Barselona'ya Nasıl Gidilir?

1972 İzlenme

Barselona, özellikle futbol kulübü ile dünyaca ünlü olan ve İspanya’nın Katalunya bölgesinde yer alan bir kenttir. Ayrıca bu bölgenin başkentidir.

Türk Hava Yolları, haftanın 4 günü Barselona’ya sefer düzenlemektedir. Bu yolculuklar ortalama olarak 3 buçuk saat sürmektedir. Barselona’ya Madrid üzerinden aktarma yaparakta gidebilirsiniz. Aktarma yapma taraftarı değilseniz Türk Hava Yolları ve diğer ülkelere ait havayolu firmaları ile Barselona’ya direkt olarak gidebilirsiniz. Senenin bazı dönemlerinde İzmir ve Ankara’dan da direkt olarak havayoluyla Barselona’ya gidebilirsiniz.

Barselona her ne kadar Katalunya bölgesinin başkenti olsa da İspanya Cumhuriyeti’ne bağlı bir kent olduğundan vize işlemleri için İspanya Başkonsolosluğuna başvuru yapmanız gerekmektedir. Barselona vizesi için en az 25 gün önceden başvuru yapmanızda fayda var. Çünkü İspanya diğer ülkelere göre vize başvurularını daha çok incelediği için uzun süre beklemek zorunda kalabilirsiniz. Programlarınızda aksama olmaması için bu tarz gecikmelere hazırlıklı olmalısınız.

İspanya’ya İngiltere ve Yunanistan vizesi ile giriş yapamazsınız. Fakat Almanya, Fransa gibi Schengen’e bağlı ülkelerin vizesi ile rahatlıkla giriş yapabilirsiniz. İspanya Konsolosluğundan aldığınız vizeyle de Barselona’ya rahatlıkla giriş yapabilirsiniz.

Pisa

Pisa Kuzey İtalya'daki Toskana bölgesinde a...

Monako

Monako Prensliği veya Monako, Avrupa'da Akde...

Gezilecek En iyi 10 Şehir

Gidilecek, görülecek ve gezilecek en iyi ş...

Sıradaki Video

Dubai

6435 İzlenme


Barselona

Barselona, İspanya'nın ...

Cidde

Cidde, Suudi Arabistan'da...

Brüksel

Brüksel , Belçika'nın ...

Girit

Girit , Yunanistan'ın e...

Kopenhag

Danimarka'nın başkentid...

Viyana Nasıl Bir Şehir?

Avusturya’nın başkent...

Pekin

Pekin, veya Peking, Çin ...

Canberra

Canberra , Avustralya'nı...

Barselona'ya Nasıl Gidilir?

Barselona, özellikle fut...

Ankara

Ankara , Türkiye Cumhuri...