Adalar Belediye Başkanı

11371 İzlenme

Adalar Belediye Başkanı Dr. Mustafa Farsakoğlu, iamistanbul.tv’ye özel olarak adaların yapısı, ulaşımı, tarihi özellikleri ve projeleri hakkında konuştu.

İstanbul’un hızlı yaşamından biraz uzaklaşmak isteyenler için büyük bir fırsatta Adalar’a gitmek. Hem yakın olması nedeniyle hem de denizi, havası, sıcak atmosferi gibi özellikleriyle her yaştan insana cazip gelen bir fırsat. Yaz-kış ayrı bir havası olan Adalar’da birçok etkinlik yapmak mümkün. Yazın denizi, kumsalı, meyve ağaçlarıyla ziyaretçileri etkileyen Adalar, kışın sakinliği ve balığıyla gelenleri cazibesi altına alıyor.

İamistanbul.tv olarak Adalar Belediye Başkanı Dr. Mustafa Farsakoğlu’yla röportaj gerçekleştirdik. Röportajda Adalar’ın tarihi hakkında bilgi veren Farsakoğlu, Adalar’ın sürgün tarihi hakkında konuştu. En önemli tarihi figürlerden biri olan Romen Diyojen’in Kınalıada’da sürgün hayatı yaşadığını ve orada öldüğünü söyledi.

Yılda 3 milyon turist çeken Adalar’da ulaşım diğer yerlerden farklılık gösteriyor. Araçlara yasak olan Adalar’da yaya olarak ve faytonlarla ulaşım sağlanıyor. Dr. Mustafa Farsakoğlu ulaşım özelliğine dikkat çekerek “ Bunu yapmak çok zor bir şey. Sadece yaya ve faytonla ulaşım sağlanıyor” dedi.

Farsakoğlu, bugüne kadar yapılan projelerden ilk olan kent müzesine de dikkat çekti. İstanbul’un ilk kent müzesini Büyükada’da açtıklarını belirten Dr. Mustafa Farsakoğlu, oraların çöplük ve harabe olduğunu ancak yoğun çalışmalar sonucunda kent müzesine dönüştürdüklerini anlattı.

Dr. Mustafa Farsakoğlu sözlerine “ Her vatandaş "Adaları görmeden gözlerimi kapamamalıyım." demeli. Amacımız bu.”diyerek son verdi. 


Adalar'daki Nöbetçi Eczaneler

Adalar'daki nöbetçi ecz...

Adalar'daki Butik Oteller

Büyükada, Heybeliada, B...

Adalar Vapur Seferleri Nereden Kalkar?

İstanbulda Adalara Gitme...

Heybeliada Ada Beach Club

2008 yılından itibaren ...

Adalar

Adalar veya Prens Adalar...

Heybeliada

En yükseği 140 metreye ...

İstanbul Adalar

iamistanbul.tv'de Büyük...

Büyükada Aya Yorgi Ziyareti

23 Nisan'da Hristiyanlar ...

Heybeliada'nın İsmi Nereden Geliyor?

Bir zamanlar bakır maden...