Erkek Saç Bakımı

4083 İzlenme

Artık erkeklerde bayanlar kadar bakıma önem veriyor. Eskiden sadece tıraş olmak, saç kestirmek için berbere giderlerken, şimdi peeling yaptırmak, ciltlerini nemlendirmek ve kaşlarını düzeltmek için güzellik merkezlerinin yolunu tutuyorlar.
 
Erkekler, gençliklerinde ciltlerinin çok parlak, yani yağlı olmasından şikayet eder. Cilt su tutamaz ve zamanla yanmalar, kızarıklık, siyah noktalar ve lekeler görülür. Bu nedenlerden ötürü, erkekler için özel cilt bakımı uygulaması farz. Peeling cildin ölü derisini temizler. Maske ise temizlenen gözeneklere daha iyi ulaşır. Gözeneklerin içinde biriken, katılaşan yağı ve toksinleri temizler. Cilde yönelik ürünlerin oksijenlenmeye, kan dolaşımını artırmaya, ölü hücrelerin atılmasına ve yeni hücre oluşumuna katkısı var. Ayrıca doğal atıklar ve dış faktörlerle oluşan kirliliğinin temizlenmesi ve koruyucu katmanın oluşturulması için de yararlı. Yıpranma ve yaşlanmanın ihtiyacını artırdığı faktörleri, aynı ürünlerle yerine koymak mümkün.
 
Cildinizi Nemlendirin
 
Cildi temizlemek demek cildin doğal nem tabakasını oluşturan sebumdan tamamen kurtarmak değildir. Kendi koruyucu ve nemlendirici üst tabakasından mahrum bırakılan cilt, kendini saldırıya uğramış hissedecek ve daha çok salgı üreterek bu saldırıya karşı koymaya çalışacaktır. Cildinizin böylesi istenmeyen tepki vermesini engellemek ve sağlıklı bir nem -yağ (sebum) dengesine kavuşmasını sağlamak için temizledikten sonra nemlendirmek gerekir. Kremler ve jeller, günlük bakım için yardımcıdır. Cildin esnekliğini sağlar, kırmızılıkları ortadan kaldırırlar. Kurumaya eğilimli cilt için, duştan ya da tıraştan sonra mutlaka yağ oranı yüksek yoğun bir nemlendirici kullanın. Yağlı ciltler için ise nem oranı yüksek yağ oranı düşük ürünleri tercih edin.

Bowling Topu Nasıl Seçilir

Bowling topu basit normal bir top gibi görü...

Fransa Konsolosluğu Nerede?

Fransa Konsolosluğu adresini ve iletişim bi...

Diyet Nasıl Yapılır?

Kilo vermede öncelikle hedefinizi doğru bel...

Sıradaki Video

Muammara Tarifi

2166 İzlenme


Evcil Hayvanınızı Nasıl Yıkamalısınız?

Evcil hayvanınızın yı...

2012-2013 Sonbahar-Kış Kürk Modası

2012-2013 Kış sezonunun...

Telli Baba Türbesine Nasıl Gidilir

Telli Baba Türbesi’ne ...

Çocuklarda Astım Belirtileri Nelerdir?

Astım solunum yollarınd...

Windows 8 Nasıl Kullanılır?

Yazılım devi Microsoft,...

Gitar Nasıl Tutulur

Gitar çalarken rahat bir...

Ebru Sanatı Nedir

Ebru Sanatı Nedir | Geç...

Motor yağı ne işe yarar?

Motor yağı motor içind...

Ortodoks Düğün Törenleri

Ortodokslarda evlilik tö...

Plateste Kalça Şekillendirme

Fit ve sağlıklı bir v...