Telefon

0212 284 90 60

Sektör

Maden Sanayi

Web Sitesi

http://ferrocom.com.tr

Email

info@ferrocom.com.tr

Çalışma saatleri

Bugün 07:00 - 18:30

Daha Fazla

Adres

Huzur Mah. Fatih Cad. 4.Levent Plaza No:67 Kat:5 4. Levent-İstanbul

Firma Özellikleri

Havuz

Hamam

Sauna

Masaj

Hesap

ORTALAMA

₺30 iki kişi için (ortalama)

Sadece Nakit

Ferrocom Madencilik A.Ş.

 

4 Levent teki Maden Sanayiler

Beşiktaş 4 Levent teki Maden Sanayiler

 

Ferrocom madencilik sanayi ve ticaret a.ş,  Sivas ili Divriği ilçesi sınırları içindeki Akdağ ve Taşlıtepe sahalarından demir cevheri üretimi amacıyla Mayıs 2004’te kurulmuştur.

Ferrocom Akdağ ve Taşlıtepe sınırları içindeki yaklaşık 150 hektarlık alanda cevher üretimine yeniden başlamış ve bugüne kadar başarılı biçimde sürdürmüştür.

Ferrocom halen 200.000 ton dolayındaki senelik üretimini orta vadede 500.000 tona çıkarmayı hedeflemektedir. Bu hedef belirlenirken bugüne kadar (2010 yılı sonu) yapılmış olan sondaj çalışmalarının ruhsat alanının  sadece yüzde 10’unu kapsadığı olgusundan hareket edilmiştir. Nitekim akademik çevrelerin katkıları ile gerçekleştirilen bu çalışmalar sonucunda konuya ilişkin olarak hazırlanan raporlarda da belirtildiği üzere,  başlangıç aşamasındaki bu sondajlardan elde edilen verilere göre yapılan çalışmalarda şu ana kadar yaklaşık 8 milyon tonluk bir cevher rezervinin varlığı kabul edilmektedir.

Ferrocom’un kuruluşunu izleyen dönemde konvanisyonel cevher üretiminin  yanı sıra  cevherin dönüştürülerek zenginleştirilmesi ve cevher atıklarının da değerlendirilmesi gibi yeni faaliyet alanlarına el atılmıştır. Firma açısından bir diğer gelişme pazarlama konusunda olmuştur. Sadece yurt içindeki demir çelik fabrikalarını hedef alan cevher satışlarımızda 2010 yılı itibariyle büyük ölçüde dış pazarlara da yönelmiştir.