Üsküdar Belediyesi İletişim Hattı

http://www.uskudar.bel.tr/
Mimar Sinan Mahallesi, Hakimiyet-i Milliye Caddesi No: 35 Üsküdar/İstanbul

HİLMİ TÜRKMEN


Üsküdar Belediye Başkanı
Başkanın Mesajı

Teşekkürler Üsküdar,
 
On yıl önce bize verdiğiniz yetkiyi 30 Mart 2014 seçimlerinde oylarımızı arttırarak bir defa daha tasdik ettiniz. Bundan dolayı tüm Üsküdarlı hemşehrilerimi en kalbi hislerle selamlıyor, Üsküdar’ımıza hizmet imkânı bahşettiği için Cenabı Allah’a hamd ediyorum.

Kaldığımız yerden yola devam…

30 Mart 2014 yerel seçimleri Üsküdar’ımıza dün olduğu gibi bugün de birbirinden güzel ve kalıcı eserler kazandırmaya devam etmemizin önünü açtığı gibi, yeni hayallerimizin ve hedeflerimizin başlangıcı oldu.

 
Önümüzdeki süreçte Türkiye’yi geleceğe taşırken Üsküdarlılarla birlikte olmanın heyecanını yaşamaktayım. Sizinle birlikteyim; el ele, gönül gönüle sizlere hizmet etmenin sorumluluğunun heyecanı içindeyim. Üsküdar Belediyesi her zaman sizin hizmetinizde ve yanınızda olacak.

 
Sevgili Üsküdarlılar!

Kadim beldemiz üzerine sevdamız var, projelerimiz var, hizmetlerimiz var. Geçmişi geleceğe taşıyarak dünü, bugünü bütünleştirerek yaşatmaya çalışacağız. Bunu gerçekleştirirken en büyük desteğimiz sizler olacaksınız. Birlikte sevineceğiz, birlikte yorulacağız, daima kazanan Üsküdarımız olacak..

Validebağ Korusu İstanbul’un en mutena ve yeşil alanı olacak. Kentsel dönüşüm startımızı yerinde d​önüşüm anlayışıyla Çavuşdere Dönüşüm Projesi'yle veriyoruz. ​Başta boğaz bölgemiz olmak üzere Üsküdar’daki imar sorununu bu dönem çözüme kavuşturacağız. Kentsel dönüşümle tarihi dokusuna uy​gun yeni ve modern Üsküdar’ı inşa etmek en büyük idealimizdir.

Bağlarbaşı ile Ünalan spor kompleksleriyle anılacak. Üsküdar’ın dört bir tarafı modern yaşam merkezleriyle donanacak. Gençlerimiz, kadınlarımız, engellilerimiz, yaşlılarımız sunulacak yeni imkânlarla Üsküdarlı olmanın bir ayrıcalık olduğunu daha içten hissedecek. Üsküdarlılık bilinci ortaya çıkacak, Üsküdar’da yaşamak bir ayrıcalık olacak. İstanbul’un dört bir yanından herkes Üsküdar’a imrenecek. 

&

Başkanın Biyografisi

HİLMİ TÜRKMEN
1973 yılında Trabzon’un Şalpazarı ilçesinde doğan Hilmi TÜRKMEN, ilköğrenimini ve hafızlığını Şalpazarı'nda, liseyi Vakfıkebir İmam Hatip Lisesi’nde, y üksek öğrenimini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde tamamladı.
 
1996 yılında serbest avukat olarak Üsküdar’da mesleğe başladı.
 
İş hayatının yanı sıra, sosyal sorumluluk projeleri bağlamında, çeşitli eğitim, kültür ve sosyal yardım alanındaki STK’larda kurucu ve yönetici olarak görev aldı. Klasik Türk Sanatları Vakfı Kuruculuğu ve Mütevelli Heyeti Üyeliği, Hukukçular Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği bunlardan bazılarıdır.
 
Siyasete aktif olarak 1992 yılında Refah Partisi Üsküdar Gençlik Kolları'nda başladı. Fazilet Partisi'nde Üsküdar İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. AK Parti’nin kuruluş sürec i ile birlikte Üsküdar İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği, 2002 genel ve 2004 yerel seçimleri nde AK Parti Üsküdar İlçe SKM (Seçim Koordinasyon Merkezi) Başkanlığı yaptı. 2003 – 2004 yıllarında ise AK Parti Üsküdar İlçe Teşkilat Başkanlığı görevini üstlendi.
 
2004 yerel seçimlerinden sonra Üsküdar Belediye Başkan Yardımcılığı ve İBB Meclis Üyeliği yaptı.
 
Evli ve iki kız, iki erkek çocuk babası olan Hilmi TÜRKMEN, İngilizce bilmektedir.
 
10 yıllık Belediye Başkan Yardımcılığı d öneminde;
 
• TOGEM (Toplumsal Gelişim Merkezi) ve Gezici Anaokulu,
 
• KÜP (Kadın El Ürünleri Pazar Yerleri Projesi),
 
• Kandilli El Sanatları Merkezi,
 
• Nikah Sarayı ve Kültür Merkezi,
 
• Çavuşdere Dönüşüm Projesi,
 
• Üsküdar Gençlik Merkezi,
• Kirazlıtepe Boğaziçi Yaşam Merkezi ,
 
• Bilgi Evleri ve Çocuk Akademileri,
 
• Türkiye’de ilk kez YÖK onayıyla başlatılan Çocuk Üniversitesi,
 
• Tarihi Eserlerin Restorasyonu,
 
• Amatör Spor Kulüplerine Saha ve Alt Yapı Projeleri,
 
• Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi projelerinin gerçekleştirilmesine bizzat öncülük etti.
 
30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Üsküdar Belediye Başkanı olarak seçilmiştir.