Piercingin Uygulaması Sonrası Bakım Nasıl Olmalıdır?

13419 İzlenme

Ece Akman (Piercing Yapan uzmanımız) "Piercingin Uygulaması Sonrası Bakım Nasıl Olmalıdır?"  iamistanbul.tv farkıyla sizlerle

Piercing’i taktırdığı yer zaten ilk pansumanı yapmaktadır. Bundan sonraki yapılacak olan pansumanı ufak bir eğitim vererek evde kendinizde yapabilirsiniz.

Tabi bu piercing’in takıldığı yere göre de değişiyor. Göbek bölgesidaha çok miktaranmalara maruz kalan bir yer. Kış aylarında göbek piercingi daha çok enfeksiyona kapar. Üst üste kıyafetleri giyip çıkarcağınız için takılmalar meydana gelecektir. Bu takılmalar göbek enfeksiyonunu hızlandırır. İlk deldirdikten sonra 24 saat su değmemesi gerekmektedir. Bu her bölge için geçerlidir.

Piercing kelimesi İngilizce kökeni piercing (sivri bir aletle delmek oymak) sözcüğünden gelir. Piercing in içeriğinde çelik veya titanymu kullanılarak üretilir. 1975 tarihinde Los Angeles da ilk piercing takılabilecek stüdyo çalışmaları başlamıştır.

Şuan bildiğimiz piercing in ilk tarihi 1980 li yıllar da Kaliforniya da ” çağdaş ilkeller ” ( modern primitives ) ile başlamıştır. Bu akımı başlatanlar geçmişte ki kültürel geleneklerden alarak başlamışlardır.

 

Tesettürde Moda


Piercing Nedir ve Nasıl Yapılır?

Geçmişten günümüze u...

Dil Piercingi Tarihi

Dil piercingi ilk olarak ...

Dudak Piercing Tarihi

Dudak piercing'i en çok ...

Göbek Piercingi Geçmişten Günümüze

Göbek piercin'i eski zam...

Hızma Piercing Materyalleri Nelerdir?

Burun Piercingi nasıl ol...

Hızma Piercing Tarihi

Eski çağlardan günüm...

Kulak Piercing Geçmişten Günümüze

Kulak Piercingi 12 farkl...

Meme Ucu Piercingi Tarihi

Amerika'nın Texas eyalet...

Piercing Nasıl Yapılır?

Piercing nasıl bir ortam...

Piercing Nedir?

Piercing nedir. Nasıl me...