Beşiktaş Belediyesi İletişim Hattı
0212 319 42 42
http://www.besiktas.bel.tr/
Aytar Caddesi Başlık Sokak. No:1 Nispetiye/Levent

Murat Hazinedar


Beşiktaş Belediye Başkanı
Başkanın Mesajı

Başkan'ın 1.Yıl Mesajı

Sevgili Beşiktaşlılar,

Bir şehri gezerek tanıyabilirsiniz, yaşayarak tanıyabilirsiniz, okuyarak da tanıyabilirsiniz. Bir şehri bize anlatanlar arasında en kıymet verdiğim, şairlerdir. Şairler, aşkla, tutkuyla anlatır bir şehri... Hayalini kurduklarımızı dile getirirler, dizelerine inci gibi kondururlar.

Her çağın bir algısı vardır. Bu algı, insan olarak bizlerin beklentilerini de değiştirir. Sait Faik, “Bir insanı sevmekle başlar her şey...” der. İnsanı sevmeden başladığımız her iş yarımdır, yarım kalır... Tarih, bize göstermiştir ki, bu algıları iyi okuyamayan yapılar, zamanla köhnemekte, çağını ve insanı okuyamaz olmakta ve devrini tamamlamaktadır.

Bakınız üzerinde güneş batmayan imparatorluklar, iki cihana hükmeden devletler, bakınız Roma, bakınız Bizans, bakınız Osmanlı Devleti, tarihteki yerlerini almıştır. İşte içinde yaşadığımız şehir, şu anki haliyle bizlere ders vermekte, her köşe başında karşımıza çıkan tarih, dile gelip konuşmaktadır.

Kuşkusuz bu şehirde yaşayan bizler, şehrin dilini öğrendikçe, şehrin bizimle konuştuğuna da tanık oluruz. Belediyecilik anlayışımız, şehrin, semtin dilini kavramak, tarihine kör kalmadan, bugününe sağır olmadan ve geleceğine kayıtsız, ilgisiz kalmadan, insandan yola çıkarak semte, semtten yola çıkarak şehre, şehirden yola çıkarak ülkeye ve ülkeden yola çıkarak dünyaya örnek teşkil edecek icraatlar yapmaktır.

İnsandan uzaklaşarak fazla uzağa gidebileceğimizi düşünmüyoruz. Düne göre daha çok alternatifi olan, mobilize ve istediği şeye yerinde ulaşabilen insanımızı bugün mutlu etmek kuşkusuz daha zordur. Bu nedenle önce insan, daima insan ve her zaman insan diyoruz... Bu durum biz yöneticilere daha büyük sorumluluklar yüklemektedir.

Her alanda kaliteli bir hizmeti, Beşiktaş sınırları içinde sunarken, insanımızın semtinde huzurlu ve mutlu bir şekilde yaşayabilmesi, sorunsuz, altyapısı ve üst yapısı şekillenmiş bir belediyecilik hizmeti alabilmesi, öncelikli hedefimizdir.

İnsanın birey olma özelliğini ıskalamadan, özgürlükçü, gelenek ile yeniyi buluşturan, gelecek ile bugünü yakınlaştıran bir anlayışın hâkim olduğu insan yaklaşımımız, daha erişilebilir Beşiktaş vizyonumuzdan be

Başkanın Biyografisi

1971 İstanbul doğumlu olan Av. Murat HAZİNEDAR, ilköğrenimini Fatsa’da, ortaöğretimini Ankara Yükseliş Koleji’nde, lise öğrenimini ise Bolaman, Fatsa ve Kabataş Erkek Liseleri’nde tamamladı. Lisans öğrenimini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamlayan HAZİNEDAR, 1997 – Nisan 2014 yılları arasında; aynı zamanda kurucusu olduğu Hukuk Bürosu’nun Başavukat’lığını yürüttü.

Ülke ekonomisine olan tutkusu ile genç yaşta iş hayatına atılan; 1989-1995 yılları arasında çeşitli tekstil ve ihracat firmalarında yönetici olarak görev yapan HAZİNEDAR, aynı zamanda iş adamıdır. Or-Gi Taşıt Muayene İstasyonları A.Ş.’de kurucu ortak olup, Avrasya Terminal İşletmeleri A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

Uzun yıllar siyasetin pek çok kademesinde etkin görevlerde yer alan Av. Murat HAZİNEDAR, 1987 yılından itibaren gençlik kollarında siyasi hayatına başlamış, 2000 yılında CHP Kurultay Delegeliği yapmıştır. 2009 yılından itibaren siyasi mücadelesini TDH’de sürdüren HAZİNEDAR, 2011 Yılı Genel Seçimleri’ne Ordu’dan Bağımsız Milletvekili Adayı olarak seçime katılmış, 2013’te Mustafa Sarıgül ile birlikte CHP’ye yeniden üye olmuştur.

10.02.2014 tarihinde CHP Parti Meclis Kararı ile Beşiktaş Belediye Başkanlığı’na aday gösterilen ve Mart 2014 Yerel Seçimleri’nde %77’lik rekor oyla Beşiktaş Belediye Başkanlığına seçilen HAZİNEDAR, Cumhuriyet Halk Fırkası’nı Ordu ilinde kuran ve başkanlığını da yapan Hazinedarzade Mustafa Bey’in torunlarındandır.

Birçok sivil toplum kuruluşuna ve sosyo-kültürel derneklere kurucu başkan, onur kurulu üyesi ve yönetim kurulu üyesi olarak destek veriyor olmasının yanı sıra “Temiz Hava ve Temiz Su” projesini geliştirmek, desteklemek ve bilinçlendirmek amacıyla; Karbon (Sera Gazı) Emisyonu Düşürme ve Kontrol Derneğinin Kurucu Üyeliği’ni yapmıştır. Halen aynı derneğin Başkan Yardımcısı olarak görev almaktadır.

Av. Murat Hazinedar çevresinde hayvansever kişiliğiyle tanınır, spor ve ileri teknolojiyle yakından ilgilenir, iyi derecede İngilizce bilmektedir, evli ve bir çocuk babasıdır.