Çemberlitaş Kız Yurdu /51.8
Puan Ver

Firmanın Konumu


Telefon

0 (212) 516 32 50-51

Sektör

Kız Öğrenci Devlet Yurtları

Web Sitesi

http://www.istyurtkur.gov.tr/cemberlitas.php

Email

Çalışma saatleri

Bugün 07:00 - 18:30

Daha Fazla

Adres

Peykhane Sokak No:24-25 Çemberlitaş-Fatih-İSTANBUL

Firma Özellikleri Hesap

Fiyat Belirtilmedi

Yol Tarifi Al


 

Çemberlitaş Kız Yurdu

 

Çemberlitaş'daki kız öğrenci devlet yurtları

Fatih - Çemberlitaş'taki kız öğrenci devlet yurtları

 

Çemberlitaş Yurdu Kurumun malı olup, 719 kız öğrenci kapasitesiyle Peykhane Sokak No:24-25 Çemberlitaş-Fatih-İSTANBUL adresinde genel yurt olarak hizmet vermektedir.

 

Yurt binası 3 bloktan oluşmuş ve 17.300 m2lik bir alanda inşa edilmiştir. A Blok 8 kat, B ve C Blokları 5'er kattan oluşmaktadır. A Bloğun her katında 13 öğrenci odası, B Blok tesis bloğu olarak kullanılmakta olup, C Bloğun ise her katında 14 öğrenci odası bulunmaktadır. Odalar ranza sistemiyle donatılmış olup, her odada 7 ve 8'er öğrenci barındırılmaktadır. Banyo ve tuvaletleri katlardadır.

 

Yurt bünyesinde Lokanta-Kantin, İnternet, Çamaşırhane ve Kuaför işletmesi bulunmaktadır. Öğrencilerin sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerini gerçekleştirebilmeleri için step odası, voleybol-basketbol sahası ve jimnastik odası bulunmaktadır.

 

Yurt civarında İstanbul Üniversitesi Beyazıt Kampüsü, Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu ve İstanbul Ticaret Üniversitesi bulunmaktadır.

 

Ayrıca Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Galatasaray Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi'ne de ulaşımı kolaydır. 

Yorum