Pendik Belediyesi İletişim Hattı
444 81 80
http://www.pendik.bel.tr/
Batı Mah. 23 Nisan Cad. No:11 34890 Pendik/İSTANBUL

Kenan Şahin


Pendik Belediye Başkanı
Başkanın Mesajı

Sevgili Pendikliler,

Bilindiği üzere ülkemiz, son 14 yılda büyük bir kalkınma ivmesi yakalamıştır. Değişim ve gelişim süreçlerini her alanda görmek, ülkemizin her şehrinde izlemek mümkün.

Pendik Belediyesi olarak bizler de ekonomik, sosyal, kültürel ve sportif anlamda projelerimizi bir bir hayata geçirerek Pendik’in bu değişim ve gelişim rüzgârından pay almasını sağlıyoruz. Kamu kurum ve kuruluşlarıyla, özel sektörle işbirliği içerisinde alt ve üstyapı çalışmalarımızla Pendik, artık hak ettiği yerdedir.

Pendik, modern çehre ve doğasıyla yaşanabilir bir şehir olmanın yanı sıra ülke istihdamına büyük katkı sağlıyor. Mavinin yeşille buluştuğu kent dokusu, planlı yapıları, orta ve büyük ölçekli sanayi kuruluşlarıyla Pendik’i sağlıklı kalkınmanın lokomotifi bir kent haline getiriyoruz.

 

Eğitimden sağlığa, spordan sanata onlarca yatırımı şehrimize kazandırdık. Dönüşen Pendik’i inşa eden çalışmalarımız, büyük bir özveriyle devam etmektedir. Bu süreçte yanımızda olan, bizlerden desteğini esirgemeyen memuru, işçisi, öğretmeni, öğrencisi ve STK’larıyla tüm Pendiklilere şükranlarımı sunuyorum.

Pendik’te yaşamak bir ayrıcalıktır; çünkü her hemşehrimin ihtiyaçlarına cevap verecek donanıma sahip bir şehir var, ayaklarınızın altında. O ayrıcalığı esenlikle yaşamanız dileğiyle…

 

Dr. Kenan Şahin
Pendik Belediye Başkanı
mail[et]salihkenan.net

Başkanın Biyografisi

Dr. Kenan Şahin
1967 yılında Erzurum’da doğdu. 1984 yılında Erzurum Lisesi ve 1990 yılında Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nde İşletme Yüksek Lisansını tamamladı.
SSK Amasya Suluova Dispanserinde Pratisyen Doktor olarak çalışma hayatına başladı. 1992 yılında başladığı Uzmanlık Eğitimini 1996 yılında Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Kliniğinde yaptı.
Çeşitli vakıf ve derneklerde toplum yararına faaliyetlerde bulundu. 1998 yılında Fazilet Partisi Pendik Kurucu İlçe Başkanı oldu. 2001 – 2004 yılları arasında Pendik Belediye Başkan Danışmanlığı görevinde bulundu.
 
2004 – 2005 yılları arasında SSK Kartal Hastanesinde İntaniye Uzmanı olarak çalıştı. 2005 - 2008 yılları arasında SSK İstanbul Sağlık İşleri Bölge Müdürü olarak görev yapan Dr. Kenan Şahin, SSK ve Genel Sağlık Sigortası yapılanması sürecinde mevzuat ve proje çalışmaları yaptı.
2009 ve 2014 yıllarında yapılan yerel seçimlerde Pendik Belediye Başkanlığına seçilmiştir. Başkanlık görevine devam eden Dr. Kenan Şahin, evli ve 3 çocuk babasıdır.