Nardis Jazz Club
Telefon

0212 244 63 27

Sektör

Jazz Club

Web Sitesi

http://nardisjazz.com/

Email

focan@nardisjazz.com

Çalışma saatleri

Bugün 07:00 - 18:30

Daha Fazla

Adres

Kuledibi Sok. No:14 Galata - İstanbul

Firma Özellikleri Hesap

Fiyat Belirtilmedi

 
 

Beyoğlu Galata daki Jazz Clublar

 
Nardis gerçek anlamda bir jazz kulübü, çok fazla tür gözetmeksizin jazz eksenli yaratıcı müziğe yer verilen, müzik ve müzisyenin öne çıktığı her performansın bir konser ortamında, ancak kulüp rahatlığında doya doya yaşandığı bir mekan.
 
Nardis’in müzikal ekseni mainstream jazz; ancak modern jazz, fusion, etnik jazz’a da yer veriliyor, tek bir müzisyen ya da grup yani belirli müzisyenler sahne almıyor. Haftanın bir günü emek sarf olmuş, jazz dışı yaratıcı çalışmalara da yer veriliyor.
 
Ayda en az bir kere yurt dışından bir solistin lokal ritm section ile konserler verilmesi sağlanıyor. Ayrıca sponsor destekli önemli isimler de Nardis’de sahne alıyorlar.
 
Nardis’in dekorasyonu Beken Mimarlık Gün Beken ve Cengiz Cennetoğlu tarafından yapıldı. Sponsor Tuborg-Carlsberg.
Binanın orijinali harman tuğla. Dolayısıyla bu doku bozulmadan modern ve çağdaş çizgilerle ilginç bir bütünlük oluşturuldu.
Nardis’in ana fikri rahat bir ortamda jazz müziğinin yapılması ve dinlenmesi olduğu için kulüp içi trafiğinden sahne mümkün olduğunca uzak tutuldu.
Ses düzeni ve hacmin akustiği müziği en net ve kayıpsız bir şekilde müzisyen ve dinleyiciye ulaştıracak şekilde tasarlandı. Bu tür mekanlarda insanların en çok şikayet ettiği konu olan havalandırma ve sigara dumanı oldukça iyi çözüldü.
 
Sigara içilmeyen masalar düşünülmesine rağmen ilk akşam bu uygulama yapılmadı ancak içmeyenler de sigara dumanından hiç bir şekilde şikayet etmediler. Sahne ışığı abartılmadan kulübün sıcaklığını yansıtacak şekilde ayarlandı. Nardis’in 120 kişiyi rahat ağırlayabilecek kapasitesi var.
 
Menü Gökçen Adar tarafından belirlendi. Menüde fingerfood tabakları, ayrıca değişik soslarla servis edilecek bonfile ve tavuk servisi var. Yine değişik soslu spagettiler ile muhtelif salata ve tatlılar var. Konsept olarak çok çeşit yok ama lezzet konusunda seçkin ve özel.
 
Nardis’in hemen yanında bir otopark var.