Esenyurt Belediyesi İletişim Hattı
0 (212) 622 03 33
http://www.esenyurt.bel.tr/
Doğan Araslı Caddesi, Esenyurt Belediye Binası - Esenyurt / İSTANBUL

Necmi Kadıoğlu


Esenyurt Belediye Başkanı
Başkanın Mesajı

Gece gündüz demeden özverili bir şekilde kıymetli halkımızın da desteği ile Esenyurt’a hizmet ediyoruz. Bu yıllar Esenyurtlu için olduğu gibi bizim için de altın değerindedir. Büyük bir emek ve çaba içerisinde göz açıp kapayıncaya kadar geçen yıllar Esenyurt’un geleceğe emin adımlarla yürüyen bir ilçe olduğunu göstermiştir. Esenyurt’ta yaşayan, yaşamayan herkes bu gerçeği görmüş ve yatırımlarını ona göre şekillendirmiştir. Esenyurt, İstanbul’un cazibe merkezlerinden biri haline gelmiştir. Büyük ve önemli konut projeleri bölgemizi tercih etmiş, büyük firmalar bölgemize yatırım yapmaya başlamıştır. Bu gelişmeler yıllardır Esenyurt’un çilesini çekmiş olan sizlere de faydalı olmuş, gerek yeni oluşan iş imkânları gerekse de gayrimenkul değerlerinin artmasıyla Esenyurt da Esenyurt'lu da kazanmıştır.

İfade ettiklerimiz rastlantı sonucu meydana gelmiş hadiseler değildir. Belediye olarak bölgeye yaptığımız yatırımlar Esenyurt’u yaşanılabilir bir bölge haline getirmiştir. Altyapısı ile sosyal imkânları ile neredeyse problemsiz denilebilecek bir kent haline gelen ilçemiz, şehir merkezine yakın olması sebebiyle de rağbet görmektedir. Sağlık alanında, eğitim alanında, parklar ve yeşillendirmeler alanında yaptığımız çalışmalar İstanbul’da bulunan belediyeler ile mukayese edildiğinde oldukça ileri seviyede bulunmaktadır. Bölgemizde yaptığımız parkları başka bölgelerde görme imkânınız bulunmamaktadır. Eğitime bizim kadar yatırım yapan bir başka belediye daha yoktur. Belediye kaynakları ile yapılan ilk ve tek devlet hastanesi bizim eserimiz olmuştur.

Esenyurt artık çıtayı atlamış eski olumsuz imajını geride bırakarak geleceğe ümitle bakan insanların yaşadığı ve bakmak isteyenlerin bölgemize taşındığı bir yer haline gelmiştir. Bu günden sonra yapmanız gereken belediyemizin sosyal imkânlarını tanıyıp onlardan faydalanmak olacaktır. Faydalanırken de bu hizmetlerin sürekli olduğunu akıldan çıkarmamalı, sizden başka insanların da faydalanacağını göz önünde bulundurarak özenli ve dikkatli davranmak gerektiğini unutmamalıyız. Biz belediye olarak ekiplerimizle bu sürekliliği sağlıyoruz. Takdir edilir ki halkımız tarafından eserlerimizin sahiplen

Başkanın Biyografisi
Esenyurt Belediye Başkanı; Necmi KADIOĞLU
 
1954 yılında Gümüşhane'de doğdu.
 
İlkokulu Gümüşhane'de orta, lise ve üniversite eğitimini ise İstanbul'da tamamladı. İş hayatına Gümrük Müşaviri olarak başladı. Mali Müşavir olarak çalıştı. Yurt içinde ve yurt dışında üstdüzey yöneticilik yaptı.
 
1992-1993 yılları arasında Kağıthane Belediyesi'nde Başkan Danışmanlığı yaptı. 1994-1998 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde Kaynak ve İştirakler Daire Başkanlığı ve Başkan Danışmanlığı görevlerinde bulundu.
 
28 Mart 2004 yılında yapılan yerel seçimlerde Esenyurt Belediyesi'nde Belediye Başkanı olarak göreve başladı. İyi derecede İngilizce, Almanca ve Arapça bilmektedir. Evli ve altı çocuk babasıdır.