Sancaktepe Belediyesi İletişim Hattı

http://www.sancaktepe.bel.tr/
Meclis Mahallesi Atatürk Caddesi No: 111 Sancaktepe

İsmail Erdem


Sancaktepe Belediye Başkanı
Başkanın Mesajı

Değerli Sancaktepeli Hemşehrilerim, 

‘Gelişim takip edin’ diyerek, ilçemizin ihtiyacı olan hiçbir alanı boş geçmeden çalıştık, projeler ürettik, yatırımlar yaptık. 

Yeni yolları, caddeleri, modern binaları, yakında açılacak Metrosuyla… 

Dev Kültür Merkezleri, Spor Kompleksleriyle… 

Yepyeni Okulları, Bilgi Evleri, Gençlik Merkezleriyle... 

Park, Bahçe, Yeşil Alan ve Sosyal Yaşam Alanlarıyla…

 

Engelli Dinlenme Evi (EDEV), Aile Sağlığı Merkezleri, Aşevi, Sevgi Mağazası, Mutlu Evler Merkezi, Meslek Edindirme Kurs Merkezleri, İstihdam Odaklı Meslek Kursları, Kariyer Merkezi ve daha nice Sosyal Belediyecilik hizmetleriyle İSTANBUL’UN İÇİNDE YENİ BİR İSTANBUL VAR ARTIK. 

Bunu birlikte başardık. Hedeflerimizi gerçekleştirirken en büyük güvencemiz, siz saygıdeğer hemşehrilerimizin bizlere olan inancı, güveni ve desteğiydi. Sizlerle yakaladığımız sinerji sayesinde sevginin, kardeşliğin, birliğin, paylaşımın, değişimin ve gelişimin en güzel örneklerini ilçemizde sergiledik. 

Attığımız her adımda sadece kendi bölgemize değil kentimizin bütününe karşı sorumlu olduğumuzu bilerek hareket ettiğimizi ve her hizmetimizin ‘İstanbul Medeniyeti’ne yakışır seviyede olmasına önem verdiğimizi yineliyor ve ekliyorum:

 

BURASI YENİ İSTANBUL GELİŞİME DEVAM…

 

Sevgi, saygı ve muhabbetlerimle... 

 

İsmail ERDEM
Belediye Başkanı   

Başkanın Biyografisi

1959 yılında Sivas’ta doğdu. 1976 yılında siyasal çalışmalarına başladı.

1991 Genel Seçimleri’nde, İstanbul’dan Milletvekili Adayı oldu.1995-2001 yılları arasında İlçe Başkanlığı görevinde bulundu. 1999 yılı yerel seçimlerinde 1. Bölge Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı oldu. Aynı yıl İl Genel Meclisi Üyesi seçildi.

AK PARTİ’nin kuruluşu ile birlikte AK PARTİ Meclis Grubu’nu kurdu ve Grup Başkanı oldu.

2001-2004 yılları arasında, AK PARTİ Kurucu İl Yönetim Kurulu Üyeliği ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevlerini üstlendi. 2002 genel seçimlerinde 1.Bölge SKM Başkanlığı yaptı.

2004 – 2009 yılları arasında İBB Meclis Üyeliği, 2005-2009 yılları arasında İBB Meclis Üyeliğiyle birlikte aynı zamanda Encümen Üyeliği görevlerini yürüttü.
29 Mart 2009 yılı Yerel Seçimleri sonucunda Sancaktepe Belediye Başkanlığı’na seçildi. İsmail Erdem, 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde ise ikinci kez Sancaktepe Belediye Başkanı oldu. Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Bölümü mezunu olan İsmail Erdem, evli ve dört çocuk babasıdır.