Ümraniye Belediyesi İletişim Hattı

http://www.umraniye.bel.tr/
Atatürk Mah. Fatih Sultan Mehmet Cad. No: 63 PK.34761 Ümraniye / İSTANBUL

Hasan Can


Ümraniye Belediye Başkanı
Başkanın Mesajı

Değerli Hemşehrilerim;

Yeni bir sayıyla karşınızdayız. Acısıyla, tatlısıyla bir yılı daha geride bıraktık. Ümraniye Belediyesi olarak 2016’yı birçok hizmete imza atarak noktaladık. Onlarca kalıcı eseri siz kıymetli Ümraniyelilerin hizmetine sunduk. Düzenlediğimiz sempozyum ve panellerle önemli meseleleri ele aldık. Yüzlerce kültürel ve sanatsal etkinliği beğeninize sunduk. 13 yıldır hiç durmadan devam eden hizmet serüvenimiz, 2016’da da ilk günkü aşkla devam etti. Rabbim yeni yılda da bizlere nice hizmetler yapmayı nasip etsin.

Geride kalan yılda ülkemiz maalesef acı izler bırakan bazı hadiseler yaşadı. 15 Temmuz’da vuku bulan ihanet, bizleri derinden sarstı. Bir grup vatan haini soysuz, 14 yıldır devam eden ve dünyaya örnek teşkil eden istikrar ve kalkınmamızı hançerlemeye yeltendi. Milletin iradesini yok sayan alçaklar, şehirlerimize ve Gazi Meclisimize bombalar yağdırdı. Vatanına, Cumhurbaşkanına, iradesine ve istikbaline sahip çıkmaya çalışan kahraman milletimize silahlar doğrultuldu. Adeta millî mücadele ruhu kuşanan aziz milletimiz, bu kahpe girişimi saatler içinde bastırdı. Millet, hür iradesiyle seçip görev başına getirdiği Cumhurbaşkanının, Başbakanının ve vekillerinin dimdik arkasında durdu. Yüce Türk milletinin bu asil ve takdire şayan duruşu dünyada büyük yankı uyandırdı. Emellerine 15 Temmuz’da ulaşamayan mihraklar, sonrasında da boş durmadı; ülkemizi yıpratıp, kaos ortamı oluşturmak istediler. İstikbalimize göz diken bu güçler, taşeronları aracılığıyla terör eylemleri gerçekleştirdi. Bu alçak terör eylemlerinde birçok askerimiz, polisimiz ve vatandaşımız şehitlik mertebesine ulaştı. Türkiye’nin ayağına çelme takmaya çalışan emperyalistler, bu alçak terör eylemleriyle bizi yıldıracaklarını sandılar; ama yanıldılar. 14 yıllık AK Parti iktidarı yalnızca kalkınmanın sembolü değildir. AK Parti, bir milletin uyanışının da sembolüdür ayrıca. Artık her şey gün gibi ortadadır. Milletimiz ülkemiz üzerinde oynanan oyunları açık ve net şekilde görmektedir. 15 Temmuz’da olduğu gibi, vatanı için canını seve seve vermeye hazır bir milletiz biz. Ülkemiz üzerinde hesapları olanlar bilmelidir ki, hiçbir girişim bu aziz milletin kutlu yür&u

Başkanın Biyografisi

HASAN CAN

1953 Balıkesir doğumludur. 1961'den bu yana Ümraniye'de ikamet etmektedir. İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü'nden mezun olduktan sonra Ankara Laborant Meslek Lisesi'nde öğretmenlik yapmıştır.

Aynı yıllarda ikinci üniversite olarak ODTÜ İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nde de öğrenim gören CAN, yedek subaylık sonrasında ticarete atılmıştır.

Gençlik yıllarından itibaren aktif siyaset içinde yer alan CAN, Refah Partisi Ümraniye İlçe Başkanlığı ve İstanbul İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur.

AK PARTİ İstanbul Teşkilatı'nda tanıtım ve medyayla ilişkilerden sorumlu kurucu il başkan yardımcısı olarak görev yapmıştır. 2004 yılı Yerel Seçimlerinde Ak Parti Ümraniye İlçesinden Belediye Başkanı seçilmiş ve halen görevine devam etmektedir. CAN, evli ve iki çocuk babasıdır.