim Evinizi harekete geçirerek, sizi plan yapmaktan harekete geçmeye zorlayacaktır. Ancak çok hızlı hareket etmenize gerek yok çünkü 20 Haziran’da oluşacak Güneş’in Yengeç Dönencesi’ne girişi, size büyük atılımlar öncesi nefes alma şansı tanıyacak. Karakteriniz nedeniyle bu nefes alma süresi sizin için kısa olabilir ve gelecek üzerine yaptığınız planları bir an önce yaşama geçirmeyi deneyebilirsiniz.

24-25 Haziran tarihlerinde çarpışacak olan iki dairesel döngü, yaşamınızdaki her şeyin yoğunlaşmasına neden olacaktır. 24 Haziran tarihindeki Uranüs-Plüton dik açısı ilişkileriniz konusunda sizi sinirli ve gergin yapacak. Fakat 25 Haziran’daki Jüpiter-Neptün birlikteliği sizin odaklanmanızı engelleyecek ve şu anki sorumluklarınızdan kaçmaya zorlayacak. Strateji uzmanı Satürn’ün akıllı Merkür’e doğru yapacağı hareket ve Aslan Dönencesi’ndeki 10. Kariyer Evinde gerçekleşecek olan birleşme, tekrardan önemli konulara odaklanmaya zorlayacaktır. Odaklanmamış yaşamlar ya da aynı anda pek çok konuya birden saldırmak, insanın enerjisini azalttığı gibi dikkatini dağıtır ve başarı şansını ortadan kaldırır!

AKREP

Genelde ağzı kalabalık kişilere kuşkuyla yaklaşan bir yapınız olmasına rağmen bu ay bu kişilerden pek çok şey öğrenebileceksiniz. Haziran ayı yaşamınızda birden akrepçok yanıtı olan bir sınav sorusuna benzeyecek.

4 Haziran’da oluşacak stres dolu Venüs ve Mars dik açısı, kaynaklarınız ve dikkatinizi pek çok şeye aynı anda dağıtmanıza neden olabilir. Bu hataya düşmeyin ve bir konu veya kişi üzerine odaklanın. 2. Kaynaklar Evinizde 5 Haziran’da oluşacak Yay tam Ay Tutulması kişisel tatmin arzunuzu arttırırken sosyal yaşamınızı karmaşık hale getirebilir. Ancak aynı gün 8. Özel Yaşantı Evinizde oluşacak Venüs-Güneş birlikteliği size çekici bir insanı veya güzel bir finansal fırsatı getirecektir.

Mars ve Güneş’in oluşturacakları stresli dik açı 7 Haziran’da aile bireyleriniz veya arkadaşlarınızla aranızda çıkacak anlaşmazlıklara neden olabilir. Başkaları şuursuzca davransalar bile sizin kavgayı önlemek için duygularınızı kontrol etmeniz gerekecek. Diğer taraftan haklı olduğunuz bir konuda makul şekilde tartışmanız size avantaj sağlayacak. Merkür’ün Uranüs ile aldığı konum nedeniyle gerçekleri aramak veya mantık yürütmek 11 Haziran tarihinde zor olabilir.

Bugün konuşmalar sert sözler veya beklenmeyen reaksiyonlarla saygınlıklarını yitirebilir. Böyle konuşmaları spekülatif olarak kabul edin ve kendi görüşlerinizi savunmak için büyük çaba sarf etmeyin. 19 Haziran’daki çok sesli İkizler Yeni Ay’ı ile birlikte size gelen tüm veri ve bilgileri istediğiniz gibi düzenleyebilecek ve önceliklerinizi belirleyeceksiniz.

20 Haziran’da çevrenizde konuşulanları iyi dinleyin ve “hayır” demekten çekinmeyin. Ortaklarınızla olan güven ve ilişkilerinizi derinleştirmek için sert tartışmalara yapmanız gerekebilir. 20-21 Haziran tarihlerinde Merkür-Venüs-Uranüs-Mars’ın yapacağı 60 derecelik açı size yeni kaynaklar, değerler ve zevkler kazandıracaktır. Bugünlerde başkalarının söylediklerine çok aldırmayın.

23 Haziran’da Güneş ve Neptün 120 derecelik açısı ve 25 Haziran’daki Jüpiter-Neptün dik açısı size zorluklar karşısında bile tampon bölge oluşturacaklardır. Uranüs ve Plüton’un patlamaya hazır birliktelikleri 24 Haziran’da sizde belirsizlik hatta yaşamınız ciddi değişiklik yapma duygusu verebilir. Ancak 25 Haziran’da Neptün hayal dünyanızda kaybolmanızı engelleyerek bu belirsizlik duygusunu aşmanıza yardımcı olacak. Hayaller insan beyninin gıdası gibidir ancak çok fazla ciddiye alındıklarında veya yaşamı yönlendirmeye başladıklarında insanlara zarar verecek hale gelebilir.

YAY

yayAybaşında içinde bulunduğunuz ortaklıklar istikrarsız olmalarına rağmen çok zevkli birliktelikler olacak. Haziran ayında Terazilerin yaşamlarına giren herkesten bir şeyler öğrenme fırsatları olacaktır. Tabii ki bu fırsatları değerlendirip değerlendirmemek sizin seçiminiz ancak öğrenmenin zarar getirmeyeceğini unutmayın!

1 Haziran tarihinde konuşkan Merkür’ün neşeli Venüs ile 7. Ortaklıklar Evinizde karşılaşması sonucu daha önce bitiremediğiniz ve romantik arzularını açıklamaya çalıştığınız tartışmaya geri döneceksiniz. Venüs’ün Uranüs ile 2 Haziran tarihinde yaratacağı sihirli birliktelik, 5. Aşk ve Yaratıcılık Evinizde ortaya çıkacak. İlişkilerinizi düzeltmek ve kendinizi iyi ifade etmek için bu sihirden yararlanmalısınız çünkü 3 Haziran tarihindeki uyumsuz Merkür-Satürn buluşması, en basit konuşmaları bile büyük tartışmalara döndürebilecek kapasitede.

4 Haziran’da bilinçaltınızda su yüzüne çıkacak olan duygularınız, sevdiğinizin duygularıyla uyuşmayabilir. 5 Haziran’da kozmik âşıklar Venüs ve Mars dik açı içinde olmalarına rağmen Güneş-Venüs konumlanması tartışmaların sabırlı davranmanız halinde güzellikle bitmesine yol açacak. 11 Haziran’da Uranüs-Plüton dik açısı ve Merkür’ün bulunacağı konum nedeniyle bir kişi söylediklerinizi herkesin içinde çürütmeye çalışabilir. Ya da siz herkesin sizinle aynı fikirde olması için aşırı ısrar gösterebilirsiniz.

Ne olursa olsun Güneş’in Satürn ile 12 Haziran’da alacağı konum sayesinde ısrarcılığınız ve inatçı davranışlarınız devam edecek. 13 Haziran’da ise Merkür’ün 8. Değişim Evinizde bulunmasından dolayı başkalarıyla ortak nokta bulmaya çabalamayacaksınız. Ancak insan ilişkilerinin iki yönlü bir yol olduğunu unutmayın! Vermeden almak durumu ilişkilerde söz konusu olamaz. Yine bugün ulaşacağınız beklenmedik bilgiler, esnek davranmamanız halinde savunmanızı düşürebilir. Bugün esnek davranarak yeni perspektif geliştirmeye çalışın.

19 Haziran’da İkizler Yeni Ay’ı aklınıza pek çok fikir sokarak bir yerde paniğe kapılmanıza neden olabilir. 20 Haziran’da iletişim uzmanı Merkür’ün Satürn ile oluşturacağı dik açı, iyi anlaşılmamış bir plan hakkında sert kararlar almanıza neden olacak. Bu isabetsiz değerlendirmeler sonucu geri çekilmeye karar verebilirsiniz. Ancak panik içinde sonuçlara varmadan yaşamınızda gerek duyduğunuz radikal değişiklikleri hatırlamalı ve biraz sakinleşmeye çalışmalısınız.

27 Haziran’da Venüs’ün direkt dönüş yaparak sizi geçmişinizle barıştıracak olması bir süredir hareketsiz olan aşk ilişkinizi canlandıracak. Daha önce Mars’ın 9. Büyük Fikirler Evinize girmesiyle geliştirdiğiniz uzun vadeli planlarınız Merkür’ün Jüpiter ile 29 Haziran tarihinde yaratacağı 60 derecelik açı nedeniyle orantısız olarak büyüyecek. Doğal olarak bu planlarınıza çevrenizden pek çok tepki alacaksınız. Ancak bir tatsızlık çıkmadan Güneş’in Uranüs ile alacağı konum, planlarınızı gerçekçi hale getirmenize yardım edecektir.

OĞLAK

Oğlaklar Haziran ayında evrendeki sırlara odaklanarak iç dünyalarına yönelecekler. Bu ay eski ve gereksiz inançlarınızdan kurtularak yaşamdaki anlamınızı oglakdeğerlendireceksiniz. Bu süreçte pek çok kişi, içinizdeki gerçeği bulmanızda size yardımcı olacak veya size doğru yolları gösterecektir. Bazen insanların içlerinde bulundukları çıkmaz sokaklardan kaçarak, seyahatlerini tamamlamalarına yardımcı olacak yeni yolar bulmaları gerekebilir.

3 Haziran tarihinde 6. Sistemler Evinizde bulunan Merkür ile Satürn’ün oluşturacakları dik açı sizde kararlı ve net bir iletişim yeteneği yaratacaktır. 4 Haziran’da ise yaşamınızda isabetli davranışlarınız iş yerinizdeki çatışmalara engel olamayabilir. Bugün ortaya çıkan çatışmada karşınızdakilerle olan farklarınız fazla önemli olmadıklarından ortak paydada buluşmanız kolay olacaktır. Güneş-Venüs karşılaşmasının olduğu 5 Haziran günü yaşamdaki engellerinizi azaltacaksınız.

Merkür’ün 7 Haziran’da Yengeç Dönencesi’ndeki 7. Ortaklar Evinize girmesi size iletişimde yeni kanallar açacak ve sevecenliğinizi göstermenize olanak sağlayacak. Soğuk yaklaşımlarla yakalayamayacağınız pek çok fırsatsı sevecenliğinizi göstererek yakalayabilirsiniz. 11 Haziran tarihinde Jüpiter’in İkizler Dönencesi’ne girişi, Merkür’ün Uranüs ve Plüton ile alacağı konum nedeniyle kendinizi entelektüel açıdan uyarılmış hissedebilirsiniz. Bugün elde edeceğiniz her bilgiyi değerlendirme şansı bulamayabilirsiniz ancak öncelikleriniz iyi ayarlayarak zaman içinde her bir konuyu tek başına çalışabileceksiniz.

Başınız size gelen karşıt bilgilerle dönse bile, 13 Haziran’da Güneş-Satürn konumu ayaklarınızın yere basmasını sağlayacaktır. 20 Haziran tarihinde Yengeç Dönencesi’ndeki 7. İlişkiler Evinize girecek olan Güneş süregelen ortaklıklarınızı canlandıracak veya yeni ortaklıklar kurmanıza olanak sağlayacak. Duygularınız samimi olduğu sürece başkalarına iş ortaklığı, aşk veya başka bir nedenle yaklaştığınızda sıcak bir karşılaşma görebilirsiniz. Kaynaklarınızda bazı eksikler olsa bile dürüst çalışmanızınödülünü alacaksınız.

Merkür ve Mars’ın 22 Haziran tarihinde alacağı konum sayesinde derdinizi duygusal veya pratik şekilde anlatma kapasitesine sahip olacaksınız. 29 Haziran’da 7. Evinizde olan Güneş’in Uranüs ve Plüton’u tedirgin etmesi sonucu yaşamınızda tartışma, kaos veya kargaşa yaşayabilirsiniz. Başkalarının güvensizlikleri veya tuhaf davranışları ya da baskı yapması karşısında sakinliğinizi korumalısınız. Bugün elinizdeki kaynaklar sizin iyi bir âşık, arkadaş veya meslektaş olduğunuzu ispat etmenize yeterli.

KOVA

kovaHaziran ayında eğlence istekleriniz ile geleceğe dönük arzularınızı dengelemelisiniz. Bir yandan zevklerinizi tatmin etmek isterken, diğer taraftan uzun vadeli planlarla uğraşmak durumunda kalabilirsiniz. Zevkli zaman geçirmenin mahzuru yoktur ancak bunu yaparken gelecekte size problem yaratabilecek konuları göz ardı etmemelisiniz.

3 Haziran’da Merkür-Satürn 120 derecelik açısı gelecekteki stres dolu günler için plan yapmanıza olanak sağlayacak. 4 Haziran’da Venüs’ün Mars’a karşı alacağı dik açı sizde yoğun duygular yaratabilir.

7 Haziran’da harekete geçmeden önce çok dikkatli düşünün çünkü bu tarihte Güneş 8. Derin Paylaşım Evinizde Mars ile dik açı alacak. Bazı önemsiz noktalar gözünüze çok hayati gibi gözükerek sizi sinirli tartışmalara sokabilir.

Jüpiter’in İkizler Dönencesi’ne gireceği 11 Haziran’da pek çok seçenek içinde doğru olanı bulmaya çalışmak sizi bunaltabilir. Bugün Merkür’ün 6. Detay Evinizde oluşu ve Uranüs ile gireceği dik açı, seçenekler arasındaki farkları size netleştirerek doğru cevabı bulmanızı kolaylaştıracak. Plüton’un Merkür ile yaratacağı gergin konum, yaptığınız seçimde sizinle aynı fikirde olmayan birinin size ciddi muhalefet yapmasına neden olabilir.

Bulunduğunuz cepheyi koruyacağınız 13 Haziran tarihinde Satürn ve Plüton birbirlerine karşıt konum içinde olacaklar.

19 Haziran’da konumunuz hassas bir noktada olacak. İkizler Dönencesi’ndeki Yeni Ay kendinizi eski yöntemlerinizle anlatmanızı olanaksız kılacak. Artık statükoyu kabul etmek yerine kendinizi ve ilişkilerinizi geliştirecek yöntemlere ağırlık vermelisiniz. 20 Haziran’da Güneş’in Yengeç Dönencesi’nde 6. Günlük İşler Evinize girmesiyle daha sağlıklı bir yaşam tarzı benimseyeceksiniz. Bitmemiş işleriniz aklınıza geldiğinde bu işleri bitirmek için gerekli motivasyonu içinizde hissetmeyeceksiniz. Yine de kendinizi yenik hissetmeyin ve elinizden gelenin en iyisini yaparak projelerinizi tamamlamaya çalışın.

24 Haziran tarihinde işinizde yerinizde saydığınızı düşünüyor veya ilişkilerinizde sıkışıp kaldığınızı hissediyorsanız artık bunları değiştirmenin zamanı gelmiş demektir. Uranüs-Plüton dik açısının oluşacağı 24 Haziran’da ve Jüpiter-Neptün dik açısının ortaya çıkacağı 25 Haziran’da hızlı hareket etme yeteneğiniz artacak. Ancak planlarınızın başka birinin amaçlarıyla çakışması halinde 29 Haziran’da iyi mücadele ederek istediklerinize ulaşmanız gerekebilir. Yaşamda hiçbir şey kendiliğinden gerçekleşmez ve insanlar her zaman amaçları için mücadele etmek durumundadırlar. Dolayısıyla mücadele etmekten kaçınmayın.

BALIK

Haziran ayında 4. Ev ve Aile Eviniz ile 10. Kariyer Evinizde gerçekleşecek gezegen hareketleri nedeniyle yaşamınızdaki yerinizi belirlemeniz zor olabilir. Çıkacak balikkrizlerde derhal müdahale etmekten bu ay kaçınmalısınız çünkü bu durumların çoğu zaman içinde kendiliğinden çözülecektir.

4 Haziran’da Yay Dolunay Tutulması esnasında ayaklarınız yere sağlam basarken aklınızı esnek kullanın. Neptün’ün bugün geri çekilme hareketine başlamış olması yaşamınıza karmaşma katıyor. Böyle durumlarda başarı uyumlu ilişkilerden geçer.

5 Haziran tarihinde 4. Temeller Evinizde gerçekleşecek olan Venüs–Mars dik açısı yöntemleriniz ile değerleriniz arasında büyük farklar yaratacak. Ancak Venüs’ün 5 Haziran’da Güneş’le yaşayacağı beraberlik sonrası her problemi çözecek yetenek ve çekiciliğe kavuşturacak.

8 Haziran’da Neptün ve Merkür sayesinde hayal gücünüz ve inançlarınız çok güçlenecektir. Bu entelektüel ve içgüdüsel gezegenlerin birlikteliği sizi gerçeklere taşıyacak. Bugün ne hissettiğinizi ifade edecek sözleri bulmakta zorlansanız bile gerçekleri yaşayacaksınız. 9 Haziran’da başkalarının ne düşündüğünü göz ardı ederek hayal ve inanç dünyanızın tadını çıkartın.

16 Haziran’da Merkür Jüpiter yarım karesi küçük şeylerin gözünüzde büyümesine neden olabilir. Hissedeceğiniz abartı sizi yanlış yönlendirecektir. Dolayısıyla bundan uzak durun. Bugün gerçeklere önem verin ve abartılı işlerden kaçının.

17 Haziran’daki Neptün-Merkür yarım kare konumunda gerçeklerle arzular karışabilir.  Hayallerinizi takip ederek en iyi seçimi yapmaya çalışmalısınız. 23 Haziran’da Güneş’in Neptün ileyaratacağı 120 derecelik açı hayallerinizi şekillendirerek yaşamınızda gerçeğe döndürmenize yardımcı olacak. Bugün havadaki romantizm rahatlamanızı ve beklentileriniz gerçekleştirmenizi sağlayacak.

25 Haziran’da gerçek ötesi Jüpiter-Neptün dik açısı sizi çok hassas duygular içine sokarak gerçeklerden uzaklaştırabilir. Geriye dönecek yolu bulabildiğiniz sürece hayal dünyanızın sınırlarını zorlayabilirsiniz. 27 Haziran’da Venüs’ün 4. Güvenlik Evinize girişi ile ayaklarınız yere sağlam basacaktır. Ancak 29 Haziran’da Plüton-Güneş konumu sizi özel veya iş yaşamlarınızda güç mücadelesine sokabilir.


 


Ayın Burcu: Yengeç

Bu ay çok yoğun temponu...

İkizler Burcu

Her on iki yılda bir Jü...

Haziran Ayı Burç Yorumları

Burçlar hayatınızı ne...

Ayın Burcu Boğa

Mayıs ayının burcu Bo...

Ayın Burcu Koç

Nuray Sayarı ayın burcu...

Ayın Burcu Balık

Ay balık burcunda, ayın...