G.O.P Belediyesi İletişim Hattı

http://www.gaziosmanpasa.bel.tr/
Merkez Mah.Cumhuriyet Meydanı. No: 20 34245 G.O.PASA / İSTANBUL

Hasan Tahsin Usta


G.O.P Belediye Başkanı
Başkanın Mesajı

Sevgili Gaziosmanpaşalı kardeşlerim;

Türkiye, 15 Temmuz gecesi varlığına, birliğine, bağımsızlığına karşı girişilen hain bir darbe girişimine maruz kaldı. Bu hain darbe girişimine karşı halkımız tanklara, uçaklara, silahlara göğsünü siper ederek direndi. Bu vatana ihanet edenlere karşı kahraman halkımız dünya tarihine geçecek bir destan yazdı.
Milyonlarca insan Başkomutanımızın emriyle meydanlara koşarak bu vatan için kutsal bir mücadele verdi. Kahraman halkımız bu hain darbeye karşı göğsünü siper ederek, bu toprakların gerçek sahibi olduğunu bir kez daha dosta düşmana gösterdi. Darbeci hainlere karşı canları ve kanlarıyla karşı duran bu milletin kahraman evlatları yarınlarımızın umudu oldu. Bu olaylar sırasında hiç çekinmeden canlarını feda eden ve şehadet şerbetini içen 241 kardeşimize Allah’tan rahmet, yaralanan kardeşlerimize şifa diliyorum.
Ülkemizin atlattığı bu sıkıntılı sürece rağmen hayat devam ediyor. İstanbul’un en büyük kentsel dönüşüm proje alanı olan Gaziosmanpaşa’daki dönüşüm büyük bir hızla sürüyor.

Kentsel dönüşüm sürecinde uzun bir dönemi geride bıraktık. Bir yandan Master Planımızı yapmak, bir yandan hukuki süreçler, bir yandan vatandaşlarımızla sözleşmeler, bir yandan müteahhit firmalarla olan süreç, diğer yandan art niyetli kentsel dönüşüm sürecini sabote etmek isteyen dernek görünümlü sırtını terör gruplarına yaslayanlarla mücadele. Hamdolsun, bu zorlu süreci geride bıraktık ve İslambey’deki 100 milyon dolar değerindeki kentsel dönüşüm projemizin temelini attık. Ayrıca Karayolları Mahallesi 3. Gecekondu Bölgesi için de TOKİ ve yüklenici firma ile 500 konutluk bir proje için protokol imzaladık. Yılsonuna kadar inşallah 4 önemli projemizin daha temel atma törenini gerçekleştireceğiz.  

Kentsel dönüşüm bittiğinde, Gaziosmanpaşamıza 30 adet yeni okul kazandıracağız, 10 adet sosyal tesis, 5 adet yeni sağlık tesisi, 3 adet yeni stadyum, 16 adet yeni cami, 110 bin araçlık otopark, 753 bin m² yeşil alan elde edeceğiz. Planlamış olduğumuz 16 bölgedeki kentsel dönüşüm projelerimiz bittiğinde ilçemize yapılan yatırım 6 milyar doları bulaca

Başkanın Biyografisi

Hasan Tahsin Usta, 1959 Trabzon doğumludur. 1985 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi'nden mezun oldu. Kentsel Dönüşüm üzerine Yüksek Lisans eğitimi aldı. Evli ve dört çocuk babasıdır.

İstanbul Metro Projelerinde proje mühendisi olarak görev yaptı.Ulaşım, Trafik, Kentsel Dönüşüm, GİS, İmar ve Planlama ile yurt içi-yurt dışı teknolojik gelişmelerin ülkemize entegrasyon çalışmalarının yapılmakta olduğu özel şirkette yönetim kurulu başkanlığı yaptı.

1994 yılında Yerel Yönetimler Eğitimi aldı. 1994 – 1999 yılları arasında Gaziosmanpaşa Belediye Meclis Üyeliği ve İmar Komisyon Başkanlığı yaptı.

1999 – 2003 yılları arasında İstanbul İl Genel Meclisi Bayındırlık Kom. Başkanlığı ve AK Parti Grup Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.  
 

Görev yapmakta olduğu Sivil Toplum Örgütleri :

  • Türk Kızılayı Derneği Başkanlığı,
  • Kentsel Dönüşüm İnovasyon Merkezi Derneği Başkanlığı,
  • Piri Reis Harita Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği,
  • İstanbul Esnaf Sanatkarlar Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği,
  • İstanbul Dostluk Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği