Şile Belediyesi İletişim Hattı
0216 712 12 75
http://www.sile.bel.tr/
Üsküdar Cad. No:1 Şile / İstanbul

Can Tabakoğlu


Şile Belediye Başkanı
Başkanın Mesajı

Şile’mize hak ettiği güzellikleri sunmak ve ilçemizi daha yaşanabilir yönde geliştirmek için sizlerin hizmetinizdeyiz. Şunu biliyoruz ki; sizler hizmetin en güzelini hak ediyorsunuz. Sizlerle belirlediğimiz hedeflere, hep birlikte birlikte emin adımlarla yürüyoruz. Sizlere sözünü verdiğimiz hedef ve projelerin önemli bir bölümünü tamamladık. Diğer projelerimiz içinde çalışmalarımız hızla devam ediyor.

Hedefimiz Şile’mizi 4 mevsim sürdürülebilir, yaşam kalitesi yüksek bir şehir haline getirmektir. İlçemize değer katacak yeni proje ve hizmetlerimizle bu yönde ilerliyoruz. Hatırlarsanız dünün Şile’si; altyapısı olmayan, temizlik hizmetlerini yerine getiremeyen, kömür ve katı yakıtla ısınan, yolları tamamlanamamış, denizine kanalizasyon akıtan bir Şile’ydi. Oysa bugün Kuzey Marmara otoyolu kenarında, 3. Köprü ve 3. Havalimanı ile entegre olacak, 10 yılda 1 milyon ton asfalt ile harmanlanmış, 1 milyar liralık bayındırlık yatırımı almış, doğalgazla ısınan, mavi bayraklı plajları olan, tüm alt ve üst yapı yatırımları tamamlanmış olan, yerli ve yabancı turizm yatırımcısının ilgisini cezbeden ve ülke ekonomisine katkıda bulunan bir Şile var.

Ortaya koyduğumuz performans sizlerin eseridir. Bizler Belediyeciliği sizlerden aldığımız güç ve dayanışma içerisinde olduğumuz kurumlarla el birliği ile gerçekleştiriyoruz. Bu bağlamda ilçemiz için gerçekleştirdiğimiz projelerin hayata geçirilmesinde bizlere desteklerini esirgemeyen Başbakanımıza, ilgili Bakanlıklarımıza, Büyükşehir Belediyemize ve siz değerli vatandaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum.

Daha güzel bir Şile için durmadan çalışmaya devam edeceğiz…

Can Tabakoğlu Şile Belediye Başkanı

Başkanın Biyografisi

Mimar Can TABAKOĞLU
Şile Belediye Başkanı
 
Can TABAKOĞLU 1970 yılında Almanya’ da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Şile'de, lise öğrenimini İstanbul Kabataş Erkek Lisesi'nde tamamladı. 1992 yılında İ.T.Ü Mimarlık Fakültesi'nden mezun oldu. Askerlik görevini yedek subay olarak Ankara Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nda tamamladı. 1995 yılında Şile Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünde mimar olarak göreve başladı.
 
31 Aralık 2003 tarihinde Şile Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü görevinden;  belediyede edinmiş olduğu mesleki tecrübe ve  bilgi birikimlerini bir Şile li olarak memleketine  sunmak üzere görevinden istifa etti.
2004 yılında, Ak Parti'den Şile Belediye Başkan Adayı oldu, Şile halkının teveccühüyle Belediye Başkanı seçildi.  2009 ve  2014 yerel seçimlerinde de Şile halkının destekleriyle seçimleri kazanarak   3.kez Şile Belediye Başkanlığına seçildi.
 
Şile Belediye Başkanı Can Tabakoğlu diş Hekimi Zeynep TABAKOĞLU ile evli olup  iki kızı ve iki oğlu vardır.