Güngören Belediyesi İletişim Hattı

http://www.gungoren.bel.tr/
Güven Mahallesi Marmara Caddesi Belde Sokak No:38 Güngören / İstanbul

Yücel Kahraman


Güngören Belediye Başkanı
Başkanın Mesajı

Değerli Güngörenli Hemşehrilerim;

Her türlü özeleştiriye rağmen, aslında nedenli şanslı bir ilçede yaşadığımızı hiç düşündünüz mü? Hep şikayet edilen yoğun nüfusun, Anadolu'nun çeşitli bölgelerinden tarihsel ve kültürel birikimleri de beraberinde getirdiğinin ne kadar bilincindeyiz? Bu farklılık ve kültürel zenginlik yanında kentteki konumu, iş potansiyeli ve özellikle de dünyaca tanınan Merter Tekstil Merkezi ile Güngören, İstanbul'un gelişmeye ve değişime en açık bölgelerinden biri değil mi?

Yönetim vizyonumuzun genel eksenini oluşturan bu anlayışla, ilçemize Avrupa Kültür Başkenti İstanbul'a yakışır bir şekilde hizmet ediyoruz. Bir yandan bölgenin tarihi izlerini gün yüzüne çıkaran eserler ortaya koyarken, diğer taraftan da insanlarımızın Türkiye'nin değişik bölgelerinden getirdiği kültürel birikimini değerlendirmeye çalışıyoruz. Sıkı bir ilişki içinde olduğumuz hemşeri derneklerine, kültür merkezlerimizin kapılarını ardına kadar açıyoruz. Aylık düzenli kültür sanat etkinlikleri ve eğitim programlarıyla gençlerimizi geleceğe hazırlıyoruz.

Elbette eksiklerimiz yok değil. Yeşil alanlarımız yetersiz. Trafik yoğunluğu hepimizin ortak sıkıntısı. Bunların da el birliği ile üstesinden gelmeye çalışıyoruz. Yeşil alanlarımızın miktarı her geçen gün artıyor. Halkımıza yeni sosyal tesisler, parklar ve spor alanları kazandırmaya devam ediyoruz.

Sözün özü; ilçemizi ve insanımızı seviyoruz. Hizmetlerimizi de buna göre şevkle yapıyoruz. Aynı şekilde siz değerli hemşehrilerimizden de ilçemize sahip çıkmanızı ve artık 'Güngörenliyim' demekten gurur duyabilmenizi arzuluyoruz.

Bu vesile ile hepinize bir kez daha sıhhat, afiyet ve esenlikler dilerim.

Saygılarımla

 

 

Ş.Yücel KARAMAN

Güngören Belediye Başkanı

Başkanın Biyografisi

1966'da Erzincan'da doğan Ş.Yücel KARAMAN, 1972'de İstanbul'a geldi. 1990'da İ.T.Ü. Makina Mühendisliği Bölümü'nü bitirdi. Aralarında çok uluslu firmaların da bulunduğu özel kuruluşlarda üst düzey yöneticilik yaptı. İş hayatı boyunca yürüttüğü projelerden ikisi, TÜBITAK tarafından desteklenmeye değer bulundu. Ayrıca bu projelerden biri, TTGV tarafından "Teknoloji Ödülü"ne layık görüldü. İşi gereği gittiği çeşitli Avrupa kentlerinde belediye hizmetlerini inceleme fırsatı buldu. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarının yönetimlerinde çalıştı.

ISO 9000 kalite yönetimi ve kişisel gelişim süreç planlama ve hizmette tasarım gibi eğitim programları yanı sıra, "Akustik Kongresi" ve "Kalite Kongresi" gibi birçok ulusal ve uluslararası etkinliğe de mesleki bildirileri ile katıldı.

En son Ulaşım A.Ş.'de, Türkiye'nin "ilk ve tek" yerli tramvay aracını geliştirip imal eden bölümün yöneticiliğini yaptı. AK Parti Güngören Belediye Başkanlığı'na aday olmak için bu görevinden istifa etti. . 28 Mart 2004 Yerel Seçimlerinde ilk kez Güngören Belediye Başkanlığı'na seçilen Karaman, 29 Mart 2009 yerel seçimlerinde Güngören'de 2.kez Belediye Başkanı oldu. 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde bir kez daha Güngörenlilerden güvenoyu olan Karaman üçüncü kez başkanlık koltuğuna oturdu.

Askerlik görevini kısa dönem olarak yapan Ş.Yücel KARAMAN, evli ve iki çocuk babası olup, iyi derecede İngilizce bilmektedir.