istenmeyen

12837 İzlenme

Kıvanç Taşdemir (Kayak Hocası)  Snowboard Hakkında Bilinmeyenler iamistanbul.tv de.

Torium Snowpark da Kayak Hocası Olarak Görev Yapan Kıvanç Taşdemir 27 Yıllık Kayak Geçmişini iamistanbul.tv Takipçileri İçin Anlatıyor.

SnowboardTürkiye’de gün geçtikçe rabet gören Snowboard sporu gençlerin yeni gözdesi haline geldi. Ekibimiz iamistanbul.tv takipçileri için bu spor dalını görüntüledi.

Snowboard nedir?

İlk tasarlanmaya başlandığında kızak tarzında dizayn edilen Snowboard'a daha sonraları bağlamalar eklenerek kullanım rahatlığı sağlanmış ve bu da Snowboard'un popülerliğini arttırmıştır. Özellikle giysilerinin günlük giysilere yakın tarzda tasarlanması, Snowboardçu'nun yan ve esnek duruşu bilhassa gençler arasında bir anda Snowboard'u bir tutku haline getirmiştir. Kayak kökenli insanlar içinde hızla Snowboard öğrenme isteği doğmuştur.

Dünya çapında snowboard’un popülerlik kazanması Türkiye'yi 90li yıllardan itibaren etkilemiştir. Ülkemizde en çok snowboard sporunun yapıldığı dağlar Uludağ, Kartalkaya, Ilgaz, Palandöken, Erciyes ve Davraz’ dır.

Snowboard TarihiSnowboard

70li yılların başlarında Bob Webber, Tom Sims, Jake Burton Carpenter, Chuck Barfoot ve Dimitrijie Milovich'tan oluşan surf tahtası dizayn eden grup tarafından düşünülmüş ve prototipleri oluşturulmuştur. İçlerinden Bob Weber 1972 yılında snowboard’un patentini alarak ilk resmi snowboardu yaratmıştır. Önceleri snowboard yarışmalarına katılan üniversite öğrencisi Burton, daha sonralarda bunu geliştirmeyi kafasına koymuştur. Snowboardla önceden ilgilenenler bu soyadlarının bazılarını çoktan duymuşlardır. Özellikle Bob Weber'den 1990 yılında patenti alan Jake Burton'in kurduğu Burton firması günümüzde de snowboard sektörünün en gözde markalarındandır.

 

 

 

kalbe iyi gelen bitki çaylarıkapalı çarşı

Sıradaki Video

istenmeyen

12837 İzlenme


istenmeyen

Türkiye’de gün geçti...