Ataşehir Belediyesi İletişim Hattı
(0216) 570 50 00
http://www.atasehir.bel.tr/
Barbaros Mah. Şebboy Sok. No:4A Pk: 34746 Ataşehir / İstanbul

Battal İlgezdi


Ataşehir Belediye Başkanı
Başkanın Mesajı

Sevgili çocuklar, değerli Ataşehirliler;

Birinci Dünya Savaşı sonrası kurtuluş ve bağımsızlık mücadelesini veren yüce milletimiz, kazandığı zaferi ebediyete taşımak için 23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni açarak egemenliğini ilan etti.  

Çağdaşlığa, eşitliğe, özgürlüğe ve çoğulculuğa aralanan bir kapı olan bu kutlu gün, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak kabul edildi.    

Egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğunu ısrarla söyleyen Yüce Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, “Ulusal egemenlik öyle bir ışıktır ki, onun karşısında zincirler erir, taç ve tahtlar batar, yok olur” der.

Aynı zamanda 23 Nisan’ı, karanlıktan aydınlığa kavuştuğumuz gün olarak niteleyen Atatürk; özgürlüğün, eşitliğin ve adaletin dayanağının ulusal egemenlik olduğunu üzerine basa basa ve defalarca vurgulamıştır.

Türk milletinin ulusal egemenlikten asla vazgeçmeyeceğinin teminatı da çocuklarımız ve gençlerimizdir. Unutmamalıyız ki bugünün küçükleri, yarının büyükleridir. Çocuklarımız geleceğimizdir, yarınlarımızdır. Biz de bu yıl 23 Nisan etkinliklerimiz için çocuklarımıza seslenerek, “Sen Geleceksin” sloganını seçtik.

Ataşehir Belediyesi olarak ülkemizi aydınlığa taşıyacak çocuklarımızın daha iyi kent koşullarında yaşayabilmeleri için özverili çalışmalar yürütüyoruz. Onların kültür-sanat, sosyal ve spor olanaklarının daha fazla olması için çabalıyoruz. Eğitim kurumlarımıza ve yürütülen sosyal kampanyalara destek oluyoruz.

Çocuklarımız ve gençlerimizi zararlı alışkanlıklardan koruyup; onları spora, sanata ve bilime yöneltmek için kültür merkezlerimiz, ataevlerimiz, çocuk kütüphanemiz, gençlik merkezimiz, sanat kurslarımız, meslek kurslarımız, Düştepe Oyun Müzemiz, Yeni Hayat (bağımlılıkla mücadele) Gençlik Merkezimiz ile hizmet sunuyoruz.

Çocuklarımızı farklı kültürel tatlarla tanıştırarak, bilgili ve birikimli yetişmelerine katkı sunmaya ağırlık veriyoruz. Belediyemiz tarafından hazırlanan çocuk tiyatroları ve çocuk sinemaları ile birlikte at&

Başkanın Biyografisi

11 Mart 1959 tarihinde Malatya'da doğan Battal İlgezdi, İlkokulu Malatya'da okudu. Daha sonra ailesi ile birlikte İstanbul'a taşındı ve ortaöğrenimini burada tamamladı. Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nden mezun olan Battal İlgezdi, aile şirketlerinde görev alarak ticaret hayatına atıldı.

Öğrencilik yıllarında başlayan siyaset yaşamını 1984 yılında SODEP'de sürdürmeye başladı. Daha sonra Cumhuriyet Halk Partisi saflarına katıldı ve yedi yıl İstanbul Ümraniye İlçe Başkanlığı görevini sürdürdü. Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeliği, İstanbul İl Sekreterliği görevlerinde aktif siyaset yaptı ve çok sayıda sivil toplum kuruluşunda da görev aldı.

29 Mart 2009 Yerel Seçimlerine CHP'den Ataşehir Belediye Başkan Adayı olarak katılan Battal İlgezdi, seçimi kazanarak yeni ilçe olan Ataşehir'in ilk belediye başkanı oldu. 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde yeniden seçilen Battal İlgezdi, Ataşehir’in iki dönemdir Belediye Başkanlığını yapıyor.

Evli olan Battal İlgezdi Fransızca biliyor.