Bağcılar Belediyesi İletişim Hattı
444 00 92
www.bagcilar.bel.tr
Güneşli Mahallesi Kirazlı Caddesi No:1 34200 Bağcılar / İSTANBUL

Lokman Çağırıcı


Bağcılar Belediye Başkanı
Başkanın Mesajı

Kıymetli Hemşehrilerim,

Belediyemizin kuruluş tarihi olan 2 Kasım 1992’den beri sizlerle birlikteyiz. Desteklerinizle hizmetimize devam ediyoruz. Yıllar önce hizmete başladığımızda, bizleri zor bir süreç bekliyordu. Sağlık ve eğitim kurumları son derece yetersiz, yolları ve kanalizasyon sistemi olmayan bir ilçeydik. Her şeye sıfırdan başlayarak Bağcılarımıza yepyeni, modern bir yüz kazandırmak için sizlerle birlikte yola çıktık.

Hizmetlerimizle bugün geldiğimiz noktada; 100’ün üzerinde okulun yanı sıra, 4’ü Nostalji Bahçesi (Üzüm, Kiraz, Kayısı, Kestane) olmak üzere 200’e yakın parkı bulunan, 68 sağlık kuruluşu ve 5 sosyal tesisi olan bir ilçeyiz.

Geleceğimizi sağlam temeller üzerine kurabilmek; gençlerimize nitelikli bir eğitim sağlayabilmek için çalıştık, çalışıyoruz. Okullarımızı bilgisayar, projeksiyon sistemi ve güvenlik kameralarıyla donattık. Şimdi de okullarımızın dış cephesine tarihi bir görünüm kazandırıyoruz. Kemerburgaz Üniversitesi’nden sonra Medipol Üniversitesi Hastanesi de ilçemizde hizmete başladı.

Tertemiz bir Bağcılar için çevre temizliğine önem verdik. Özel günlerinize güzellik katmak için Halk Sarayımızı hizmetinize sunduk. Kadın ve Aile Kültür Sanat Merkezimizle kadınlarımızı büyük değişime ortak ettik. Bilgi Evlerimizle, çocuklarımızı yuva sıcaklığında eğitim alanlarına kavuşturduk. Engelliler Sarayımızla engelli kardeşlerimizin meslek öğrenmelerine ve istihdamına vesile olduk ve onları hak ettikleri sosyal hayata dahil ettik.

Belediyecilik serüvenimize ilkelerimizle yön verdik; “Önce İnsan” diyerek çıktık yola… Coşkuyla, azimle… “Gelecek Seçim İçin Değil, Gelecek Nesil İçin Belediyecilik” dedik. “Özgün Projeler, Kalıcı Eserler”i birlikte gerçekleştirdik. Hizmetlerimizle ödüller aldık… “Hayalden Modele”, “İlklerin Belediyesi” olduk. Ve “Bağcılar’a Değer” diyerek sizleri hizmetlerimizle kucakladık.

Hizmet süresince çalışmalarımızla pek çok ilki gerçekleştirdik. Bu ilklerimiz arasında, Nostalji Bahçelerimiz, Engelliler Sarayımız, yönetişim alanında Halk Meclislerimiz ve G&oum

Başkanın Biyografisi

1965 yılında Giresun Bulancak doğumlu olan Lokman ÇAĞIRICI, 1978 yılında Bağcılar Mahmutbey Mahallesi´nde ikamet etmeye başladı.

1990 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü´nü bitirdi. 1999 yılına kadar çeşitli kurumlarda üst düzey yöneticilik yaptı, ticaretle meşgul oldu.

 

Özel sektördeki çalışmalarının yanı sıra 1990 yılından itibaren siyaset hayatı başlayan ÇAĞIRICI 1999 yılında Bağcılar Belediye Meclis Üyesi seçildi.

11 Mayıs 2007´ye kadar Meclis Üyeliği ve Başkan Yardımcılığı görevlerini yürüten ÇAĞIRICI, Bağcılar´ın Kurucu Belediye Başkanı Sayın Feyzullah KIYIKLIK´ın Mayıs 2007 Genel Seçimleri’nde AK Parti İstanbul Milletvekili olması üzerine, Belediye Meclisi tarafından Bağcılar Belediye Başkanlığı´na seçildi.

ÇAĞIRICI, 2 yıl başarıyla yürüttüğü bu görevi sonrasında, 29 Mart 2009’daki Yerel Seçimleri’nde, Bağcılarlıların yüzde 50’sinin oyunu alarak ikinci kez Belediye Başkanı oldu. 

Başarılarla dolu bu dönemin ardından 30 Mart 2014 Yerel Seçimleri’nde tekrar aday olan ÇAĞIRICI, % 57.25 oy oranıyla üçüncü defa Bağcılar’a hizmet etme fırsatını bulmuş oldu.

ÇAĞIRICI, Bağcılar Belediye Başkanlığı görevinin yanı sıra; Bağcılar Amatör Spor Kulüpleri Birliği Başkanlığı, Marmara Belediyeler Birliği Başkan Vekilliği, Türk Dünyası Belediyeler Birliği Başkan Yardımcılığı, Dünya Yerel Yönetim ve Demokrasi Akademisi (WALD) Yönetim Kurulu Üyeliği, Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler  Üyeliği görevlerini de üstlenmiş bulunuyor. 

ÇAĞIRICI, evli ve dört çocuk babasıdır.