En Pahalısı Bizde

1888 İzlenme

ABD, Apple iPhone 4S’i sözleşmesiz  1.150 liraya satmaya başladı. Türkiye de ise bu fiyat'ın tam 3 katı...

Apple, cep telefonu piyasasındaki son ürünü iPhone 4S'in Türkiye satışlarını resmi olarak başlatmadı. Buna karşılık tekno-market piyasasının iki iddialı oyuncusu Darty ve Teknosa sınırlı sayıda iPhone 4S'i (16 GB hafızalı) 3.299 TL'lik fiyatla satışa çıkardı.

Tekno-marketlerin rekor fiyata satış listesine ekledikleri bu modeller paralel ithalat yoluyla 

getirilen, Apple'ın aracı olmadığı iPhone 4S modelleri.

iPhone 4S Türkiye'de bu fiyatlarla raflara çıkarken, Apple önceki gün aldığı kararla iPhone 4S'i ABD pazarında kilitsiz olarak satmaya başladı.

ABD'DE 1.150 TL

Bu şu anlama geliyor. 16 GB'lık bir iPhone 4S, 649 dolarlık fiyatla bir diğer ifadeyle Amerika'da 1.150 TL'ye alınabiliyor. Oradan alınacak ürün, bir pasaporta işlenerek (Bilgi Teknolojiler ve İletişim Kurumu kayıt altına alıyor. Aksi takdirde cihaz çalışmıyor) Türkiye'de aktive ediliyor ve cep operatörlerinden alınacak olan mikro SIM kart ile birlite sorunsuz olarak kullanılabiliyor.

SIM KARTA DİKKAT

Bu arada ABD'den bu ürünü alacak olanların dikkat etmesi gereken en önemli konu mikro SIM kart kullanılacağından AT&T logolu kutuları almaları. Verizon ve Sprint adlı operatörler CDMA adlı kartsız bir teknolojiyi kullandığından bu sistem için hazırlanan iPhone 4S modelleri Türkiye'de kullanılamıyor.

iPHONE 4S'İN TEK TEK PARÇALARI 181 DOLAR

İngiliz Daily Mail gazetesi ülkede 499 pound'a satılan bir iPhone 4S'in parçalarının tek tek değerinin 112.89 pound (181.31 dolar) olduğunu belirten bir haber yaptı. Teknoloji firması iSuppli analistlerine dayandırılan habere göre, örneğin yeni iPhone 4S'in dokunmatik ekranı 23 pound, pili 3.69 pound, anteni 18.75 pound, kamerası 10.98 pound değerinde. Daily Mail, 499 pound'luk bir telefonda Apple'a yaklaşık 370 pound'luk kâr kaldığı yorumunda bulundu.

APPLE: BATARYA SORUNUNU ÇÖZDÜK

iPhone 4S, hızlı işlemcisi, daha güçlü dijital kamerası ve başta Siri (kullanıcıyı konuşarak yönlediren dijital asistan) olmak üzere yeni nesil uygulamalarıyla öne çıkıyor. Öte yandan yeni cihazda yaşanan bataryanın hızlı tükenmesi sorunu geçen hafta sonuna doğru çıkan iOS 5 işletim sistemi güncellemesiyle ortadan kalkmış gibi görünüyor. Bu güncellemeyi yapanlar cihazlarını da daha yüksek peformansta kullanabiliyor.

ARALIK AYINDA ÜÇ OPERATÖRLE GELİYOR

Apple'ın yeni model telefonu Türkiye'deki cep operatörleri aracılığıyla aralık ayının ortasında piyasaya sunması bekleniyor. Daha önceki iPhone modellerinde Turkcell ve Vodafone'u kullanan Apple, iPhone 4S'te Avea dâhil üç operatörle birlikte çalışacak. Aralıkta ağırlıklı olarak operatör kontratlarıya birlikte satılması planlanan iPhone 4S'in kontratsız fiyatının 2 bin lira seviyesinde olması bekleniyor.

Bilgisayarınız yürümüyor mu? İşte hızlandırma yöntemleri...

Bilgisayarınız çok mu yavaş?...

SETI, Uzaylı Aramaya Devam Edecek

1985 yılından beri aktif olarak uzayda haya...

Sony VAIO Tap 20

İstanbul Bilişim teknoloji uzmanı Nihat Ka...

Sıradaki Video

Avrupa'yı Fena Solladık!

1432 İzlenme


Greenmate Bluetooth Hoparlör

Telpa teknoloji uzmanı Y...

Fujitsu ve Microsoft'tan Eğitim Kurumlarına Destek

Fujitsu, bütçe sıkınt...

En Pahalısı Bizde

ABD, Apple iPhone 4S’i ...

Akıllı Telefonun Makbulü Büyük Ekranlı Olanıymış

Araştırma sonuçlarına...

Enkaz Altında Kalanları Bulan Cihaz

İngiliz bilim adamları,...

Satürn 50. yılını ”Büyük İndirim” ile kutluyor!

Saturn, 50’inci yılın...

Dünyanın İlk Dijital Dürbünü

Sony'nin 'dünyada ilk' d...

İşte 2011 Yılı İnternet Kullanımı İstatistikleri

Türkiye İstatistik Kuru...

Teknoloji Haberleri

...

Sony'den Üç Boyutlu Sinema

Sony, kullanıcılarını...