Faruk Akbal Kimdir?

11532 İzlenme

Konya doğumlu olan Faruk Akbal Lise eğitimini Asfa kolejinde, Lisans eğitimini ise Fatih üniversitesi İşletme dalında gerçekleştirdi.

2010 yılında Fatih Üniversitesinden mezun olduktan sonra aynı yıl İngiltere’nin Bournemouth Üniversitesinde “Pazarlama ve Yönetim” üzerine yüksek lisans eğitimine başladı ve “Marka Genişleme Stratejilerinde Müşteri Algısının Önemi” başlıklı teziyle 2011 yılında mezun oldu ve şu an İstanbul Ticaret Üniversitesinde Yönetim ve Organizasyon üzerine Doktora yapmaktadır.

Türkiye’ye dönüşünün ardından 2011-2012 yılları süresince perakende sektörünün önde gelen ve bünyesinde 30’u aşkın Alışveriş Merkezi bulunduran Kiralama ve Danışmanlık Merkezi(KDM)’nin pazarlama ve yönetim operasyonlarını yürüten ekipte yer aldı.

2012 yılı itibariyle aile şirketlerine dönen Akbal, Otomotiv Grup şirketlerinin Genel Koordinatörlüğünü yürütmektedir. 2008 yılından itibaren Genç MÜSİAD yönetim kurulunda görev alan Akbal 4 yıl kurumun Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürütmüş, 2013 Mart Ayında ise Genç MÜSİAD Genel Başkanlık görevini devralmıştır.

Seyahat etmek ve kitap okumaktan hoşlanan Akbal, tarih, politika ve ekonomi gibi konulara ilgi duymakla birlikte iyi derecede İngilizce bilmektedir


Girişimciliğin Güçlendirilmesi: Proje Finansman Modelleri

Geçmiş yıllarda Türki...

Genç Müsiad Nedir?

2002 yılında kurulan ve...

Faruk Akbal Kimdir?

Konya doğumlu olan Faruk...

Girişimci Genç İş Kadınları

Girişimci genç iş kad...

Girişimci Genç İş Adamları

Girişimci genç iş adam...

Genç İş Adamları Derneği

Genç İş Adamları Dern...