Maltepe Belediyesi İletişim Hattı

http://www.maltepe.bel.tr/
Feyzullah Mah. Bağdat Cad. No: 292 Maltepe/İstanbul

ALİ KILIÇ


Maltepe Belediye Başkanı
Başkanın Mesajı
Uzun soluklu görünen ancak, çok çabuk akıp giden bir yolun başından hepinize merhaba... 
 
Yetişkinler, gençler, çocuklar; Hepimiz için daha yaşanılır bir Maltepe inşa etmek, yarınlara eksikleri giderilmiş bir kent taşımak için kollarımızı sıvadık. Biz; Maltepe Belediyesi ve siz Maltepeliler olarak el ele verdiğimizde, üstesinden gelemeyecek bir sorun olmadığını göreceğiz.
 
Ve sevgili Maltepeliler; ilçemize kazandıracağımız hizmetleri, her alanda sevgi yumaği ile öreceğiz. Atacağımız her adımda "önce insan" diyerek, hiçbir mahallemizi-insanımızı ötekileştirmeden hizmet ve olanaklarımızdan herkesin eşit haklarda yararlanması için çaba göstereceğiz. 
 
Sizler adına hizmet üretmek için yetki istediğimizde, "dayatan değil, danışan bir belediyecilik" anlayışıyla hareket edeceğimizi söylemiştik. 

Daha üretken bir belediye yapısına kavuşmak için şikayet-sorun ve önerilerinizi bizzat bana ulaştırmanızdan büyük memnuniyet duyacağımızı bir kez daha yineliyorum. Ve her Salı günü düzenlediğimiz söz ve mikrofonun Maltepelilerde olduğu "halk kürsüsüne" bütün hemşehrilerimizi bekliyorum. Maltepemizin Belediyemizde yansıması olarak gördüğüm bu buluşmaları, çok önemsiyorum. 
 
Büyüklerimizin zamanında yaşadığı, bizlerin buğün karşılastığımız sorunları-eksikleri çocuklarımızın yaşamasını istemiyoruz. 
 
Bütün uğraşımız, özellikle çocuklarımıza eksiği bulunmayan bir Maltepe teslim etmek olacaktır. Engelli yurttaşlarımızın kendi açılarından engel görmediği, yaşlılarımızın kendilerini yalnız hissetmediği, gençlerimizin kendilerine güvenlerinin arttığı ve çocuklarımızın rahat oynayıp hareket edebileceği bir kent inşa edeceğiz. 
 
Sosyal ve kültürel açıdan örnek bir kent olacak Maltepe ile, hepimiz gurur duyacağız. Sizler isteyeceksiniz, biz yerine getireceğiz. İstemediğiniz çalışmalar altına imza atmayacağız. Çünkü biz; Et ve tırnak gibiyiz; Birlikte Maltepeyiz!.. 
 
Çok yakında, yaşamı daha kolay kılacak pr
Başkanın Biyografisi

1964 yılında Tunceli Pülümür’de doğdu. Lise yıllarını siyasal fırtınalar içinde geçirdi. 1980’de yurtdışına çıktı. Almanya’da bir yandan eğitimini tamamladı, bir yandan da dünya görüşü ve hayat felsefesiyle örtüşen bir meslek olan gazeteciliğe başladı.
 
Uzun yıllar Milliyet Gazetesi Münih Temsilciği yaptı.
 
Yurttaşlarımızın sorunlarını içinde bulunduğumuz topluma duyurarak inancı, kimliği, cinsiyeti, görüşü, ne olursa olsun ezilen, sömürülen kitlelerin acılarına ortak olmaya ve sorunlarını çözme doğrultusunda katkı sağlamaya çalıştı.
 
Bu süreçte, insanlığa en büyük acıları yaşatan savaş gerçeğiyle genç yaşta karşılaştı.
 
Romanya, Afganistan ve Yugoslavya’daki savaşları gazeteci olarak yakından takip etti.
 
Avrupa’nın en güçlü göçmen örgütü olarak kabul edilen Avrupa Alevi Birlikleri Federasyonu’nda Genel Başkanlık görevini devraldığında, henüz 30 yaşındaydı. Daha sonra da Türk–Alman Dostluk Federasyonu Kurucu Genel Başkanı olarak, yabancı düşmanlığı ve ırkçılığa karşı toplumsal mücadeleyi örgütlü olarak yükseltti.
 
Avrupa’daki sosyalist ve sosyal demokrat düşüncenin unutulmaz liderlerinden Federal Almanya Eski Başbakanı Willy Brandt’ın Genel Başkanlığı döneminde Alman Sosyal Demokrat Partisi’nin Gençlik Kolları’nda başlayan siyasal yaşamını, “Ne ezilen ne ezen, insanca hakça bir düzen” ilkesinin ülkesinde egemen olması için Türkiye’ye taşıdı.
 
Türkiye ve Dünya’da geniş yankı bulan, ‘Yüzyılın Soygunu Davası’ olarak lanse edilen Deniz Feneri Davası’nın takipçisi oldu. Almanya’da görülen davayı Türkiye gündemine taşıyarak ülkemizdeki uzantılarına ulaşılması için kamuoyu oluşturulmasına katkıda bulundu ve yurttaşlarımızın sömürülmek istenen alın terlerine her türlü baskıya rağmen sahip çıktı ve savundu.
 
Cumhuriyet Halk Partisi’nde 1. Bölge Milletvekili Adayı, Parti Meclisi Üyesi, Merkez Yürütme Kurulu Üyesi ve Genel Başkan Danışmanlığı görevlerini yaptı, Yurtdışı Örgütlenme Koordinatörlüğü görevini de sürdürdü.
 
Bugün ise, insan odaklı sosyal demokrat belediyeciliği hayata geçirecek bir kadro ile önce ilçe örgütümüzü kucaklayarak halkın taleplerini çözen, toplumsal sorunlara duyarlı, halktan kopuk değil, halk için hizmet anlayışını benimseyen bir anlayışla Maltepe’de, Maltepeli.
 
Umudumuz olan gençlerimiz, birikimli yetişkinlerimiz ve toplumun omurgası kadınlarımız ile el ele daha yaşanılır daha çağdaş bir gelecek inşa etmenin önemli bir görev olduğunu düşünüyor.
 
2014 yerel seçimlerinde Maltepe Belediye Başkanı seçildi.
 
Ali Kılıç
Maltepe Belediye Başkanı