Çin Nasıl Bir Ülkedir?

13859 İzlenme

2020 yılında dünyanın en ezgin ekonomisine sahip olacağı öngörülen Çin, her geçen gün daha da gelişmektedir. Dünya nüfusunun 6 da 1’i bu ülkede yaşamaktadır. Nüfusu 1.35 milyardır.

6000 yıllık tarihi geçmişi olan Çin kültürel açıdan da zengin bir ülkedir. Şangay, Pekin ve Xian (Şiyan) ülkenin en çok turist alan şehirleridir. Çinliler kendi aralarında “1000 yıl öncesini yaşamak istiyorsan Xian’a, bugünü yaşamak istersen Pekin’e, geleceği yaşamak istersen Şangay’a git” derler. Bu üç şehirde de Çin’in tarihi dokusunu yaşayabilirsiniz fakat Çin tarihi ilgi alanınız ise tercihiniz Xian olmalıdır. Daha kültürel ve biraz da hareketli olsun diyorsanız Pekin’i tercih etmenizde fayda var. Hem tarihi hem modern yapıları içinde bulunduran, çok daha hareketli bir tatil istiyorsanız Şangay’ı tercih edebilirsiniz.

Çin’deki yemek kültürü, ülkemizle pek örtüşmediği için yemek konusunda biraz sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Fakat hem Avrupa hem de Türk girişimcilerin açmış olduğu restoranlar da bulunmaktadır. Farklı bir şeyler aramıyorsanız bu restoranları tercih edebilirsiniz.

Çin, genel olarak turistlerle iletişimi yüksek olan bir ülkedir. Özellikle Xian, Pekin ve Şangay turizm için en ideal ve en güvenli şehirleridir. 


İtalya Nasıl Bir Ülke?

Dünyanın en güzel ülk...

Venezuela'ya Nasıl Gidilir?

Venezuela’ya ülkemizde...

Panama Nasıl Bir Ülke?

Ülkemizde yayınlanan S...

Aruba Nasıl Bir Ülke?

Aruba, Hollanda Krallığ...

Mısır'ın İsmi Nereden Gelmektedir?

Peki “Mısır” ne anl...

Madagaskar Taş Ormanları

Madagaskar'daki bu ormand...

Bangkok'un Gerçek İsmi

Asya'nın en gelişmiş ...

Ülkelerin Bilinmeyen Yönleri

Orta Asya'dan Afrikaya, A...

Güney Amerika Ülkesi Bolivya

Tarih boyunca yüzlerce d...

Asya Ülkesi Makao

Çin'in güney kıyısın...