Şişli Belediyesi İletişim Hattı

http://www.sislibelediyesi.com/site/
Esentepe Mah.Büyükdere Cad. No: 100 P.K: 34394

Hayri İnönü


Şişli Belediye Başkanı
Başkanın Mesajı

Sevgili yurttaşlarım, 

Halkımızın desteği ve teveccühü ile İstanbul’un gözbebeği Şişli’nin yönetimine seçildik. Bizim için sadece ben ve ekibim değil, bütün Şişli halkı yönetime seçildi. Çünkü göreve talip olduğumuzda belirttiğimiz gibi felsefemiz eşitlikçi, hak temelli ve demokratik katılımcılık ilkelerini benimsemiş, çözüm üreten, farklılıklara ve emeğe saygılı, şeffaf, iletişime açık politikalar geliştirmek.  

Bu hizmet felsefesiyle geliştirdiğimiz projelerimiz sayesinde Şişlili olmanın ve Şişli’de yaşamanın bir ayrıcalık olduğunu sizlere hissettirmeye çalışıyoruz. Sivil toplum kuruluşlarının, sanatçıların, esnafın, çocukların, gençlerin, kadınların katılımı ile geleceğin Şişli’sini yaratıyoruz. 

Hayal ettik ve çalışıyoruz; altyapı çalışmaları tamamlanmış, kentsel yapılaşması uluslararası kalitede ilerleyen, sanatın, kültürün sosyal yaşamın üst standartlarda olduğu, bireysel farklılıkların kendini özgürce ifade edebildiği sadece Türkiye’de değil, uluslararası alanda bir marka kent yaratacağız. 

Hayal ettik ve çalışıyoruz; Şişlili olarak yaşamın tüm renklerinin nefes aldığı, çok kültürlü, yeşile ve doğaya saygılı, hayvan dostlarımızın da güven içinde var olduğu bir kenti birlikte kuracağız.

Hayal ettik ve çalışıyoruz; demokratik, özgürlükçü, çoğulcu, gerektiğinde muhalif duruşunu ortaya koymaktan çekinmeyen bir kent inisiyatifini birlikte kuracağız. 

Yerel yönetim halk el ele, hayatın ortak noktasında… 

Saygı ve sevgilerimle 

 

Hayri İnönü 

Şişli Belediye Başkanı 

Başkanın Biyografisi

4 Mayıs 1954’de 2. Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’nün ilk torunu olarak İstanbul’da doğdu. Annesi ve babası Engin ve Ömer İnönü’dür. Kardeşi Eren İnönü 1956 yılında doğdu.
1965’de Maçka İlkokulu’nu, 1972’de Alman Lisesi’ni , 1977’de Mannheim Üniversitesi’ni (Almanya) Yüksek İşletmeci olarak bitirdi. 1985’de Harvard Üniversitesi (ABD) Yatırım Değerlendirmesi ve Yönetimi Sertifika Programını tamamladı.
1982 yılında Nazlı Kadirbeyoğlu ile evlendi. Eşi Doç. Dr. Nazlı İnönü İstanbul Üniversitesi Felsefe Bölümü Mantık Anabilim Dalı’nda öğretim görevlisidir. Üç oğlu vardır. Oğullarından makine mühendisi olan 1986 doğumlu Mehmet İnönü ile elektrik mühendisi olan 1987 doğumlu Murat İnönü çalışmaktadır. Üçüncü oğlu 1992 doğumlu Münci İnönü ise makina mühendisliği eğitimi almaktadır.
İş hayatına Frankfurt’ta Metallgesellschaft AG de başladı. Ardından İstanbul’da Etmaş Siemens AŞ. Kadirbeyoğlu İnşaat AŞ. Deha AŞ. Kemer Yapı ve Turizm AŞ. Garanti Balfour Beatty AŞ. Beko Elektronik AŞ. ve Arçelik AŞ’de çalıştı.
2009 Yerel Seçimlerinde kontenjan adayı olarak Şişli Belediye Meclisi ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi üyeliklerine seçildi.
İnönü Vakfı ve Sevinç Erdal İnönü Vakfı kurucu üyesidir.
İyi derecede Almanca ve İngilizce bilmektedir.