Sema Hastanesi
Telefon

0216 458 90 00

Sektör

Genel Hastaneler

Web Sitesi

http://www.semahastanesi.com.tr

Email

info@semahastanesi.com.tr

Çalışma saatleri

Bugün 07:00 - 18:30

Daha Fazla

Adres

Yali Mah. Sahil Yolu Sk. No:16 Dragos - Maltepe/İSTANBUL

Firma Özellikleri Hesap

Fiyat Belirtilmedi

Sema Hastanesi

 

Dragos daki Hastaneler

Maltepe Dragos daki Hastaneler

 

 

İstanbul'un en fazla yatak kapasiteli özel hastanelerinden biri olan Sema Hastanesi İstanbul Anadolu Yakası Maltepe Dragos sahilinde, gelişmiş tıp teknolojisinin en son imkânları ve deneyimli uzman kadrosuyla tüm tıp dallarında hizmet sunuyor.

17.500 m² kapalı alan üzerine kurulu olan Sema Hastanesi; üstün teknolojik donanımlı 6 ameliyathane, 3 doğumhane, 13 genel yoğun bakım, 9 KVC (Kardiyovasküler Cerrahi) yoğun bakım,5 koroner yoğun bakım, 5 neonatal(yeni doğan) yoğun bakım ile 162 tek kişilik oda, 5 VIP ve 19 suit oda olmak üzere toplam 218 yatak kapasitesi ile hizmet veriyor.

Sema Hastanesi son derece yüksek donanıma sahip olan Görüntüleme Merkezinde RIS ve LIS sistemi ile tahliller ve filmlerle ilgili tüm sonuçları işlem ve kâğıt dolaşımı olmadan dijital ortamda sonuçlandırıyor. Zaman kayıplarını ortadan kaldıran Hastane İşletim Sistemine ( HİS ) sahip olan Sema Hastanesi; dünyanın en ileri radyoloji merkezlerinde bulunan PACS iş istasyonu ile hastalarına ait başvuru, tanı, tedavi ve kontrol süreçlerinin uzun yıllar dijital arşiv bölümünde saklanmasını sağlıyor. Böylece hastalar yanlarında film taşımak zorunda kalmıyor, filmlerin evde saklanması sorunu yok, dolayısıyla kaybedilme riski de yok. Hekimler yıllar sonra bile hastanın önceki görüntüleri ile yeni kaydedilen görüntüleri hiçbir deformasyon olmadan kaliteli bir şekilde inceleyebiliyor.

Sema Hastanesi yataklı tedavi katlarında her hasta odasında Hemşire Çağrı Sistemi bulunuyor. Hastanın hemşireye ulaşmasını sağlayan Hemşire Çağrı Sistemi ile hastalar hemşirelerine yatak başlarından, banyo ve lavabodan kolaylıkla ulaşabiliyor. Sistem hemşire bankosunda çağrıyı ışıklı ve sesli uyarı olarak gösteriyor. Aynı sistem ile hemşiremizin hasta odasına ne kadar sürede gittiği ve kaldığı da öğrenile biliniyor.