Beykoz Belediyesi İletişim Hattı
444 66 61
http://www.beykoz.bel.tr/
Gümüşsuyu Mahallesi Kelle İbrahim Caddesi No: 43 34820 Beykoz / İstanbul

Yücel Çelikbilek


Beykoz Belediye Başkanı
Başkanın Mesajı

Kıymetli Beykozlular, Hepinizi en derin sevgi ve muhabbetlerimle selamlıyor, sizlerin mutlu yaşadığı bir ilçeyi tesis, nesillerimizin huzur, sağlık ve esenlik dolu olduğu bir Beykoz için hizmetinizde olduğumuzu bilmenizi istiyorum.

Görevde olduğumuz süre boyunca sizlerden aldığımız şevk ve güçle ilçemizin vizyonunu geliştirecek ve ilçemizi güçlendirecek birbirinden kıymetli yatırımları hayata geçirmenin haklı kıvancını ve mutluluğunu yaşadık.

İstanbul’un en nadide köşesi Beykoz, mülkiyet, eğitim, alt yapı, çevre, sağlık, spor, kültür-sanat alanlarında yaptığımız hizmet ve yatırımlarla yakaladığı ivmeyle geleceğin en yaşanılabilir ilçesi olarak gözlerin çevrildiği bir yer olarak değer buluyor.

İmar ve mülkiyeti çözüme kavuşturmak için harcadığımız gayret ve çabalar ilçe sakinlerimizin tapularına kavuşmasıyla mutlu sona erdi. Bu alandaki çalışmalarımızla 125 bin ilçe sakini rahat bir nefes alırken, vatandaşlarımızın haklarını ve ilçemizin menfaatlerini gözeterek hazırladığımız planların etap etap hayata geçmesiyle depreme dayanıklı, güvenli binalarda yaşam ve kentsel yenilenme başlayacak.

Eğitimde başarı ve kalitenin artması için tüm imkânlarımızı seferber ediyoruz. Kuruluşlarına verdiğimiz destekle ilçemizde 4 üniversitede eğitim başladı. Beykoz çok yakında binlerce öğrenciye kucak açan bir üniversite kenti olarak adını duyuracak.

İstanbul’un akciğeri olan ilçemizde doğayı yaşatan prestij parklar, Paşamandıra Meyve Bahçesi ve Hobi Bahçesi’ni ilçemize kazandırdık. Karlıtepe Mesire alanı, Alibahadır Okçuluk Merkezi ve yeni mesire alanlarıyla tüm İstanbul’dan ziyaretçileri ilçemizde ağırlamaya devam edeceğiz.

Beykoz’un sahip olduğu değerlerinden güç alan, bugününü ve geleceğini inşa eden yatırımların izlerini ilçenin her köşesinde görebilirsiniz. Hayatı kolaylaştıran ve kent dokusunu güzelleştiren meydanlar, prestij caddeler, yollar, merdivenli sokaklar, hizmet binaları, spor sahaları, köprüler ilçenin dört bir yanında hayat buluyor. Ulaşım demek medeniyet demektir. Vatandaşlarımızın hayatı yakalaması, hızlı ve k

Başkanın Biyografisi

1951 yılında Kars’ta doğdu. 1956 yılından beri Beykoz’da oturuyor. Gümüşsuyu Fatin Hoca İlkokulu’nu, Beykoz Ortaokulu’nu, Kadıköy Ticaret Lisesi’ni, İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi ile Mahalli İdareler Enstitüsü’nü bitirdi.
İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde mahalli idarelerle ilgili yüksek lisans çalışması yaptı. 1985 yılından itibaren yönetim kurulu üyeliğini yaptığı Türkiye’nin en önemli sivil toplum kuruluşlarından İlim Yayma Cemiyeti’nin, 2002–2004 yılları arasında başkanlığını üstlendi. Kurucu üyesi olduğu İlim Yayma Vakfı’nın da başkanlığını sürdürmektedir. 
1989–1994 yılları arasında Refah Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı yaptı. 1994 yılında Beykoz Belediye Başkanlığı görevine seçildi. Görevde bulunduğu süre içerisinde Beykoz’un her köşesinde önemli hizmetlerin yapılmasının yanı sıra, borçsuz bir belediye devretti. 1999 yılından itibaren 10 yıl süreyle İstanbul Büyükşehir Belediye’sinde Başkan Danışmanı ve Yerel Yönetimler Koordinatörü olarak görev yaptı. 15 seneyi aşkın yerel yönetim tecrübesiyle birçok başarılı projeye imza attı.
AK Parti İstanbul İl Başkanlığı kurucuları arasında yer aldı. Mali ve İdari İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü.
2014 Yerel Yönetim Seçimlerinde halkın teveccühüyle Beykoz tarihinde bir ilki başararak tekrar belediye başkanlığına seçildi.