Fujitsu ve Microsoft'tan Eğitim Kurumlarına Destek

11890 İzlenme

Fujitsu, bütçe sıkıntısı çeken eğitim kurumlarının teknolojinin avantajlarından faydalanması için uygun maliyetli, yüksek performanslı bir çözüm geliştirdi.

Windows MultiPoint Server 2011 ile optimize edilen Fujitsu PRIMERGY MX130 sunucu ve ESPRIMO P700 PC üzerinden 20 öğrenci  aynı anda çalışabiliyor.Fujitsu, Windows MultiPoint Server 2011 ile eğitim kurumlarına ve bütçesi kısıtlı olan işletmelere uygun maliyetli çözümler sunuyor. Fujitsu çoklu işyeri çözümleriyle 20 kullanıcı aynı anda tek bir PC'ye veya sunucuya bağlanabiliyor. Windows MultiPoint Server 2011 ile optimize edilen Fujitsu PRIMERGY MX130 sunucu ve ESPRIMO P700 masaüstü PC, kullanıcılara kullanıma hazır, yüksek performanslı bir çözüm sunuyor. Özellikle eğitim kurumları için tasarlanmış bir ortak kaynaklı hesaplama çözümü olan Windows MultiPoint Server 2011, donanım, enerji ve bakım maliyetlerini düşürerek teknoloji maliyetlerini toplamda % 66 oranında azaltıyor.

Teknoloji tüm öğrencilere ulaşacak

Forrester Consulting'in Microsoft Windows MultiPoint Sunucu 2011'in Toplam Ekonomik Etkisi başlıklı raporuna göre dünya genelindeki eğitim bakanlıkları, öğrencilerinin modern hesaplama teknolojilerine erişebilmesini istiyor. Hükümetler bu yönde çalışmalar yapıyorlar ancak öğrencilere gerekli donanım ve yazılımı ulaştırma konusunda yetersiz bütçe sorunuyla karşılaşıyorlar. Bu nedenle istedikleri ulusal ekonomik ve teknik başarılar ile rekabet avantajına da sahip olamıyorlar.

20 kullanıcıya da yüksek sistem performansı

Fujitsu, ana bilgisayar modellerini aynı anda çalışan 20 kullanıcıya da yüksek sistem performansı sunacak şekilde tasarladı. Kurumlar iş ihtiyaçlarına göre PRIMERGY MX130'u veya ESPRIMO P700'ü seçebiliyor. Her iki ürün de önceden yüklenmiş yazılımlarla birlikte, Windows MultiPoint Server 2011 optimize edilmiş şekilde satılıyor. Genişleyebilen performans arayan şirketler için PRIMERGY MX130 gelişmiş hafıza ve sabit disk sürücüsü sürüm yükseltme opsiyonları sunuyor. PRIMERGY MX130'un yüksek kullanılırlık ve 7 / 24 çalışabilme gibi avantajları da bulunuyor. Çoklu işyeri çözümü özelliği, eğitmenlerin tüm aktif masaüstlerini küçük pencerelerde izlemelerine olanak sağlıyor. Eğitmenler aynı zamanda bu pencerelerden herhangi birini yakınlaştırarak ayrıntılı görüntü elde edebiliyor. Öğrencilerle masaüstlerini paylaşan eğitmenlerin bu uygulama sayesinde sunum yapmaları ve ders konularını  adım adım bilgisayar üzerinden anlatmaları çok daha kolay oluyor.


Mikro İşlemci Nedir?

Yrd. Doç. Dr. Oğuzhan ...

İntel ve Amd İşlemci Farkı

Yrd. Doç. Dr. Oğuzhan ...

Bilgisayara Format Atmak İçin Nelere İhtiyacımız Var?

Yrd. Doç. Dr. Oğuzhan ...

Dizüstü Bilgisayarlarda Pil Ömrü Nasıl Uzatılır?

Yrd. Doç. Dr. Oğuzhan ...

Virüsler Bilgisayarı Nasıl Etkiler?

Yrd. Doç. Dr. Oğuzhan ...

İşlemcide Çok Çekirdek Olmasının Faydaları

Yrd. Doç. Dr. Oğuzhan ...

Greenmate Araç Tutacağı

Yavuz Selim Yılmaz (tekn...

General Mobile Discovery Özellikleri

Telpa teknoloji uzmanı Y...

Greenmate Power Bank

Telpa teknoloji uzmanı Y...

Greenmate Bluetooth Hoparlör

Telpa teknoloji uzmanı Y...