Eyüp Belediyesi İletişim Hattı
0 (212) 440 0 5
http://www.eyup.bel.tr/
NİSANCA MAHALLESİ FESHANE CADDESİ NO:42

Remzi Aydın


Eyüp Belediye Başkanı
Başkanın Mesajı

Değerli Eyüplü Hemşehrilerim,

“Eyüp bizim hayalimiz, Eyüp’e ve Eyüplülere borcumuz var” dedik. Yerel seçimlerde, hayallerimizi gerçekleştirebilmemiz için sizler teveccüh gösterdiniz, bize güvendiniz, inandınız.. Hepinize canı gönülden çok teşekkür ediyorum.

Rabbim, bu uzun, zorlu ama hayırlı yolculukta yolumuzu açık etsin. Gün, ruhumu maneviyatıyla yeşerten Eyüp’e vefa borcumu ödeme zamanıdır… Dün, beni yetiştiren bu kıymetli ilçemize, bugün hizmet etmek benim için büyük nimet… Bu vefa borcumu ödemeyi bana nasip ettiği için rabbime şükrediyorum.

Değerli Eyüplüler, Eyüp bizim yuvamız… Yüzyıllardır manevi dünyamızı besleyen Eyüp, kuşku yok ki hizmetlerin en güzelini hak ediyor. Biz de ona hak ettiği değeri vereceğiz. Ve onu “huzur başkenti” yapacağız. Tüm enerjimizi bu amaca ulaşmak için harcayacağız. Eyüp, tarihi bir merkez olmanın yanında modern yerleşimleriyle de ön planda olacak. Eyüp, hem şehircilik hem de toplumsal anlamda dünya standartlarında bir ilçe haline gelecek. Bu bağlamda Eyüp, inanç ve kültür turizminin önemli merkezlerinden biri olacak.

İnsana yatırımın en değerli yatırım olduğuna inanıyoruz. Bunun için projelerimizin tamamında, insana yatırım yapmak temel ilkemiz… Katılımcı ve insan merkezli yönetim anlayışıyla, sizlerle iç içe olacak ve sürekli sizlerle biraraya geleceğiz. Sorunlarınızı, dertlerinizi, beklenti ve arzularınızı yüzyüze konuşacak, birlikte çözüme kavuşturacağız. Eyüp’ü huzur başkenti yapma hedefine birlikte yürüyeceğiz.

Sözle değil, icraatlarımızla ortaya koyacağımız belediyecilik anlayışını, insana hizmet odaklı sosyal belediyecilik vizyonumuzla harmanlayacak, Eyüp’e birbirinden değerli projeler kazandıracağız. En kalbi saygı ve selamlarımla. Remzi Aydın Eyüp Belediye Başkanı

Başkanın Biyografisi

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, 1965 Eyüp doğumludur.Aslen Giresunludur.Eyüp Silahtarağa İlkokulu ve Eyüp Lisesi’ni bitiren Aydın, 1 yıl Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde okuduktan sonra 1989 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. 1989 yılında İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsü’nde yüksek lisans çalışması yapan Remzi Aydın, 1991 yılından 2014 Şubat ayına kadar kendi ofisinde serbest avukatlık yaptı.

Siyasi hayatına 2004 yılında Belediye Başkan Aday Adayı olarak başlayan Aydın,2006’da İstanbul Parti İçi Demokrasi ve Hakem Kurulu Üyeliği ve Başkanlığı, 2009’da Belediye Başkan Aday Adayı ve İl Genel Meclis Üyeliği, Eyüp Belediye Başkan Danışmanlığı, 2010’da İl Encümen Üyeliği, 2011 yılında Genel Seçimler 2. Bölge SKM Başkan Yardımcılığı yaptı.Aydın aynı yıl İl Genel Meclisi AK Parti Grup Yönetim Kurulu Üyeliği ve sözcülüğüne seçildi.30 Mart 2014 Yerel Seçimleri’nde AK Parti’den aday olarak Eyüp Belediye Başkanı seçildi.

Sosyal sorumluluk projeleri, Sivil Toplum Kuruluşları ve Derneklerle gerçekleştirdiği başarılı çalışmalarıyla da dikkat çeken Remzi Aydın , “Geleneksel Sporlar Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği”, “Kızılay Bayrampaşa Şube Başkanlığı”, “Yeryüzü Doktorları Derneği Üyeliği”, “Hayat Sağlık Vakfı”, “İnsan ve Medeniyet Hareketi ve Girişimci İşadamları Vakfı Üyeliği”, “İl Genel Meclisi Yeşilay Dostluk Grubu Başkanlığı”, “Giresun Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği”, “Yardım Eli Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği” ve “Başakşehirspor Yönetim Kurulu Üyeliği“ de yaptı. Futbol, Voleybol, Yüzme sporlarıyla ilgilenen ve karate sporunda ayrıca lisansı bulunan Remzi Aydın, çeşitli dergi ve gazetelerde de köşe yazarlığı yaptı (İstanbul Barosu Dergisi,Yerel Siyaset Dergisi, Türk Edebiyatı, Aydınses.).

İngilizce ve Arapça bilen Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, evli ve iki çocuk babasıdır.