Tuzla Belediyesi İletişim Hattı
444 0 906
http://www.tuzla.bel.tr/
Evliya Çelebi Mh. Adnan Menderes Cd. no:17 34945 Tuzla / İST

Şadi Yazıcı


Tuzla Belediye Başkanı
Başkanın Mesajı

Başkan’dan…

İstanbulluları ve İstanbul'un seçkin misafirlerini Anadolu’dan girişte karşılayan Tuzlamız, sunmuş olduğu imkân ve fırsatlarla yeni cazibe merkezi olma yolunda hızla ilerlemektedir. Sanayiden eğitime, toplu konut alanlarından turizme, spordan kültür-sanata kadar pek çok alanda planladığımız projeleri bir bir hayata geçiriyoruz.

29 Mart 2009’da başladığımız hizmet yolculuğumuzda hayata geçirdiğimiz ve geçireceğimiz bütün projelerimiz ve hizmetlerimizde vatandaş odaklı yönetim anlayışı ile hareket ettik. Teknolojiyi vatandaşımıza hizmette bir araç olarak görüp teknolojinin bütün imkânları ile Tuzlalılara hizmet adına çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

Belediye binamıza girişten itibaren vatandaşlarımızı güler yüzle karşılayarak bütün hizmetlerini tek noktadan yapabilmesini sağlamak adına gerekli bilgi teknolojileri yatırımını yaparak Resepsiyon Beyaz Masa Servisini hizmete aldık. Sıfır bürokrasi, hızlı ve kaliteli hizmet mantığıyla çalışan bu servisimiz vatandaşlarımıza çaylarını içerek yorulmadan işlerini yapabilme fırsatını sağladı.

Teknolojiyi şeffaf yönetim ve katılımcı demokrasiyi toplumun geniş kesimlerine yayma adına kullanan belediyemiz, global düşün yerel uygula mantığı ile alanında ilk ve inovatif birçok uygulamayı da hayata geçirmeye devam ediyor. Haziran 2011’de hizmete aldığımız e-Beyaz Masa mantığı ile çalışan Mobil Beyaz Masa, Belediyecilik hizmetlerine her noktadan; zaman ve mekâna bağlı olmaksızın erişmeyi mümkün kılan Mobil Belediyecilik uygulamaları, merkezden tek tuşla kontrol edilebilen e-afiş; teknoloji alanındaki projelerimizden sadece birkaçı… Ve bu projelerimizle 2011’de TBMM ve TÜSİAD’ın ortaklaşa düzenlediği e-TR ödüllerinde bütün Tuzlalılar adına berat alarak başarımızı bütün Türkiye’ye duyurduk. 

Teknolojik yatırımların yanı sıra Türkiye’nin en fonksiyonel parkı 110 dönümlük Şelale Park, Dünyayı cezbedecek Marinamız, leb-i derya; marina manzaralı nikâh sarayımız ve sosyal tesislerimizi de Tuzlamıza kazandırıyoruz.

Sınırları içerisinde en çok üniversite barındıran ilçelerden biri olarak Eğitim köyü olma yol

Başkanın Biyografisi

Dr. Şadi YAZICI
Tuzla Belediye Başkanı

1971 yılında Erzurum'da doğdu.1974 yılında İstanbul Kartal'a yerleşti. İlk, orta ve lise eğitimini Kartal’da tamamladı.1987 yılında liseyi bitirdikten sonra aynı yıl üniversite sınavına girip Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazandı.
Mezun olduktan sonra doktor olarak meslek hayatına atıldı. 1997 yılında Tuzla’da kurduğu Tuzla Teşhis ve Tedavi Merkezi ile özel sektörde hizmete başladı.
Aynı zamanda Adalet ve Kalkınma Partisi’nin kuruluş çalışmalarında yer aldı. İstanbul Tuzla Kurucu İlçe Başkanı olarak siyasete ilk adımını attı ve 7 yıl AK Parti Tuzla İlçe Başkanlığı görevini yürüttü.
Yöneticilik alanında yazmış olduğu makalelerden iki ödülü bulunan Dr. Şadi Yazıcı, 26 Ekim 2008 tarihinde yapılan son ilçe kongresinde tekrar aday olmayarak görevini yeni bir arkadaşına bıraktı. 29 Mart 2009 Yerel Seçimlerinde AK Parti’den belediye başkan adayı olan Dr. Şadi Yazıcı, seçimlerden başarıyla çıkarak Tuzla Belediye Başkanı seçildi. 2014 yerel seçimlerinde güven tazeleyerek görevini sürdüren Dr. Şadi Yazıcı, evli ve iki çocuk babasıdır. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın ‘İnsanın Teknolojik Yalnızlığı’ ve ‘Demokrasi’nin Kısa Tarihi’ isimli yayınlamış 2 kitabı bulunmaktadır.