Erkek Bakımı

166356 İzlenme

Günümüzde bayanlar kadar erkeklerde bakıma son derece önem veriyor. Eskiden sadece tıraş olmak, saç kestirmek için berbere giden erkekler, günümüzde peeling yaptırmak, ciltlerini nemlendirmek ve kaşlarını düzeltmek için güzellik merkezlerinin yolunu tutuyorlar.

erkek-bakimErkekler, gençliklerinde ciltlerinin çok parlak, yani yağlı olmasından şikayet eder. Cilt su tutamaz ve zamanla yanmalar, kızarıklık, siyah noktalar ve lekeler görülür. Bu nedenlerden ötürü, erkekler için özel cilt bakımı uygulaması farz. Peeling cildin ölü derisini temizler. Maske ise temizlenen gözeneklere daha iyi ulaşır. Gözeneklerin içinde biriken, katılaşan yağı ve toksinleri temizler. Cilde yönelik ürünlerin oksijenlenmeye, kan dolaşımını artırmaya, ölü hücrelerin atılmasına ve yeni hücre oluşumuna katkısı var. Ayrıca doğal atıklar ve dış faktörlerle oluşan kirliliğinin temizlenmesi ve koruyucu katmanın oluşturulması için de yararlı. Yıpranma ve yaşlanmanın ihtiyacını artırdığı faktörleri, aynı ürünlerle yerine koymak mümkün.

Cildinizi Nemlendirin

Cildi temizlemek demek cildin doğal nem tabakasını oluşturan sebumdan tamamen kurtarmak değildir. Kendi koruyucu ve nemlendirici üst tabakasından mahrum bırakılan cilt, kendini saldırıya uğramış hissedecek ve daha çok salgı üreterek bu saldırıya karşı koymaya çalışacaktır. Cildinizin böylesi istenmeyen tepki vermesini engellemek ve sağlıklı bir nem -yağ (sebum) dengesine kavuşmasını sağlamak için temizledikten sonra nemlendirmek gerekir. Kremler ve jeller, günlük bakım için yardımcıdır. Cildin esnekliğini sağlar, kırmızılıkları ortadan kaldırırlar. Kurumaya eğilimli cilt için, duştan ya da tıraştan sonra mutlaka yağ oranı yüksek yoğun bir nemlendirici kullanın. Yağlı ciltler için ise nem oranı yüksek yağ oranı düşük ürünleri tercih edin.

Salsa Dans Hareketleri

Salsa Dans Hareketleri | Salsa, İspanyolca...

Kedilerde Tuvalet Eğitimi

Kedilerde tuvalet eğitimini uzmanımız; Vet...

Barbunya Salatası Nasıl Yapılır

Videolu Barbunya Salatası Tarifi | Nomads'in...

Sıradaki Video

Cilt Gençleştirme Nasıl Yapılır?

1259 İzlenme


Cambridge sınavlarının önemi nedir?

Cambridge Üniversitesini...

Yüzme Teknikleri Nelerdir?

Serbest yüzme stiline be...

Deri Bakımı Nasıl Yapılır?

Sahip olduğunuz deri ür...

Kedi Tüyü Kist Yapar mı?

Paraziti taşıyan kedi v...

Akupunktur İle Ayda Kaç Kilo Verilir?

Akupunkturla zayıflamak ...

Fotoğraf Makinesinde İSO Ayarı Nasıl Yapılır?

İSO bazı fotoğraf maki...

Tırnakta Ebru Sanatı

Genç kızlar bir birinde...

İdeal Kilo Nasıl Hesaplanır?

Ne kadar kilo vermemiz ge...

2012-2013 Sonbahar-Kış Kürk Modası

2012-2013 Kış sezonunun...

Erkek Bakımı

Günümüzde bayanlar kad...