Erkek Bakımı

176499 İzlenme

Günümüzde bayanlar kadar erkeklerde bakıma son derece önem veriyor. Eskiden sadece tıraş olmak, saç kestirmek için berbere giden erkekler, günümüzde peeling yaptırmak, ciltlerini nemlendirmek ve kaşlarını düzeltmek için güzellik merkezlerinin yolunu tutuyorlar.

erkek-bakimErkekler, gençliklerinde ciltlerinin çok parlak, yani yağlı olmasından şikayet eder. Cilt su tutamaz ve zamanla yanmalar, kızarıklık, siyah noktalar ve lekeler görülür. Bu nedenlerden ötürü, erkekler için özel cilt bakımı uygulaması farz. Peeling cildin ölü derisini temizler. Maske ise temizlenen gözeneklere daha iyi ulaşır. Gözeneklerin içinde biriken, katılaşan yağı ve toksinleri temizler. Cilde yönelik ürünlerin oksijenlenmeye, kan dolaşımını artırmaya, ölü hücrelerin atılmasına ve yeni hücre oluşumuna katkısı var. Ayrıca doğal atıklar ve dış faktörlerle oluşan kirliliğinin temizlenmesi ve koruyucu katmanın oluşturulması için de yararlı. Yıpranma ve yaşlanmanın ihtiyacını artırdığı faktörleri, aynı ürünlerle yerine koymak mümkün.

Cildinizi Nemlendirin

Cildi temizlemek demek cildin doğal nem tabakasını oluşturan sebumdan tamamen kurtarmak değildir. Kendi koruyucu ve nemlendirici üst tabakasından mahrum bırakılan cilt, kendini saldırıya uğramış hissedecek ve daha çok salgı üreterek bu saldırıya karşı koymaya çalışacaktır. Cildinizin böylesi istenmeyen tepki vermesini engellemek ve sağlıklı bir nem -yağ (sebum) dengesine kavuşmasını sağlamak için temizledikten sonra nemlendirmek gerekir. Kremler ve jeller, günlük bakım için yardımcıdır. Cildin esnekliğini sağlar, kırmızılıkları ortadan kaldırırlar. Kurumaya eğilimli cilt için, duştan ya da tıraştan sonra mutlaka yağ oranı yüksek yoğun bir nemlendirici kullanın. Yağlı ciltler için ise nem oranı yüksek yağ oranı düşük ürünleri tercih edin.

Ebru Sanatı Nedir

Ebru Sanatı Nedir | Geçmişi çok eskilere ...

Balık Sırtı Örgü Nasıl Yapılır

Balık Sırtı Örgü | Erdem Kıramer Şaşk...

Gelinlik Modellerine Göre İç Çamaşırı Nasıl Olmalı?

Gelinlik Modellerine Göre İç Çamaşırı ...

Sıradaki Video

İngilizce öğrenmek ne kadar sürer?

12409 İzlenme


Saç Ekiminde Hangi Yöntemler Kullanılır?

Günümüzde bazı etkenl...

Dağınık Topuz Nasıl Yapılır?

Kadınlar arasında sık...

Köpeklerde Tuvalet Eğitimi Nasıldır?

''Köpeklerde tuvalet eğ...

Botoks Nedir

Botoks nedir? diye sorduk...

İngilizce öğrenmek ne kadar sürer?

Şüphesiz dil öğrenimi...

Evde Diş Beyazlatma

Evde herkesin kolayca yap...

Dövme nasıl kapatılır?

İstenmeyen dövme nasıl...

Makro Lens Nasıl Kullanılır?

Makro, konunun 1x ya da ...

Dövme Nasıl Yapılır?

İnsanoğlu tarihin en es...

Panik Atak Hastalığının Belirtileri Nelerdir?

Panik atak günlük yaşa...