Erkek Bakımı

176499 İzlenme

Günümüzde bayanlar kadar erkeklerde bakıma son derece önem veriyor. Eskiden sadece tıraş olmak, saç kestirmek için berbere giden erkekler, günümüzde peeling yaptırmak, ciltlerini nemlendirmek ve kaşlarını düzeltmek için güzellik merkezlerinin yolunu tutuyorlar.

erkek-bakimErkekler, gençliklerinde ciltlerinin çok parlak, yani yağlı olmasından şikayet eder. Cilt su tutamaz ve zamanla yanmalar, kızarıklık, siyah noktalar ve lekeler görülür. Bu nedenlerden ötürü, erkekler için özel cilt bakımı uygulaması farz. Peeling cildin ölü derisini temizler. Maske ise temizlenen gözeneklere daha iyi ulaşır. Gözeneklerin içinde biriken, katılaşan yağı ve toksinleri temizler. Cilde yönelik ürünlerin oksijenlenmeye, kan dolaşımını artırmaya, ölü hücrelerin atılmasına ve yeni hücre oluşumuna katkısı var. Ayrıca doğal atıklar ve dış faktörlerle oluşan kirliliğinin temizlenmesi ve koruyucu katmanın oluşturulması için de yararlı. Yıpranma ve yaşlanmanın ihtiyacını artırdığı faktörleri, aynı ürünlerle yerine koymak mümkün.

Cildinizi Nemlendirin

Cildi temizlemek demek cildin doğal nem tabakasını oluşturan sebumdan tamamen kurtarmak değildir. Kendi koruyucu ve nemlendirici üst tabakasından mahrum bırakılan cilt, kendini saldırıya uğramış hissedecek ve daha çok salgı üreterek bu saldırıya karşı koymaya çalışacaktır. Cildinizin böylesi istenmeyen tepki vermesini engellemek ve sağlıklı bir nem -yağ (sebum) dengesine kavuşmasını sağlamak için temizledikten sonra nemlendirmek gerekir. Kremler ve jeller, günlük bakım için yardımcıdır. Cildin esnekliğini sağlar, kırmızılıkları ortadan kaldırırlar. Kurumaya eğilimli cilt için, duştan ya da tıraştan sonra mutlaka yağ oranı yüksek yoğun bir nemlendirici kullanın. Yağlı ciltler için ise nem oranı yüksek yağ oranı düşük ürünleri tercih edin.

Makro Lens Nasıl Kullanılır?

Makro, konunun 1x ya da üstü yakınlaştır...

Makyaj Teknikleri

Makyaj teknikleri ni doğru yapmak günlük m...

Akupunktur İle Ayda Kaç Kilo Verilir?

Akupunkturla zayıflamak isteyenlerin kısa z...

Sıradaki Video

Akik Taşının Faydaları Nelerdir?

12387 İzlenme


Piercing Bakımı Nasıl Yapılır?

Piercing’i taktırdığ...

Taş Üstü Resim Nasıl Yapılır?

Taş üstü resim,bilindi...

Tele Objektif Nedir?

Tele objektif uzağı yak...

Fotoğraf Makinesinde İSO Ayarı Nasıl Yapılır?

İSO bazı fotoğraf maki...

Soğuk Havalarda Beslenme Yöntemi Nasıl Olmalıdır?

Kış aylarının bizde y...

Gelin Saçında Aksesuvar Nasıl Kullanılır?

Harika bir gelin saçı m...

Kalsiyum Neden Önemlidir?

Kalsiyum bedenin hemen t...

Bölgesel Yağlanmaya Karşı Neler Yapılabilir?

Uzman Diyetisyen Turgay K...

Motor neden hararet yapar?

Motor soğutma sıvısın...

Bitkisel Kokulu Yağlar Nelerdir?

Bitkisel kokulu yağlar n...