Çekmeköy Belediyesi İletişim Hattı
0216 600 0 600
http://cekmekoy.bel.tr/
Merkez Mah. Piri Reis Cad. No:5 Çekmeköy/İstanbul

Ahmet Poyraz


Çekmeköy Belediye Başkanı
Başkanın Mesajı

Değerli Hemşehrilerim,
 

“Modern Çekmeköy, Model Çekmeköy” sloganı ile çıktığımız yolda bugün model alınan bir kent ortaya çıkarabildiysek, yönetime vatandaşı ortak etmemiz ve onlardan aldığımız destek sayesinde oldu. Çekmeköy adı değer kazandı. İlçenin marka değeri yükseldi. Birbiri ardına hizmete açılan yatırımlar ve dev projelerle Çekmeköylü’nün yüzü gülüyor.

Günün hangi saati olursa olsun evlerinin, işyerlerinin kapılarını bizlere açan hemşehrilerimin; evde, okulda, parkta, yolda tüm samimiyetleri ile kendilerini ifade eden gençler ve çocukların her söylediklerini ciddiye aldık. Bir istek, bir şikayet, bir hayal derken biriken vatandaş görüşleri bizim yol haritamızı çizdi. Kimi zaman yeni projeler için ilham kaynağı oldu, kimi zaman yapılmak üzere olan bir hatadan dönülmesini sağladı.

Metro Hatları Örülüyor

6 yıllık bir geçmişle ilçemize metro kazandırmanın sevincini yaşarken, İstanbul Büyükşehir Başkanımız Sayın Kadir Topbaş’tan yeni müjdeler geldi. Heyecanımız ve mutluluğumuz ikiye katlandı. Üsküdar - Çekmeköy Metro hattının devamı niteliğinde olacak ikinci proje ile Taşdelen üzerinden Sabiha Gökçen Havaalanı’na kadar uzanacak yeni bir metro hattı planlandı.  Bu vesile ile Çekmeköylü hemşehrilerimiz yerin üstüne çıkmadan bir havaalanından diğerine kadar konforlu seyahat edebilme imkanı bulacaklar. Uzun yıllar ulaşım sorunu yaşayan bu bölgeler için modern ulaşım alternatifleri gencinden yaşlısına kadar tüm hemşehrilerimizi heyecanlandırdı. Bu iki hattımıza ek olarak yine bölge insanımızın eksikliğini hissettiği Bostancı’ya ulaşım vardı ki bu sorun da Üsküdar-Çekmeköy metrosuna entegre edilecek Bostancı-Dudullu hattı ile çözülmüş olacak. Metro kadar 3. Köprü bağlantı yolları da Çekmeköy’ün modern ve model imajını daha da pekiştirdi.

Gençler Önceliğimiz

Geleceğimizi yapılandırırken, gençlerin iyi eğitim almaları ve boş zamanlarını iyi değerlendirebilecekleri faaliyetlere yönlendirilmeleri için çalışıyoruz. Devlet, belediye ve v

Başkanın Biyografisi
Ahmet POYRAZ
Çekmeköy Belediye Başkanı
 
1964 yılında, Rize'nin Çayeli ilçesinde doğmuştur.

Tahsil hayatını Beyoğlu-Cihangir ve Rize’de sürdürmüştür.Ahmet POYRAZ küçük yaştan itibaren ailesinin kurduğu ticari işletmelerde çalışmıştır. 
 
İş hayatının yanında toplumsal meselelerle ilgilenmeyi ihmal etmeyen Ahmet Poyraz, siyasi kariyerine 2003 yılında Ak Parti Ümraniye İlçe Başkanı olarak başlamıştır.

İki dönem bu görevi başarıyla yürütmüş ve 2008 yılında Çekmeköy Belediye Başkanlığı için görevinden ayrılmıştır.
 
Evli olan Ahmet Poyraz üç çocuk babasıdır.