MALTEPE ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ
Telefon

444 0 620

Sektör

Genel Hastaneler

Web Sitesi

http://www.maltepehastanesi.com.tr

Email

info@maltepehastanesi.com.tr

Çalışma saatleri

Bugün 07:00 - 18:30

Daha Fazla

Adres

Feyzullah Cad. No:39 Maltepe/İstanbul

Firma Özellikleri Hesap

Fiyat Belirtilmedi

Maltepe Üniversitesi Hastanesi 

 

Maltepe deki Hastaneler

İstanbul Maltepe deki Hastaneler

 

1991 yılında, "Anaokulundan Üniversiteye" sloganıyla eğitim hizmetine başlayan Marmara Eğitim Kurumlarının başarılı eğitim geçmişinin son halkasıdır. İstanbul Marmara Eğitim Vakfı (İMEV) tarafından 9 Temmuz 1997 tarih ve 4282 sayılı kanunla kurulan Üniversite, 2547 sayılı kanunun vakıf ve yükseköğretim kurumlarına ilişkin yasa ve yönetmelik hükümlerine tabi bir kamu tüzel kişiliğidir.

Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi, her geçen gün sayısı artan bilimsel niteliği yüksek dinamik ve genç öğretim üyesi kadrosuna sahiptir. Halen 132 öğretim elemanından oluşan akademik kadrosunda 21 profesör, 9 doçent, 43 yardımcı doçent ve 1 öğretim üyesi, 58 araştırma görevlisi ile birlikte görev yapmaktadır.

Çağdaş bilimlerin ve özgür düşüncenin hâkim olduğu Maltepe Üniversitesi en son, sağlık alanında Türkiye’nin en güçlü sağlık merkezini oluşturdu. Üniversiteye bağlı Tıp Fakültesi Hastanesi, Türkiye halkının sağlığını korumak, geliştirmek ve herkesin kolay ulaşabileceği kaliteli ve uygun maliyetli sağlık hizmeti için çalışmak, meslek ahlakını en iyi şekilde korumak, tıp eğitiminin her alanında söz söylemek üzere Maltepe’de yeni üniteleriyle birlikte, Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi ile son teknolojik yatırımlarla hizmetlerini sürdürmektedir.

Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi bilimin güvencesinde, yetkin hekimleriyle hastalıkları önlemeye ve bilimsel gerekleri yerine getirerek hastaları iyileştirmeye çalışarak insanın yaşamını ve sağlığını korumayı öncelikli amaç edindi.