Telefon

0212 437 00 90

Sektör

Gıda Sanayi

Web Sitesi

http://www.kaanlar.com.tr

Email

kaan@kaanlar.com.tr

Çalışma saatleri

Bugün 07:00 - 18:30

Daha Fazla

Adres

KOCATEPE MAH MEGA CENTER GIDA MERKEZİ C-12 BLOK NO.97-100 BAYRAMPAŞA

Firma Özellikleri

Havuz

Hamam

Sauna

Masaj

Hesap

ORTALAMA

₺30 iki kişi için (ortalama)

Sadece Nakit

Kaanlar Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.

 

Kocatepe deki Gıda Sanayiler

Bayrampaşa Kocatepe deki Gıda Sanayiler

 

Kaanlar Gıda Grubu, 1978 yılında kollektif şirket olarak İstanbul/Unkapanı'nda kurulmuştur. Firmanın kurulmasını takip eden yıllarda Tekirdağ-Malkara'daki Çavuşköy Kooperatifine ait günlük 600 litre süt işleyen küçük bir mandıra satın alarak Kaanlar markası ile peynir üretimine başlamıştır.
 
1995 yılında, Kaanlar Süt ve Gıda yeniden yapılanmaya giderek imalat sektöründe atılım faaliyetlerine devam etmiş ve kısmi olarak kurumsallaşarak limited şirket ünvanına kavuşmuştur. Bununla birlikte pazar payını büyüterek ve aynı zamanda özellikle koyun sütü ağırlıklı çalışmak için Çanakkale/Ayvacık'da kurmuş olduğu süt ürünleri tesisi ile birlikte günlük süt işleme kapasitesini 50 ton/gün'e çıkarmıştır.
 
  Kaanlar Gıda Grubu, büyüme hedefleri arasına Zeytincilik sektörünü alarak, Bursa/Gemlik ve Manisa/Akhisar'da kurmuş olduğu modern tesislerinde üretim, paketleme ve pazarlamaya kadar bütün organizasyonu kurarak, Kaanlar markalı ürünler arasına zeytin ürünlerini de dahil etmiştir.
 
Kaanlar, Rami Kuru Gıda Sitesi'nde bulunan merkez ofisini, organizasyon şemasının değişmesiyle günün şartlarına uygun olarak modern bir ortama taşıma kararı almış ve 2003 yılında Mega Center Gıda Merkezi'nde bulunan 1200 metrekare kapalı alana sahip modern merkez ofisine taşımıştır.
 
 Kaanlar Gıda Grubu, 2006 yılındaki yapmış olduğu unvan değişikliğiyle anonim şirket statüsüne geçmiş ve 2006 yılı itibari ile günlük süt işleme kapasitesini 300 tona çıkarmıştır. Kapasite artırımı ile birlikte toplamış olduşu sütler için köylerin merkezlerine yatırım yaparak, sütü hijyenik ve soğutulmuş olarak üretime kadar getirmeyi başarmıştır. Ayrıca, AB standartlarına uygun çiftlik projesini geliştirip, Çanakkale/Kumkale'de geniş bir arazi üzerinde süt hayvancılığı çalışmasını 2006 yılının sonunda hayata geçirmiştir.
 
    Kaanlar Gıda Grubu, ihracatta da son 5 yıl içerisinde büyüme göstermiş ve başta Orta Doğu olmak üzere Avrupa, Amerika, Asya ve Avustralya'daki ülkelere hem kendi markası olan Kaanlar adı altındaki ürünlerini hem de Private Label olarak ürettiği ürünlerini ulaştırmaktadır. Kaanlar, bu istikrarıyla Türkiye'deki ilk 500 sanayii kuruluşu arasında uzun süredir yerini almaktadır.