Mini Karın Geliştirme Ameliyatı

11956 İzlenme

Mini Karın Geliştirme operasyonunun nasıl yapıldığını Avrupa Estetik kliniği için hazırlanan 3D videomuzda izleyebilirsiniz.

karın, karın sarkması, karın gerdirme, karın estetiği

Doğum sonrasında ya da aşırı kilo alıp vermeler neticesinde karın derisinde ortaya çıkan sarkmalar hastaları rahatsız edebilmekte ve bu durumda karın germe ameliyatı ile hastalar eski görünümlerine kavuşabilmektedirler.

Bu ameliyat için genellikle bayanlar başvursalar da zaman zaman benzer şikâyetlerde erkek hastalarda olabiliyor. Bu hastalarda sorun sadece fazla sarkmış deri olmamakta içeride karın duvarını oluşturan kas dokularında da gevşemeler ortaya çıkabilmektedir. Bunları yanı sıra karın derisinde deri yırtılmalarına bağlı stria dediğimiz çatlaklar kötü bir görünüme neden olabilmektedir. Karın geliştirme işlemi uygun hastada, doğru tekniklerle uygulandığında bu şikayetlerim tamamı düzelebilmektedir.

Özellikle doğum yapmış olan hastalarda sarkmış ve elastikiyetini kaybetmiş deri dokusu kilo vermekle ancak kısmen düzelmekte hatta bazen daha sarkık bir görünüme ulaşabilmektedir. Bu hastalarda çözüm sadece fazla olan derinin alınmasıdır. Bu ameliyat için gelen kimi kişiler karnındaki fazlalıklardan rahatsız olduklarını bu yüzden istedikleri kıyafetleri rahatça giyemediklerini ifade ederler. Bu ameliyatlarda bazı hastalarda fazla olan yağ dokuları da beraber alınarak bel kıvrımının daha incelmesi ve belirginleşmesi sağlanabilir.

 

Skleroterapi

Skleroterapi operasyonunun nasıl yapıldığ...

Varis Tedavisi

Bayanların genellikle bacak bölgesinde meyd...

Mezoterapi Yöntemi İle Zayıflama

Mezoterapi Yöntemi İle Zayıflama; kelime a...

Sıradaki Video

Yüzde Estetik Dolgu Nasıl Yapılır?

10609 İzlenme


Varislerin Lazer İle Tedavisi

Lazerle varis tedavisi so...

Lazerle Varis Tedavisi

Varis, toplardamarlar’...

Mini Karın Geliştirme Ameliyatı

Mini Karın Geliştirme o...

Saç Dökülmesi

Saç Dökülmesinin neden...

Botox

Doğal olarak yapılması...

PRP Yöntemi

PRP (Platelet Rich Plasma...

Mezoterapi Yöntemi

Mezoterapinin asıl amac...

Mezoterapi Yöntemi İle Zayıflama

Mezoterapi Yöntemi İle ...

Yüzde Estetik Dolgu Nasıl Yapılır?

Prof. Dr. Deniz İşcen, ...

Yüzeysel Kimyasal Peeling

Yüzeysel Kimyasal Peelin...