Dövme Nasıl Yapılır?

12541 İzlenme

Vücuda iğne ile renk veren maddeler enjekte edilerek yapılan dövmeler renk renk ve çeşitli modelleriyle pek çok kişinin vazgeçilmezi arasında...

DÖVMEİnsanoğlu tarihin en eski dönemlerinden beri, çeşitli şekillerle ve uygulamalarla bedenini süslemeye çalışmıştır. Günümüzde dövme, insanlar için farklı anlamlar taşımaktadır. Kendini ifade etme, dikkat çekme, süslenme, çekici görünme, farklı ve güçlü olma gibi çeşitli amaçlarla insanlar dövme yaptırmaktadırlar.

Dünyada, ilk sosyal yaşamın örnekleri olarak kabul edilen, ilkel-komünal toplumla birlikte, son derece masum gereksinimlerden yola çıkarak; korkularını, beğenilerini ,isteklerini, inançlarını, geleneklerini, sosyal ve sınıfsal statülerini çizgi ve işaretlerle çıplak bedenlerine, yine bir başka insana ve doğaya göstermenin ifadesi olarak, ilk dövme uygulamaları yapılmıştır.

Bu uygulamayı özellikle ilk başta beyliklerde, beylerde şehsadelerde ve hatta padişahlarımızda bile görmek mümkündür. Özellikle Leventlerimiz ve diğer askerlerimizde, savaşa girdiklerinde kısmen bedende giysilerin kalmaması sebebiyle ölü ve ağır yaralıların kimliklerini, rütbelerini tespit etmede dövme kullanılmış olup, bunların ceylan derisine işlenmiş tasvir ve çizimleri müzelerimizde sergilenmektedir.dövme

Yasal çalışan ve bir çatı altında örgütlenmeye gayret eden sanatçılar, uygulamaları sırasında toplumun dövme üzerindeki kaygılarına titizlikle saygı göstererek; ahlak dışı pornoğrafik ve yasaklanmış politik ifadeler ve suç unsuru taşıyan simgeleri 18 yaşından küçük ve büyük kesime, bu uygulamaları yapmayarak ilkelerini ortaya koymuştur.

İyi bir dövmeye sahip olmak için, en az  dövmeyi yapan kişinin ustalığı kadar sizin de yapacağınız bakım ve koruma uygulamaları çok önemlidir. 

Dövme uzmanı Erdoğan Çavdar, dövme vücuda nasıl işlenir, dövme sonrası bakım nasıl yapılır, dövmede yaş sınırı nedir? gibi sorulara iamistanbul.tv’de açıklık getirdi.

Dövme Nasıl Yapılır?

İnsanoğlu tarihin en eski dönemlerinden be...

Jinekomastinin sebepleri nelerdir?

Sebebi tam olarak bilinmemekle beraber, birde...

Makro Lens Nasıl Kullanılır?

Makro, konunun 1x ya da üstü yakınlaştır...

Sıradaki Video

Makyaj yaparken Gördüğünüz Zararlar Neler?

12509 İzlenme


Akupunktur Nedir ?

Mikroplardan arındırıl...

Gitar Nasıl Tutulur

Gitar çalarken rahat bir...

Soğuk Havalarda Beslenme Yöntemi Nasıl Olmalıdır?

Kış aylarının bizde y...

Cambridge sınavlarının önemi nedir?

Cambridge Üniversitesini...

Piercing Bakımı Nasıl Yapılır?

Piercing’i taktırdığ...

Normal Doğum Nedir?

Normal doğum, (Vaginal) ...

Mihrimah Sultan Cami ve Türbeleri

Mihrimah Sultan (21 Mart ...

Çipura Balığı Nasıl Yapılır?

Balık, ülkemizde fazlac...

Bölgesel Yağlanmaya Karşı Neler Yapılabilir?

Uzman Diyetisyen Turgay K...

Taş Üstü Resim Nasıl Yapılır?

Taş üstü resim,bilindi...