Karın Germe Ameliyatı

13023 İzlenme

Karın Germe Ameliyatının nasıl yapıldığını Avrupa Estetik kliniği için hazırlanan 3D videomuzda izleyebilirsiniz.

karın germe

Karın germe ameliyatı (abdominoplasti) Abdominoplasti, orta ve alt karın bölgesinde mevcut fazla yağ ve sarkık haldeki cilt dokusunun alındığı ve karın kaslarının sağlamlaştırıldığı bir cerrahi girişimdir.

Karın germe ameliyatı, bir şişmanlık tedavisi değildir. Şişman kişiler bu ameliyattan önce kaybedebilecekleri miktarda kilo vermelidir. Bu ameliyat ile sarkık karın görünümü dramatik birşekilde düzelir; ancak ameliyata bağlı iz kalıcıdır. Karın germe ameliyatı için plastik cerrahlar tarafından kullanılan pek çok teknik vardır.

Abdominoplasti,vücut kontürü düzeltilmesine (estetik meme ameliyatları, liposuction vb.)yönelik ameliyatlar veya diğer bazı ameliyatlarla (rahim, yumurtalık ameliyatları vb.) beraber de yapılabiliyor.

Tam karın germe ameliyatı, ameliyatın genişliğine bağlı olarak 2-5 saat, kısmi karın germe ameliyatı 1-2 saat sürebilir. Sıklıkla bir kalçadan karşı kalçaya uzanan,ancak iç çamaşırı içine gizlenebilen bir kesi hattı ve göbek çevresine yuvarlakikinci bir kesi yapılması gerekir. Kısmi karın germe ameliyatının kesi hattı daha kısadır ve göbek yeri değiştirilmeyebilir.

Ameliyat sırasında karın derisi, kasıklardan itibaren kaburga kemikleri hizasına kadar altındaki kaslardan serbestleştirilir. Karın kaslarında bir zayıflık veya fıtık varsa onarılır, fazla deri kesilerek vücuttan uzaklaştırılır. Mini-abdominoplastide yapılan bu işlemler daha sınırlıdır. Operasyon bittikten sonra kesi cilt dikişi ya dagizli (intradermik) dikiş ile kapatılır ve pansuman yapılır. Bölgede toplanacak fazla sıvıyı emmesi için dren yerleştirilir.

Varis Tedavisi

Bayanların genellikle bacak bölgesinde meyd...

Yüzde Estetik Dolgu Nasıl Yapılır?

Prof. Dr. Deniz İşcen, "Yüzde Estetik Dolg...

Açık Burun Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Prof. Dr. Deniz İşcen, "Açık Burun Ameliy...

Sıradaki Video

Mikrodermabrazyon Nedir?

11575 İzlenme


Saç Dökülmesi

Saç Dökülmesinin neden...

Karın Germe Ameliyatı

Karın Germe Ameliyatın...

Botox

Doğal olarak yapılması...

Mezoterapi Yöntemi İle Zayıflama

Mezoterapi Yöntemi İle ...

Lazerle Varis Tedavisi

Varis, toplardamarlar’...

Mini Karın Geliştirme Ameliyatı

Mini Karın Geliştirme o...

Varis Tedavisi

Bayanların genellikle ba...

Açık Burun Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Prof. Dr. Deniz İşcen, ...

Mikrodermabrazyon Nedir?

Cildi canlandırmak ve ci...

Skleroterapi

Skleroterapi operasyonunu...