Sultangazi Belediyesi İletişim Hattı
0212 459 34 34
http://www.sultangazi.bel.tr/
Uğur Mumcu Mahallesi N Cd. 2347 Sokak No: 16 Sultangazi

Cahit Altunay


Sultangazi Belediye Başkanı
Başkanın Mesajı

"Her dem yeniden doğarız, bizden kim usanası" diyen Yunus Emre'nin dile getirdiği şekilde yeni yılın; tüm insanlık ve milletimiz için yeniden doğuş, manevi diriliş, huzur ve mutluluğa erişme vesilesi olmasını niyaz ediyorum.

Göreve geldiğimiz günden bu güne Sultangazi'yi yeniden yapılandırmak ve modern bir ilçe oluşturmak için büyük bir aşkla ve  heyecanla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Şeffaf ve adaletli bir hizmet anlayışıyla Sultangazi için daha büyük hedeflere halkımızı ile birlikte yürüyoruz.

2017 yılında da yeni müjdelerle karşınızdayız.
Milli Eğitim Bakanlığı 8 yeni okul binasını daha ilçemize kazandırmayı amaçlarken, Belediyemiz imkanlarıyla 2 meslek yüksek okulu ve bir fakülte binasını yapmayı hedefliyoruz. Öte yandan pazar kültürüne yeni bir vizyon getiren mahalle hizmet tesislerine de yenilerini ekliyoruz. 8 mahalle hizmet tesisini daha projelendirerek sizlerin hizmetine sunmanın çabası içerisindeyiz.

Öte yandan 50. Yıl Mahallesi’nde yapılan “Park ve Zemin Altı Otoparkı", Sultangazi Devlet Hastanesi ve Yunus Emre Mahallesi'nde yükselen  kapalı yüzme havuzunun açılış kurdelesini  bu yıl kesmeyi hedefliyoruz. Altyapı, çevre düzenleme, eğitim, sosyal projelerimiz ise aralıksız devam ediyor.

Sultangazi'nin sosyal hayatına dokunan ve gençlerimizi merkeze alan daha bir çok projeyi de sizlerin desteği ile hayata geçirmeyi amaçlıyoruz.

Değerli hemşehrilerim!

Sevdası İstanbul, ilhamı İstanbul, heyecanı İstanbul olanlar bu şehrin kaderini değiştirmekte zorlanmamışlardır. Biz de İstanbul'un önemli bir parçası olan Sultangazi  için yüreğimizdeki bu sevdanın kılavuzluğuyla yola çıktık. Sultangazi için bu sevdaya tutunarak çalışıyor ve bu sevdadan güç alıyoruz.

İstanbul’un cazibe merkezi olma yolunda hızla ilerleyen Sultangazi’de kardeşliğin egemen olduğu; tüm vatandaşlarımızın sağlık, mutluluk, huzur ve refah içinde geleceğe güvenle bakmalarını temenni ediyorum.

Aziz Milletimiz’i ve Sultangazili hemşehrilerimi sevgiyle, saygıyla selamlıyorum…

Başkanın Biyografisi

Sultangazi Belediye Başkanı Sayın Cahit Altunay, 1962 yılında Edirne’nin Keşan ilçesinde dünyaya geldi. 4 kardeşten 2.sidir.
İlk ve orta okulu Keşan’da okudu. Lise eğitimini İstanbul’da yaptı.  İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi alanında lisansını tamamladı. 
Profesyonel iş yaşamına 1980 yılında başladı. Aydınlatma, gıda ve inşaat sektörlerinde faaliyet yürüttü. Başkan Altunay, aydınlatma sektörünü tek çatı altında toplayan “Avizeciler Sitesi”nin kurucuları arasında yer aldı.
Altunay, gençlik yıllarından itibaren hemşehri dernekleri, vakıflar ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görev aldı.
İlknur Hanımla 1986 yılında evlenen Cahit Altunay, 3 kız çocuğu babasıdır.
SİYASİ YAŞAMI
Aktif politikaya, 1989 yılında Refah Partisi’nde başladı. 2001’de AK Parti’nin kurulması ile birlikte AK Parti Gaziosmanpaşa kurucu ilçe başkan yardımcılığı görevini üstlendi.
2002- 2003 yılları arasında Gaziosmanpaşa Belediye Başkan Yardımcılığı, 
2004-2009 yılları arasında Vilayetler Hizmetler Birliği yönetim Kurulu Üyeliği, 
2004-2009 yılları arasında ise İl Genel Meclis üyeliği görevlerinde bulundu.
2005 tarihinden itibaren Türkiye İl Genel Meclis Üyeleri Birliği Yönetim Kurulu üyeliği görevini sürdürüyor.
2005 yılından 9 Eylül 2008 tarihinde yapılan AK Parti Olağan Kongre’ye kadar Gaziosmanpaşa AK Parti İlçe Başkanı olarak görev yaptı. Sultangazi ilçesi belediye başkanı aday adayı olmak için bu görevinden ayrıldı.
29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel seçimlerinde AK Parti tarafından Sultangazi Belediye Başkanlığı’na aday gösterildi ve seçimleri kazanarak Sultangazi kurucu belediye başkanı oldu.
Sultangazi Belediye Başkanı olarak başarılı bir yönetim sergileyen Başkan Altunay,  30 Mart 2014 tarihli Mahalli İdareler Genel seçimlerinde yeniden aday gösterildi ve halkın büyük teveccühünü alarak, ikinci kez Sultangazi Belediye Başkanı oldu.