Esenler Belediyesi Yaşlılara Saygı

11482 İzlenme

esenler belediyesi, esenler bel, yaşlılara saygı, örnek davranışEsenler Belediyesi, “Yaşlılara Saygı” haftası kutlamaları kapsamında Esenler’de ikamet eden yaşlıları, Çamlıca Tepesi’ne götürdü. Aralarında ilk kez Çamlıca Tepesi’ni görenlerin de olduğu gezide dedeler ve nineler hayatlarının son baharında, İlkbahar’ın güzelliğiyle İstanbul’u tepeden seyretmenin keyfini yaşadı.

 

Esenler Belediyesi, 18- 24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası’nda yaşlıları unutmadı. “Yaşlılara Saygı” haftası kutlamaları kapsamında ilçede ikamet eden yaşlıları Çamlıca Tepesi’ne götüren Esenler Belediyesi, onlar için sürpriz bir program hazırladı. Program’a katılan yaşlıların çok sevindikleri gözlerinden belli oluyordu.

 

Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Özcan Hamza öncülüğünde belediye ekipleri tarafından otobüslerle kapı önlerinden alınarak Çamlıca’ya götürülen yaşlılar, hep birlikte keyifli bir gün geçirerek doyasıya eğlendi. Çamlıca Tepesi’nde sabah kahvaltısıyla başlayan program ardından belediye ekiplerinin rehberliğinde İstanbul’un tacı sayılan Çamlıca’yı gezerek devam etti. Aralarında ilk kez Çamlıca Tepesi’ni görenlerin de olduğu gezide dedeler ve nineler hayatlarının son baharında, İlkbahar’ın güzelliğiyle İstanbul’u tepeden seyretmenin keyfini yaşadı.

 

Esenlerli olarak yaşlılar için çok çeşitli projelerin olduğunu söyleyen Sosyal Yardım İşler Müdürü Özcan Hamza, “18-24 Mart Yaşlılar Haftası olduğu için Esenler Belediyesi olarak,  bu haftayı da çeşitli etkinliklerle kutluyoruz. Yaşlılarımızın değişik bir gün geçirmesi için Esenler’de yalnız yaşayan yaşlılarımızı, Çamlıca Tepesi’ne getirdik.  Bizler aslında görevimizi yapıyoruz. Sadece belediye olarak değil, toplum olarak bütün gençlerin, herkesin yaşlıların yanında olmamız gerektiğine inanıyorum. Çünkü Allah ömür verirse bizler de yaşlanacağız. Bir gün yalnız kalacağız. Bu yüzden onların yanında olmak, onların dualarını almak çok önemli” diye konuştu.

 

çamlıca tepesi, camlica tepesi, esenler belediyesi, yaşlılara saygı, sosyal yardımGördüğü manzara karşısında büyülendiğini söyleyen 85 yaşındaki Zeynep Tokatlı, “Daha önce belediyemiz, başka yerlere götürdü ama buraya hiç gelmemiştim. Burası çok güzel. Bütün İstanbul ayağımızın altında. Bizim çocuklarımız bizi hiç buralara getirmez. Belediyenin sayesinde her yere gidiyoruz” dedi.

 

Çamlıca Tepesi’nin anılarını tazelediğini söyleyen 75 yaşındaki Mecit Bayraktar ise; “Eskiden her zaman gelirdik buraya. O zaman burası böyle değildi. Şimdi cennet olmuş” diyerek duygularını dile getirdi.

 

Gezinin en yaşlı dedesi olan 105 yaşındaki Şükrü Karabul da Çamlıca’nın çok güzel olduğunu belirterek şöyle konuştu: Biz buralara sandalye masa getirir satardık. Gençler aklını başına toplasın, bizim gençliğimizde çektiklerimizi onlar çekmesin, memleketimizin kıymetini bilsinler. Biz neler çekerek bu günlere geldik. Bu günler cennet. Burası da çok güzel bir yer. Türkiye’nin cenneti burası. Önceleri bu tepe işgal edilmişti. Fakir fukara olan kimseyi koymuyorlardı. Bizi buraya getirip bu tepeden İstanbul’u seyrettirenlerden Allah razı olsun.”

 

esenler belediyesi, yazı işleri müdürü, esenler belediyesi sosyal yardım, sosyal yardımlaşma, yaşlılara saygı, özcan hamzaKeyifle geçen günün sonunda Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Özcan Hamza, beraberindeki ekibiyle birlikte programa katılan dedelere ve ninelere daha önceki gezilerde çekilen fotoğraflar başta olmak üzere çeşitli hediyeler verdi.

 

Esenler Belediyesi'nin Yaşlılar Haftası için düzenlediği bu programın fotoraflarına foto galerimizden ulaşabilirsiniz.

 

Esenler İlçesini İzleyin

 

 


Esenler Belediyesi Yaşlılara Saygı

Esenler Belediyesi, 18- 2...

Esenler'deki Sürücü Kursları

Aker Sürücü Kursu, Öz...

Büyük Esenler Otogarı'na Nasıl Gidilir?

Şehirlerarası karayolu ...

Esenler'deki Özel Hastaneler

Kurulduğu günden bu yan...

Esenler'deki Fotoğrafçılar

Obje Fotoğrafçılık E...

Esenlerin en kalabalık yeri

İstanbul’da şehirlera...