Atina'ya Nasıl Gidilir?

3431 İzlenme

Atina’ya İstanbul’dan ilk olarak havayolu ile gidebilirsiniz. Olympic Haya Yolları ve Türk Hava Yolları İstanbul’dan Atina’ya direkt uçuş seferleri düzenlemektedir. Uçak yolculuğu ile 1 saatte içinde Atina’da olabilirsiniz. Ülkemize çok yakın olan bu şehre gün içinde git-gel bile yapabilirsiniz. Ayrıca arada saat farkı bulunmaması da büyük bir avantaj.

Atina’ya vardığınızda uçağınız şehrin biraz dışında kalan Elefterios Venizelos Havalimanı’na iniş yapacaktır. Havalimanından şehir merkezine ortalama 30-45 dakika içerisinde ulaşabilirsiniz. Bu yolculuk sırasında taksileri tercih ederseniz 25-30 Avro bir ücret ödüyorsunuz. Eğer treni tercih ediyorsanız 8 Avroya 30 dakika içerisinde sizi şehrin merkezi olan Anayasa Meydanı’na getirmiş olacaktır.

Atina’da taksiler sizin dışınızda bir yolcu daha alırsa şaşırmayın. Çünkü bu şehirde az sayıda taksi olduğu sizinle aynı yöne giden yolcuda takside size eşlik ediyor. Ücret olarak hem sizden hem de diğer yolcudan para almaktadırlar.

Uçak dışında diğer bir alternatif yol ise tren ile gitmektir. Sirkeci Garı’ndan kalkan Dostluk Ekspresi ile Selanik’e oradan da Atina’ya aktarma yapabilirsiniz.

Diğer bir alternatif ise otobüsle ile gitmektir. Ülkemizde Rum vatandaşların yoğun olmasından dolayı yoğun otobüs seferleri bulunmaktadır. Özellikle yazın turistlerin de eklenmesiyle her gün Atina’ya düzenlenen otobüs seferleri bulabilirsiniz. Otobüs yolculuğu ile 8 saat içinde Atina’ya geçebilirsiniz. 

Yunanistan Başkonsolosluğu haftaiçi 09:00-12:00 saatleri arasında vize başvurularını almaktadır ve 4-5 iş günü içerisinde sonuçlandırmaktadır. Pasaportunda KKTC giriş-çıkış damgası bulunan yolcuların vize başvurularını kesinlikle kabul etmemektedir.

 

Bakü Nasıl Bir Şehirdir?

Bakü, Kafkaslar’ın en büyük şehri ve e...

Ankara

Ankara , Türkiye Cumhuriyeti'nin başkenti, ...

Gezilecek En iyi 10 Şehir

Gidilecek, görülecek ve gezilecek en iyi ş...

Sıradaki Video

Canberra

3660 İzlenme


Zagreb (Hırvatistan)

Zagreb, Hırvatistan'ın ...

Viyana Nasıl Bir Şehir?

Avusturya’nın başkent...

Pekin

Pekin, veya Peking, Çin ...

Kuala Lumpur

Kuala Lumpur ya da kısac...

Canberra

Canberra , Avustralya'nı...

Lima

Lima, bir Güney Amerika ...

Stockholm

Stockholm, İsveç'in ba...

Abu Dhabi

Arap Emirlikleri nin baş...

St.Antuan Katolik Kilisesi

St.Antuan Katolik Kilises...

Rio de Janeiro

Rio de Janeiro, Brezilya'...