Arnavutköy Belediyesi İletişim Hattı
444 4 597
http://www.arnavutkoy.bel.tr/
Merkez Mah. Genç Osman Cad. No: 19 Arnavutköy / İstanbul

Ahmet Haşim Baltacı


Arnavutköy Belediye Başkanı
Başkanın Mesajı

Çok Kıymetli Hemşerilerim ;

    Sizlerin teveccühü ve tercihi ile Belediye Başkanlığı görevini üstlendiğimizden bu yana, meclis üyelerimiz ve ekibimizle birlikte Arnavutköy’de yıllarca çözülememiş sorunların çözümü ve bölgemizi geleceğe en doğru şekilde taşıyabilmek için gerekli yatırımların yapılması maksadıyla var gücümüzle ve ilk günkü heyecanımızla çalışmaya devam ediyoruz.

   Çok değil, sadece birkaç yıl önce “acaba, olur mu, mümkün değil” diye bakılan birçok sorun ve beklentinin ya çözüldüğüne ya da çözümü yolunda ciddi mesafeler kat edildiğine hep birlikte şahit oluyoruz. Bu nedenledir ki, hızla şehirleşen Arnavutköy, büyük bir ilgi odağı haline gelmiştir.

   Hükümetimiz ve Büyükşehir Belediyemizle birlikte Arnavutköy Belediyesin’nin yapmış olduğu isabetli yatırımlar sayesinde, yepyeni ve yaşanılacak bir şehir olma yolunda hızla ilerleyen Arnavutköy, hiç şüpheniz olmasın ki bu çıkışını sürdürmeye devam edecektir. Zira yatırımlarımız artarak devam edeceğinden yarınımız, bugünümüzden çok daha güzel olacaktır. Bu sayede kazanan Arnavutköy ve Arnavutköy’de yaşayanlar olacaktır.

   Biliyorum, bütün sorunların bir an önce çözülmesini sabırsızlıkla bekliyor ve istiyorsunuz. İnanın ben ve ekibim de en az sizin kadar arzulu ve istekliyiz. Sorunların çok kısa sürede ortadan kalkmasını talep ediyoruz. Ancak siz de biliyorsunuz ki, yılların kökleşmiş sorunlarını halletmek, geleceğin Arnavutköy’ünü oluşturmak zor ve zaman alıcı bir süreci arkada bırakmayı gerektiriyor. Buna rağmen  vardığımız nokta, çok şükür hedeflerimizle birebir örtüşmektedir. İnşallah beş yıllık görev süremiz tamamlandığında vaat ettiğimiz hedefleri geçmiş olarak görevimizi yerine getirmiş olacağız.

   Değerli Arnavutköylüler, sizler bu bölgenin yükünü bize teslim ettiniz. Biz bu sorumluluğun bilincindeyiz. Sizlerin güvenini asla boşa çıkarmayacağız. Gayret bizden, dua ve destek sizden başarı ise Allah&rsquo

Başkanın Biyografisi

1965 yılında doğan Ahmet Haşim Baltacı, Trabzon’un Çaykara İlçesindendir.

1969 yılından itibaren Arnavutköy’de ikamet etmekte olan Ahmet Haşim Baltacı,  ilk öğrenimin ardından, 1983 yılında İstanbul İmam Hatip Lisesi’ni bitirdi.

İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümündeki kısmi eğitimin ardından, Yıldız Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Bölümü’nden 1989 yılında mezun oldu.

Askerliğine 1991-92 yılları arasında Ankara Polatlı Topçu Okulunda başlayarak, Hatay-Kırıkhan Endüstri Meslek Lisesi’nde Yedek Subay olarak görevini tamamladı.

Çeşitli konularda kurs ve seminerlere katılan Ahmet Haşim Baltacı, iş hayatında; mühendislik, tekstil, gıda ve iletişim sektörlerinde işletme sahibi ve yönetici olarak çalıştı.

Birçok sivil toplum kuruluşlarının çalışmalarında aktif olarak yer aldı. Refah Partisi ve Fazilet Partisi’nde yönetici ve Belde Başkanlığı görevlerinde bulundu. Ak Parti’nin kurulmasıyla birlikte, Arnavutköy Kurucu Belde Başkanı olarak görev aldı.

28 Mart 2004 Yerel Seçimlerinde Ak Parti’den Arnavutköy Belde Belediye Başkanlığı’na seçildi. 29 Mart 2009’da tekrar seçilerek ilçe olan Arnavutköy’ün ilk Belediye Başkanı oldu.  30 Mart 2014’de yapılan Mahalli İdareler Genel Seçiminde de tekrar Belediye Başkanı seçildi. 

Halen Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Bölümü, Mahalli İdareler ve Yerinden Yönetim Programında Yüksek Lisans eğitimine devam etmektedir.

Ahmet Haşim Baltacı, evli ve beş çocuk babasıdır.