Başakşehir Belediyesi İletişim Hattı
0212 444 06 69
http://www.basaksehir.bel.tr/
Başak Mah. 5. Etap Akşemsettin İÖO yanı No: 3 Başakşehir/İstanbul

Mevlüt Uysal


Başakşehir Belediye Başkanı
Başkanın Mesajı

Değerli Başakşehirliler,

 

29 Mart yerel seçimlerinde "Başakşehir İstanbul'un yeni ve modern vitrini olacak" iddiasıyla Belediye Başkanlığına talip oldum. Kampanya sürecinde şahsıma gösterdiğiniz sıcak ilgiye ve seçimde vermiş olduğunuz desteğe teşekkür ederim. Tercihini başka adaylardan yana kullanan hemşerilerime de demokrasi kültürümüze yaptıkları katkıdan dolayı teşekkür ederim.

 

Artık seçim geride kaldı ve önümüzde uzun ve zorlu bir hizmet süreci var. Başakşehir'i hep birlikte insanca yaşamanın, kardeşçe paylaşmanın ve sevgiyle kucaklaşmanın sembolü yapacağız.

 

Bir yandan belediyemizin kuruluş ve çalışma organizasyonunu sürdürürken, diğer yandan "Başakşehir'in öteki yüzü" olarak adlandırılabilecek mahallelerimizin, Bahçeşehir ve Başak mahalleleri gibi temel altyapılarının tamamlanması, sosyal donatı ve yeşil alanlarının yeterli hale getirilmesi için aşkla ve şevkle çalışacağız.

 

Hangi mahallede yaşarsa yaşasın bütün hemşerilerimizin Başakşehirli olmanın ayrıcalığını hissetmesini, şehirde yaşadığının farkına varmasını amaçlıyoruz.

 

Yapacağınız demokratik katılım ve "birlikte yönetim" ilkemize vereceğiniz destekle bunu hep birlikte başaracağız.

 

Av. Mevlüt UYSAL
Başakşehir Belediye Başkanı

 
 
Başkanın Biyografisi

1966 yılında Antalya/Alanya’da doğan Mevlüt Uysal, ilk ve orta öğrenimini memleketinde tamamladıktan sonra, 1988 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu.

 

Üniversite yıllarından itibaren ülke ve toplum sorunları ile yakından ilgilendi, siyasi ve sosyal çalışmaların içerisinde aktif olarak bulundu. Okulu bitirdikten sonra başladığı serbest avukatlık mesleğini icra ederken, bir taraftan da aktif siyasetle meşgul oldu ve mahalle temsilciliğinden ilçe başkanlığına kadar her kademede hizmet tecrübesi kazandı.

 

Gerek mesleği ile ilgili gerekse diğer sosyal konularda faaliyet gösteren birçok sivil toplum örgütünün kuruluşunda yer aldı, yönetiminde bulundu.

 

1997’den itibaren ikamet etmekte olduğu Başakşehir’de 1. Etap Site Yönetimi Kurucu Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı.

 

29 Mart 2009 Mahalli İdareler Seçimi’nde Başakşehir Belediyesi kurucu Belediye Başkanı olarak görev alan Mevlüt Uysal, 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Seçimi’nde ikinci kez Başakşehir Belediye Başkanlığı’na seçildi. Mevlüt Uysal evli ve dört çocuk babasıdır.