Boybeyi Mücevher
Telefon

444 9 229

Sektör

Takı/Aksesuar

Web Sitesi

http://www.boybeyi.com

Email

mail@boybeyi.com

Çalışma saatleri

Bugün 07:00 - 18:30

Daha Fazla

Adres

Kalpakçılar Cad. No: 151 Kapalıçarşı, Beyazıt-FATİH/İSTANBUL

Firma Özellikleri Hesap

Fiyat Belirtilmedi

Boybeyi Mücevher

 

Beyazıt taki Takı ve Aksesuarcılar

Fatih Beyazıt taki Takı ve Aksesuarcılar

 

Boybeyi ailesi  1881'den beri mücevher  ile uğraşan, mücevherciliği bir sanat olarak gören bir ailedir. Sunduğu tasarımların geleneklerimize  ve tarihe olan bağlılıklarının bir göstergesi olduğunu düşünen ve bu düşünceyi sonsuz yaratıcıkla destekleyen Boybeyi’nin ilham kaynağı Anadolu’dan gelen kültürel miras ve Osmanlının kusursuz el işçiliği olmuştur.

 

Kapalıçarşı’da birbirinden farklı koleksiyonlar ve stiller içeren beş mağazası vardır.Bu mağazalardan en önemlisi aynı zamanda kendisi de bir tarihi eser olan Boybeyi Çukur ’dur.

 

Çukur Kapalıçarşı’da Mahmutpaşa girişi ve Kuyumcular Caddesi kesişimde yer alır. Tamamen tahta olan bu yapı özellikle göz alıcı bakır kubbesi ile meşhurdur. Bu yapıya Çukur denilmesinin sebebi, Kapalıçarşı’nın çukuru sayılabilecek en alçak bölgesinde yer almasıdır. Bu bina Kapalıçarşı’da Çukur Muhallebici olarak  anılır, çünkü  iki yüzyılı aşkın bir zamandır bu eser muhallebici olarak fonksiyon etmiş, hatta Sultan II.Mahmut’un çarşı ziyaretlerindeki dinlenme alanı olmuştur. Tarihi Kapalıçarşı Mercan yangınında yanıp tekrar restore edilen bu masalsı bina değişik zamanlarda denetleme kulesi, polis istasyonu ve muhallebici olmuştur. 1970 yılında tarihe olan inancı ve düşkünlüğü ile Boybeyi ailesi tarafından satın alınan Çukur tekrar restore edilmiş ve Boybeyi’nin flagship mağazalarından birine dönüştürülmüştür.

 

Boybeyi Koleksiyonları ise kendine has yaratım teknikleri ve tasarım stillerine sahip binden fazla parçayı içerir. Bu koleksiyonlar ender bulunan mücevher setleri ve antika parçalara sahiptir. Ayrıca dekoratif ve fonksiyonel olarak kullanılan kadınlar için makyaj kutuları, değerli kutular, yazma araçları, sigaralıklar gibi diğer mücevher tasarımları da koleksiyonların bir parçasıdır.

 

Boybeyi’nin ürettiği mücevherler daha değişik ve farklı şeyler arayan, seçici olup  ne aradığını bilen, mücevhere bir sanat eseri olarak bakan kişilere hitap ediyor.Mücevherin sahibine kendini özel ve önemli hissettirmesi gerektiğine inanılıyor.