Balıkçı ‘Barınak’ında Eşsiz Lezzet

13156 İzlenme

Balığınızı şehrin kalabalığından uzak, huzurlu bir ortamda eşsiz deniz manzarası, martı sesleri ve gün batımı eşliğinde yemek ve sanki İstanbul’da değilmişsiniz gibi hissetmek istiyorsanız; güleryüzlü ve ilgili personeliyle sizi bekleyen mükemmel bir adres Barınak Balık Restaurant.

 

Koca İstanbul’un hala keşfedilmeyen ve bakir kalan bir köyü olan Rumelifeneri’nde 2000 yılının ilk aylarında hizmete açılan Barınak Balık Restaurant Sarıyer’in 12 km ilerisinde Boğaz’ın Karadeniz’e göz kırptığı Rumalifeneri Köyü'nde hizmet vermektedir.

Barınağa dışarıdan baktığınızda virane görünse de içeri girdiğinde bambaşka bir ortamla karşılaşırsınız. Salonun ortasında bulunan şöminenin ateşi ve ahşap dekorun vermiş olduğu sıcaklığı bir de çalışanların güler yüzü ve damak tadı eklenince sizlerde kendi evinizdeymiş hissi ve rahatlığı oluşur. Temiz, güler yüz, damak tadı ve manzaranın bol olduğu (bir tarafta Karadeniz ve Boğaz, diğer taraf da Asya ile Avrupa) bu mekanda insan kendini çok farklı hisseder...

Rumelifeneri Köyü'nün geçiminin büyük olasılıkla balıkçılıktan sağlanmasını göz önünde bulundurduğumuzda, masanıza gelen balığın saatlik hatta dakikalık olması ayrıcalığının keyfine varabilirsiniz. Ayrıca bu salaş görünüşlü balıkçı barınağında eşi benzeri olmayan bir lezzet olan balık kavurmasının tadına da varabilirsiniz.

Son zamanlarda birçok ünlünün uğrak yeri olan bu sevimli balık restaurantının keşfedilmeye değer bir yer olduğunu söyleyebiliriz.

Barınak Restaurantın tanıtım videosunu izlemek için tıklayınız.


İçli Köfte

İçli Köfte Yapılış...

Kalem Böreği

Kalem Böreği Yapılış...

Sticky Toffee Pudding Nasıl Yapılır?

Çiğdem Alagöz Çoşkun...

Fırında Somon Nasıl Yapılır?

Çiğdem Alagöz Çoşkun...

Nezine Tatlısı Nasıl Yapılır?

Aşçı Nilay Eryıldır ...

Sezar Salata Nasıl Yapılır?

Şef Aşçı Hüseyin Kuz...

Ispanaklı Tost Nasıl Yapılır?

Pizza Ustası Ramazan Şi...

Vejeteryan Pizza Nasıl Yapılır?

Pizza Ustası Ramazan Şi...

Arabaşı Çorbası Nasıl Yapılır?

Asçı Nilay Eryıldır '...

Karışık Tost Nasıl Yapılır?

Pizza Ustası Ramazan Şi...