T.C. M.E.B. Nilay Bale Okulu
Telefon

Sektör

Dans Kursları

Web Sitesi

Email

Çalışma saatleri

Bugün 07:00 - 18:30

Daha Fazla

Adres

Zeytinlik Mh. Fazılpaşa Sk. (Sporcu Sk.) Yüksel Apt. No:18/1 Bakırköy /İstanbl (Capacity AVM Karşısı)

Firma Özellikleri Hesap

Fiyat Belirtilmedi

 

T.C. M.E.B. Nilay Bale Okulu

 

 

 

 

Bakırköy deki Dans Kursları

İstanbul Bakırköy deki Dans Kursları

 

 

 

 

Bale; dans, müzik ve tiyatroyu estetikle birleştiren, geçmişi yüzyıllara dayalı uluslararası anlamda kabul görmüş bir sanat dalıdır.
Bale, bedenin ve beynin disipline edilmesi sürecinde bireysel özelliklerin yanı sıra grup bilinci, özgüven oluşumu ve sanatsal perspektif kazandırma misyonlarını bünyesinde barındırır.

Bu bağlamda kurum vizyonu; birey toplum ilişkisi içinde, sanatla iç içe bir nesil oluşturmak ve bununla beraber akademik süreci de gerçekleştirmektir.


 

EĞİTİM ANLAYIŞI

Konservatuar bale bölümü mezunu, pedagojik formasyonu olan, çocuklara sevgi ve anlayışla yaklaşan deneyimli öğretmenlerle akademik eğitim sürecinin yanı sıra, sanat bilinci olan, müziksel ve ritmik duyumu gelişmiş çağdaş bireyler yetiştirmeyi hedeflemekte.
Eğitim, 4–6 yaş grubu çocuklarımız için baleye hazırlık olan yuva sınıfı ile başlamaktadır. 7 yaş ve üzeri için ise akademik süreç başlamış olup, her eğitim yılı sonunda sınıf geçme sınavı uygulanmaktadır. Ayrıca geçmişte bale eğitimi almış öğrenciler seviye tespit sınavıyla ara sınıflara yerleştirilirler.

Eğitim süresi sonunda başarılı öğrencilere Milli Eğitim Bakanlığı (MEB)’den tasdikli diploma verilmektedir. Diploma almaya hak kazanmış öğrenciler, okullarda ”Usta Öğretici“ olarak bale eğitmenliği yapabilmektedir. Ayrıca mezunların bazıları ise çeşitli dans topluluklarında profesyonel çalışmalarını devam ettirmektedir.